Szkoła

W sobotę, 29. września na terenie naszej szkoły odbyła się piąta edycja Festiwalu Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Miasta. Szczególnymi gośćmi imprezy byli: Pan Władysław Kozakiewicz – złoty medalista igrzysk olimpijskich i rekordzista Polski w skoku o tyczce z Moskwy (1980), Pan Janusz Trzepizur – reprezentant Polski w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie (1980r.) oraz srebrny medalista Mistrzostw Europy w skoku wzwyż w Atenach (1982r.), Pani Barbara Niewiedział – mistrzyni paraolimpijska z Sydney (2000), Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016) w kategoriach biegowych, Pani Anna Wloka – brązowa medalistka igrzysk olimpijskich młodzieży w Singapurze (2010) i wielokrotna Mistrzyni Polski w pchnięciu kulą, Pan Piotr Goździewicz – zwycięzca XIV Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w pchnięciu kulą (2017) oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy U18 w Gyor na Węgrzech (2018r.), Pan Jacek Chochorowski – wieloboista, medalista mistrzostw Polski w kat. junior, młodzieżowiec, senior, Pani Anna Bioły, Pan Marcel Chodura oraz Pan Adam Krawulski. Obecny na festiwalu był również trener Pana Goździewicza – Pan Marcin Małecki.

>>>>>  Więcej zdjęć w GALERII  <<<<<

W wydarzeniu wzięli udział także zaproszeni goście: Pan Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, Pani Gabriela Kobaka – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Opolu, Pan Janusz Wojczyszyn – Kierownik Wydziału Edukacji, Pan Henryk Kucharczyk – przewodniczący Rady Miasta, Pan Adam Adamski – Dyrektor PSP nr 1 w Oleśnie, Pan Jerzy Jeziorowski – Dyrektor PSP nr 2 w Oleśnie, Pani Magdalena Kwapich – Dyrektor PSP w Sowczycach, Pan Grzegorz Kimla – Nadleśniczy Nadleśnictwa Olesno, Pan Ernest Hober – Dyrektor MDK w Oleśnie, Pani Ewa Cichoń – Dyrektor Regionalnego Muzeum w Oleśnie, Pan Tomasz Kubicki – Komendant Powiatowej Policji w Oleśnie, Pan Wilhelm Beker – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie oraz Pani Joanna Lech – Przewodnicząca Rady Rodziców.
Zabawa nie odbyłaby się jednak bez udziału oraz zaangażowania uczniów i ich rodziców.
Obecni na sportowym festiwalu goście mogli się posilić, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków z oddziału przedszkolnego działającego przy PSP nr 3 oraz wysłuchać piosenki „Kolorowe marzenia” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Na festynie można było również posłuchać krótkich prezentacji zaproszonych sportowców, którzy chętnie odpowiadali na zadawane im pytania. Po ciekawych przemowach goście odpowiadali na pytania uczestników festynu, pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.
W ramach festynu odbyła się także loteria, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. rower.
Do zabaw fizycznych przygotowali uczestników Pan Piotr Goździewicz i Pani Barbara Niewiedział, którzy poprowadzili rozgrzewkę. Uczestnicy festynu mogli zmierzyć się również z przeciwnikami w Konkursie Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Olesna. Rozgrywki odbywały się w następujących kategoriach:

  • kat. OPEN – zawodnicy zrzeszeni,
  • kat. OPEN – kobiety i mężczyźni powyżej 18. r.ż,
  • kat. MŁODZIEŻ – dziewczęta i chłopcy między 12. a 18. r.ż.
  • kat. DZIECI – dziewczynki i chłopcy do 12. lat.

 

W międzyczasie uczniowie klas I – IV wraz z wychowawczyniami brali udział w różnych atrakcjach sportowych przygotowanych na boisku szkolnym. Najmłodsi uczestnicy uroczystości spędzali czas, bawiąc się na dmuchańcach, eurobangee, trampolinach czy ściance wspinaczkowej.
Każdy uczestnik biorący udział w konkurencjach sportowych otrzymywał nagrody. Wyróżnionym wręczano dyplomy, medale, statuetki i upominki.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim sponsorom. Oto oni:

prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej - Wilhelm Beker,

Artur Kniejski - firma CRK,

PSS Społem Olesno,
prezes zarządu firmy Drogbud Larix – Krzysztof Buła,
Marek Jendrosek – sklep Bike Shop,
Piotr Antkowiak – firma Rajpol,
Sylwia Gernand – Laboratorium LOMA,
Grzegorz Korzeniewski – firma COCON,
Grzegorz Kimla – Nadleśnictwo Olesno,
Michał Podzielny – firma TEMPO,
Justyna Kusik – bank Santander,
Hubert Brodacki - Salon fryzjersko-kosmetyczny Hubert Brodacki,
Jerzy Biernacki i Grzegorz Biernacki – Dom Majster,
Jacek Goł – sklep „Prima rowery”
Sebastian Czyżewski – stacja paliw „Driver” Gorzów Śląski,
Decathlon w Opolu.

V Festiwal Pchnięcia Kulą miał charakter artystyczny i prozdrowotny – jego celem było zachęcenie dzieci oraz dorosłych do aktywności fizycznej. Poza tym integrował naszą lokalną społeczność. Wszyscy obecni świetnie się bawili, wkoło usłyszeć można było śmiech, radosne popiskiwania zadowolonych dzieci, motywujący sportowców doping i serdeczne rozmowy.
Festiwal nie odbyłby się jednak gdyby nie inicjatywa dyrekcji oraz nauczycieli naszej szkoły i ogromne zaangażowanie Rodziców, którzy chętnie włączyli się do przygotowań. Szczególnie dziękujemy panom, którzy pomagali przy składaniu i rozkładaniu namiotu. Byli to Panowie: Jerzy Famuła, Piotr Pielot, Michał Gajdeczka, Maciej Ligenza, Adam Błaszczok, Jan Srokosz, Szczepan Kuchta, Mariusz Szydło, Piotr Antkowiak, Jerzy Konieczko, Sebastian Zolisz, Arkadiusz Piech, Piotr Gręda i Andrzej Nowak.
Wszystkim zaangażowanym w organizację i biorącym udział w wydarzeniu serdecznie dziękujemy!
Wykaz zwycięzców w Konkursie Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Olesna

Kat. OPEN zawodnicy zrzeszeni (kobiety):
1 miejsce – Anna Małecka
2 miejsce – Anna Wloka
3 miejsce – Ewa Wystalska
Kat. OPEN zawodnicy zrzeszeni (mężczyźni):
1 miejsce – Piotr Goździewicz
2 miejsce – Michał Kulisz
3 miejsce – Jacek Chochorowski
   
Kat. OPEN – kobiety powyżej 18. r.ż.:
1 miejsce – Agnieszka Nowak-Jurczyk
2 miejsce – Agnieszka Grajcar
3 miejsce – Urszula Rosicka
Kat. OPEN – mężczyźni powyżej 18. r.ż.:
1 miejsce – Adam Krawulski
2 miejsce – Jakub Czyżewski
3 miejsce – Jakub Kościelny
   
Kat. MŁODZIEŻ – dziewczęta między 12. a 18. r.ż.
1 miejsce – Aleksandra Brzęczek
2 miejsce – Magdalena Kukuła
3 miejsce – Zofia Gajda
Kat. MŁODZIEŻ – chłopcy między 12. a 18. r.ż.
1 miejsce – Tobiasz Pawełczyk
2 miejsce – Piotr Wystalski
3 miejsce – Sebastian Brodacki
   
Kat. DZIECI – dziewczęta do lat 13.
1 miejsce – Zuzanna Duster
2 miejsce – Julia Zając
3 miejsce – Martyna Zalewska
Kat. DZIECI – chłopcy do lat 13.
1 miejsce – Patryk Pielot
2 miejsce – Fabian Kołek
3 miejsce – Jakub KaczmarczykSierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31