Aktualności

Gratulujemy uczniom, którzy w swoich klasach zdobyli najwięcej pieczątek w „zeszytach lektur”
Kamil Sklorz kl. Ia
Jesica Macharzyńska kl. Ib
Zuzanna Bartoszek kl. Ic
Adam Sikora kl. IIa
Natalia Wiechoczek kl. IIb
Paulina Drozdowska kl. IIc
Michał Gajda kl. IIIa

Poszczególne wydarzenia dostępne na fb biblioteki szkolnej  https://www.facebook.com/bibliotekaPSP3Olesno/?ref=bookmarks oraz fb Oleskiej Biblioteki Publicznej https://www.facebook.com/oleskabp/ .

konkurs maj

Propozycja konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci i młodzieży – klasy 4-6

W tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest potrzeba izolacji i pozostania w domach. Fundacja TworzyMY Kraków  pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich dzieci. Dlatego proponujemy  aby  młodzież przygotowała prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym, jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu.
 Zadanie konkursowe brzmi:

"Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?"
  Jak wziąć udział w konkursie?

1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.
2. Własnoręcznie podpisać dzieło.
3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
(dostępny na stronie www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.
4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza
5. Wysłać pracę i formularz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4.  W miarę możliwości oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.
Terminy:
Na prace czekamy do 30 kwietnia.
Jakie muszą być warunki techniczne prac?
•    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)
i/lub
•    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nie przestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników dzieł literackich i plastycznych, które zostaną zamknięte w  powstającej w Krakowie Kapsule Czasu i stanowić będą  jej "Serce".

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i  informację   www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly

Joanna Kowalik
Koordynator Akcji Społecznej "Serce Kapsuły Czasu"
Fundacja TworzyMY Kraków
+ 48 692 422 717

zadanie 2 tytuł

zadanie 1 pisarze

E-książki polecają się do czytania. Ponieżej linki do daromwych lektur szkolnych i beletrystyki:

empik

Wolne lektury

Legimi

Po więcej zapraszamy na biblioteczny profil fb: Biblioteka Szkolna PSP 3 Olesno

dzien misia plakat

Po rozwiązaniu arcytrudnego testu z kilkunastu książek serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" do ścisłego finału w kategorii klas pierwszych zakwalifikowali się: Borys Januć kl. Ia, Maksymilian Kupski kl. Ia, Blanka Wiesiołek kl. Ic. Wyróżnienia zdobyli: Karolina Buła kl. Ia, Natalia Więcław kl. Ia i Adam Sikora kl. Ia. W kategorii klas drugich i trzecich podium zajęli: Magdalena Nowak kl. IIIb, Maja Podzielny kl. IIIb i Joanna Fohler kl. IIIa. Wyróżnienia zdobyli Patryk Brząkała kl. IIIb i Franciszek Trocha kl. IIa. Gratulujemy!

12f24584 95b3 47be a221 8910453f323c

wyniki strona

plakat a3plakat a3 1plakat a32

OdP grafika www facebook

jadlospis g

grafika dzieci ucza

Dzieci uczą rodziców w domu!

logo razem

dobre praktyki