Z życia świetlicy
 
 dniu 8 stycznia 2019 r. nasza grupa świetlicowa w ramach projektu "W krainie zawodów", odwiedziła tym razem Oleską Bibliotekę Publiczną. Mieliśmy okazję odwiedzić pięknie wyremontowany budynek biblioteki. Spędziliśmy czas oczywiście w filii dla dzieci. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, objaśniła zasady wypożyczania książek, pokazała zasady pracy w programie komputerowym, wytłumaczyła kolory oznaczania księgozbiorów ... Dzieci mogły przekonać się, że książka może mieć gigantyczne rozmiary, można się z nią wygłupiać, może również poprzez swoją niebanalną budowę zachwycać. Oczywiście nie zdążyliśmy pooglądać wszystkim książek :), dlatego na pewno jeszcze tam zagościmy ...

W dniu 4 grudnia 2018 r. nasza grupa świetlicowa w ramach projektu "W krainie zawodów", odwiedziła tym razem Salon Fryzjersko - Kosmetyczny Huberta Brodackiego. Dziękujemy panu Hubertowi za fantastyczne przyjęcie w salonie i wtajemniczenie do zawodu fryzjera :) Zwiedziliśmy cały salon, każde dziecko zostało pięknie uczesane oraz obdarowane upominkami. Bartek nawet dumnie zadeklarował, iż zostanie fryzjerem :) Celem naszej kolejnej podróży jest Urząd Miasta ...

Dnia 23 października 2018 r. nasza grupa świetlicowa "8 ciekawskich, energicznych, spragnionych przygód dzieci" :) w ramach projektu "W krainie zawodów", odwiedziła oleskie muzeum. Dziękujemy pani Oli, że opowiedziała nam o swojej pracy i przedstawiła nam barwną opowieść o dziejach Olesna. Byliśmy świadkami powstania naszego pięknego miasta, spotkaliśmy się "oko w oko" ze zwierzętami zamieszkującymi nasze lasy oraz utkaliśmy na krośnie z XIX wieku kolorowy dywan ... Celem naszej kolejnej podróży jest Salon fryzjersko - kosmetyczny pana Huberta Brodackiego ...

W dniu 18 czerwca w naszej szkole odbyło się  przedstawienie teatralne. pt. Wróżki oparte na tekście baśni Charlesa Perraulta, przygotowane przez uczniów uczęszczających na świetlicę.  Nad realizacją wystąpienia czuwała pani Justyna Wiecha.
Szczególnymi gośćmi na przedstawieniu były dzieci z Przedszkola Nr 4 w Oleśnie, oddziału przedszkolnego w PSP Nr3 w Oleśnie  oraz uczniowie naszej szkoły. W spektaklu, którego celem było zwrócenie uwagi na to, abyśmy zauważali innych ludzi i ich potrzeby, pomagali sobie nawzajem oraz mówili w taki sposób, by nikogo nie zranić, wystąpili następujący aktorzy. Rolę macochy odegrała Antosia Bensz (kl.III ), w Marysię – córkę macochy, wcieliła się Oliwia Skorupa (kl. IIIc ). Pasierbicę zagrała Kasia Bomba (kl. Ib). Tomasz Chęciński (kl. IIa ) wcielił się w postać królewicza, Karolina Niemczynowska (kl. IIIb) zagrała potrzebującą kobietę, a Hanna Gernand (kl. IIa ) staruszkę. Tytułowe wróżki odegrały Lena Brzęczek (kl.Ib) i Anna Jagieła (kl.IIa). Narratorem była Martyna Telęga z klasy IIIa.  
Uczniowie wraz z nauczycielem  przygotowali scenografię oraz stroje.
Efekt pracy naszych uczniów wszystkim się podobał. Mamy nadzieję, że przesłanie wróżek, by szerzyć dobro, widzowie zapamiętają i będą realizować w codziennym życiu, bo jak mówiły tytułowe bohaterki baśni:

 

Uprzejmość – trudna to sztuka,
lecz czasu na nią nie szkoda.
Za nią cię spotka nagroda,
choćbyś jej nawet nie szukał.

Ferie, ferie i po feriach. Kolejny raz zorganizowaliśmy w Naszej szkole zimowisko dla uczniów klas I – III. Grupa liczyła 40 uczniów. Zajęcia trwały od 15.01. do 19.01.2018r. Codziennie na dzieci czekały inne atrakcje. W programie były warsztaty mydlarskie. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością przy tworzeniu własnego mydełka. Byliśmy w kinie, teatrze i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Zumby oraz wyjazdy na krytą pływalnię Oleska Laguna. Nie zabrakło również gier i zabaw sportowych. Podczas zimowiska dzieci miały zapewnione dwa posiłki: śniadanie i obiad.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, czego dowodem mogą być zdjęcia. Z relacji uczestników i rodziców wynika, iż wszyscy byli zadowoleni z organizacji, dzieci z wielkim entuzjazmem zdawały relacje z kolejnych wyjazdów. Wszyscy żałowali, że tak szybko ten czas minął i już czekają na następne.

[Więcej zdjęć w GALERII FOTOGRAFII]

Zorganizowanie ferii było możliwe dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Olesno oraz Naszym Sponsorom.
Serdecznie DZIĘKUJEMY!

e dz1

projekt

logo koord

 

m Logo Mistrzowie Matlandii

 

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

 

 logo razem

  

plansza bezpieczna plus1

 

 

 

 

logo face 

 

dobre praktyki

  

logo LS

 

bezpieczny i

 

 

logo knm 780x466

 TESTY dla uczniów