Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Czy malowanie zwykłymi farbami już Wam  się trochę znudziło

Chcę Wam zaproponować rewelacyjny przepis na rosnące farby, które w kilka sekund rosną i tworzą strukturę 3D. Oto przepis- wystarczy po jednej , równej porcji np. 1 szkl. mąki, 1 szkl. soli, 1 szkl. wody. Wszystko razem mieszamy i powstaje masa bazowa do rosnących farb. Następnie dodajemy do niej kolorowe barwniki spożywcze lub farby. Malujemy dowolny rysunek, pieczemy go w mikrofalówce przez 30 s. na mocy 800 Wat. Farby wysychają, twardnieją tworząc wielobarwną strukturę.

Ten i inne ciekawe pomysły znajdziecie na stronie internetowej https://mojedziecikreatywnie.pl/ (filmiki instruktażowe).

Prace wychodzą rewelacyjnie – wypróbowałam ze swoim siostrzeńcem.

Spróbujcie się zabawić, poproście o pomoc swoich rodziców lub starsze rodzeństwo.

Chętni mogą przynieść swoje rysunki do świetlicy PSP nr 3 i PSP nr1. Świetlica szkolna zorganizuje kolorową wystawę.

Życzę wszystkim udanej zabawy!

Do zobaczenia po kwarantannie!

Joanna Jelonek - wychowawca świetlicy