Wydarzenia

W naszej szkole w tegoroczne obchody Dnia Ziemi zaangażowane zostały wszystkie klasy. Różnorakie akcje i działania uświadomiły uczniom istotę troski o Ziemię.

W ramach obchodów  Światowego Dnia Ziemi klasy pierwsze przygotowały hodowlę dżdżownic, aby obserować przyrodę. Zasadzono rododendrona przed szkołą. Najmłodsze dzieci wykazały się także wiedzą oraz kreatywnością wykonując plakat z podziękowaniami dla Ziemi i lapbooki. Każda klasa oraz  oddziały przedszkolne włączyły się w akcję „Sprzątamy dla Polski“, pokazując tym samym, że sprzątanie śmieci oraz segregacja odpadów to ważna rzecz dla środowiska.
Podczas wychowania fizycznego dzieci brały udział w grach i zabawach proekologicznych. Uczniowie segregowali odpady, pokonywali zwinnościowy tor przeszkód oraz zbijali „kręgle“ piłką lekarską. Dzieci dowiedziały się, jak długo ulega rozkładowi guma do żucia, czy opakowania wielomaterialowe.
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli we wszystkich działaniach i chętnie wzięli udział w sprzątaniu naszego miasta. To były wspaniałe chwile i mamy nadzieję, że zaowocują wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć ...>>>

 

IMG 20230421 WA0074

 

e dziennik

  galeriaKolor

  facebook

 

lab.przyszl

 

stolowka 

 

telefonzaufaniaplakat