Szkoła

Dnia 09.11.2018 w naszej szkole obyła się uroczystość z okazji 100-tnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Pan Adrian Czubak – Wojewoda Opolski, Pan Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, Pan Dr Bartosz Kuświk – Naczelnik Delegatury IPN w Opolu, Pan Janusz Wojczyszyn – Kierownik Wydziału  Oświaty oraz gość specjalny Major Wincenty Soliński – Żołnierz Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

O godzinie 11:11 wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy przy akompaniamencie szkolnego zespołu instrumentalnego. Następnie głos zabrali Pan Adrian Czubak – Wojewoda Opolski oraz Pan Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna. Wojewoda Opolski wręczył Majorowi Wincentemu Solińskiemu odznaczenie państwowe przyznane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego: Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości,. Później szkolny chór oraz uczniowie klasy IV c zaprezentowali podniosłą i wzruszającą część artystyczną. Dzieci przygotowały do występu panie Justyna Kuchorz oraz Renata Wiendlocha.

Po akademii zaproszeni goście oraz uczniowie szkoły udali się na drugą część obchodów pod Pomnik Powstańców Śląskich. Tam złożono kwiaty i uczczono pamięć naszych rodaków, którzy oddali życie w walce o wolną Polskę.

m wstep f  m hymn f m taniec f

Maj 2019

m Logo Mistrzowie Matlandii