Propozycja konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci i młodzieży – klasy 4-6

W tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest potrzeba izolacji i pozostania w domach. Fundacja TworzyMY Kraków  pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich dzieci. Dlatego proponujemy  aby  młodzież przygotowała prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym, jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu.
 Zadanie konkursowe brzmi:

"Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?"
  Jak wziąć udział w konkursie?

1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.
2. Własnoręcznie podpisać dzieło.
3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
(dostępny na stronie www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.
4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza
5. Wysłać pracę i formularz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4.  W miarę możliwości oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.
Terminy:
Na prace czekamy do 30 kwietnia.
Jakie muszą być warunki techniczne prac?
•    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)
i/lub
•    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nie przestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników dzieł literackich i plastycznych, które zostaną zamknięte w  powstającej w Krakowie Kapsule Czasu i stanowić będą  jej "Serce".

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i  informację   www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly

Joanna Kowalik
Koordynator Akcji Społecznej "Serce Kapsuły Czasu"
Fundacja TworzyMY Kraków
+ 48 692 422 717

zadanie 2 tytuł

zadanie 1 pisarze

E-książki polecają się do czytania. Ponieżej linki do daromwych lektur szkolnych i beletrystyki:

empik

Wolne lektury

Legimi

Po więcej zapraszamy na biblioteczny profil fb: Biblioteka Szkolna PSP 3 Olesno

dzien misia plakat

Po rozwiązaniu arcytrudnego testu z kilkunastu książek serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" do ścisłego finału w kategorii klas pierwszych zakwalifikowali się: Borys Januć kl. Ia, Maksymilian Kupski kl. Ia, Blanka Wiesiołek kl. Ic. Wyróżnienia zdobyli: Karolina Buła kl. Ia, Natalia Więcław kl. Ia i Adam Sikora kl. Ia. W kategorii klas drugich i trzecich podium zajęli: Magdalena Nowak kl. IIIb, Maja Podzielny kl. IIIb i Joanna Fohler kl. IIIa. Wyróżnienia zdobyli Patryk Brząkała kl. IIIb i Franciszek Trocha kl. IIa. Gratulujemy!

12f24584 95b3 47be a221 8910453f323c

wyniki strona