Język mniejszości - niemiecki

Dnia 13 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole V Konkurs Piosenki Niemieckiej. Uczniowie klas I-VI zaprezentowali wybrane przez siebie piosenki. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż wszystkie dzieci pięknie wykonały przygotowane piosenki.Szczególnie dla młodszych artystów było to nie lada przeżycie.

W kategorii klas I-III
I miejsce zdobyła klasa Ib, II miejsce- klasa IIa, III miejsce klasa IIIb, pozostałe klasy- Ia, IIIa i IIIc otrzymały wyróżnienie.
W kategorii klas IV-VI
I miejsce zdobyła klasa Va, II miejsce- klasa VIa, III miejsce klasa Vb; klasy IVa, IVb i VIb otrzymały wyróżnienie.
Konkurs Piosenki Niemieckiej połączony był z obchodami Dnia Świętego Marcina.Jak co roku wszyscy uczniowie otrzymali z tej okazji przepyszne rogale oraz wysłuchali legendy o Świętym Marcinie, który zaszczycił nas również swą obecnością.
Dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację tego radosnego dnia.

sprachdoktorUczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego SPRACHDOKTOR 2017, zajmując czołowe miejsca:
NATALIA TOMALA, kl. VI b: I miejsce w kraju, I miejsce w województwie
KINGA BARON, kl. IV a: I miejsce w województwie, II miejsce w kraju
BEATA PROCHOTA, kl. V a: II miejsce w województwie
Sukces odnieśli również Mateusz Ćwieląg, uzyskując 8 miejsce w województwie oraz Aleksandra Helios, uzyskując 13 miejsce w województwie.
Uczniów przygotowała pani Joanna Meryk.

Dnia 26.04.2017r w Szkole Podstawowej w Sierakowie Śląskim odbył się I Konkurs Na Małą Formę Teatralną w Języku Niemieckim "Mein Theater".

W konkursie wzięło udział siedem zespołów teatralnych, które zaprezentowały inscenizacje baśni braci Grimm. Naszą szkołę reprezentował 5-osobowy zespół z klasy Va w składzie: Weronika Podzielny, Kaja Makles, Emilia Rosół, Dominika Wiśniewska, Dominik Szopa. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali baśń „Jaś i Małgosia” - „Hänsel und Gretel”. Oceniane były: poziom znajomości j. niemieckiego, gra aktorska,scenografia i oprawa muzyczna. Nasz zespół zdobył III miejsce. Gratulujemy!
Opiekun: J. Meryk

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odnieśli ogólnopolskie sukcesy językowe. Pięcioro uczniów uzyskało tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus”: czworo w j. niemieckim i jeden w j. angielskim. W sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego „Olimpus” wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły: 5 przedstawicieli klas IV, 14 przedstawicieli klas V oraz 5 przedstawicieli klas VI. Tytuł laureata uzyskało 4 uczniów:olimpus
Natalia Tomala, kl. VI b: 1 miejsce w kraju
Beata Prochota, kl. V a: 3 miejsce w kraju
Kinga Baron, kl. IV a: 4 miejsce w kraju
Maximilian Rymarczyk, kl. V b: 7 miejsce w kraju
Uczestników przygotowała pani Joanna Meryk.
W sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus” wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły: 8 przedstawicieli klas IV, 9 przedstawicieli klas V oraz 3 przedstawicieli klas VI. Tytuł laureata uzyskał Tobiasz Wawrzyk, kl. VI b: 9 miejsce w kraju. Uczestników przygotowały panie Sylwia Brodacka i Justyna Kasprzyk.
Gratulujemy!

Dnia 12 kwietnia 2017 r. w MDK w Oleśnie odbyły się eliminacje gminne XXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” -„Jugend trägt Gedichte vor”. Organizatorem tego konkursu jest Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Naszą szkołę zaprezentowało 3 recytatorów: Kinga Baron (IVa), Mateusz Ćwieląg (Vb) i Maximilian Rymarczyk (Vb). Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zostali docenieni przez jury.

Pierwsze miejsce zdobyła Kinga Baron, trzecie – Mateusz Ćwieląg, a Maximilian Rymarczyk – wyróżnienie. Daje im to szansę startu w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 16 maja 2017 r.
Uczniów przygotowała p. J. Meryk.

logo mistrzowie matlandii m

logo razem