01W tym roku po rocznej przerwie związanej z pandemią Samorząd uczniowski przeprowadził kolejną zbiórkę groszowych monet w ramach akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Jej celem jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych wychowujących się poza własną rodziną (w domach dziecka, rodzinach zastępczych).
Monety zbierane były w klasach do specjalnie przygotowanych słoiczków. Akcja okazała się bardzo dobrym przedsięwzięciem, gdyż pozwoliła dzieciom uświadomić sobie, że oddając „grosik” można przyczynić się do realizacji wielkich czynów!
Po zakończeniu akcji dokonaliśmy odliczenia i zważenia monet. Pieniądze, a jest ich niemało, bo w sumie 2152, 08 zł razem z pieniążkami uczniów PSP3 przy ul. Krasickiego oraz z PSP3, PSP1 przy ulicy Pieloka, zostaną przesłane na adres organizatora. Dziękujemy wszystkim klasom PSP3 i PSP1 za zbiórkę, zwłaszcza tym młodszym oraz uczniom, którzy pomagali przy liczeniu i pakowaniu pieniędzy!