Wielka Liga Czytelników

Zapraszamy do piątej edycji ogólnopolskiego konkursu WLC.
Jak co roku spośród puli ponad 100 książek wybraliśmy 20, z których każdy uczestnik czyta i rozwiązuje testy do dziesięciu najciekawszych dla siebie tytułów.
W tym konkursie mogą pracować całe rodziny, zwłaszcza, gdy uczestnikiem jest dzielny pierwszoklasista.
Biblioteka szkolna życzy wiele radości z rodzinnego czytania!
Książki dostępne są w bibliotece szkolnej oraz w Oleskiej Bibliotece Publicznej, testy do pobrania w bibliotece szkolnej lub z poniższych linków:
I etap konkursu trwa od 06.12.2019 do 06.03.2020 i zakończony będzie eliminacjami do etapu II (powiatowego).

Powodzenia!

plakat info mini lista

Regulamin i szczegółowe informacje na stronie internetowej konkursu https://wielka-liga.pl

LISTA KSIĄŻEK DLA KLAS I - III do przeczytania od 06.12.19 do 06.03.2020

19. Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą, Agnieszka Frączek
20. Pamiętnik Czarnego Noska, Janina Porazińska

Wyniki powiat 1 4Wyniki powiat 5 8
Tegoroczna Liga Czytelników zakończona! Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.
Dziękujemy p. Halinie Szklanny, dyrektor Oleskiej Biblioteki Publicznej oraz p. Ilonie Gnacy za pomoc w zorganizowaniu konkursu i pracę w komisji konkursowej.
Koordynator Powiatowy Konkursu WLC
Agnieszka Grajcar

Tegoroczna Liga dobiega do końca. W tym roku udało się zdobyć literackie srebro. Drużyna w składzie: Amelia Jendrosek, Antonina Bensz i Paweł Bomba pod opieką p. Agnieszki Grajcar w Finale Powiatowym Wielkiej Ligii Czytelników zajęła drugie miejsce z wynikiem 121 punktów. Niestety PSP w Zębowicach wyprzedziła nas o jeden punkt i z wynikiem 122 punktów przechodzi do konkursu wojewódzkiego.
Nasza biblioteka szkolna jest koordynatorem powiatowym konkursu WLC.
Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom: Drogeria GLAMOUR, Państwo Klaudia i Damian Bomba, Cukiernia Mencel, Państwo Sabina i Benedykt Mencel, Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem, Pan Jan Rataj, Laboratorium LOMA, Pani Sylwia Gernand, Studio Domańscy, Pani Aneta Domańska.

Rozpoczynamy kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Tym razem konkurs obsługiwany jest przez platformę https://wielka-liga.pl/ , na której po zalogowaniu dostępne będą informacje i materiały. Wszystkie informacje dotyczące zapisania się do konkursu uczniowie otrzymują w bibliotece szkolnej, via e-dziennik (kontakt bibliotekarz Agnieszka Grajcar) lub https://www.facebook.com/bibliotekaPSP3Olesno/.
plakat a3 harmonogram 1 4 5 6

Ogł fianl międzyszkolny szkolny