Wydarzenia

Marcin15. 11. 2016 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Świętego Marcina. Z tej okazji dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Odbył się Festiwal Piosenki Niemieckiej dla klas I-III i IV-VI, rozstrzygnięto konkursy na rysunek i komiks do legendy o św. Marcinie. Wszystkie dzieci poczęstowane zostały świętomarcińskimi rogalami.
Po raz kolejny nasz Festiwal okazał się radosnym świętem piosenki. Najpierw swoje talenty przedstawiły klasy I-III. Najmłodsi uczniowie pięknie wykonali przygotowane piosenki, a publiczność bawiła się znakomicie. Jury uhonorowało wszystkich uczestników wyróżnieniem. I miejsce i nagrodę – niespodziankę otrzymała klasa III b.
Następnie sceną zawładnęły klasy IV-VI. Tutaj emocjom nie było końca. Starsi uczniowie przygotowali prawdziwe show! Także tym razem publiczność stanęła na wysokości zadania, a atmosfera była gorąca! Jury uhonorowało wszystkich uczestników wyróżnieniem. I miejsce i nagrodę – niespodziankę otrzymała klasa VI b.

 

Tradycyjnie tego dnia specjalnym gościem w naszej szkole był sam św. Marcin. Poczęstował on wszystkie dzieci rogalikami i towarzyszył im podczas Festiwalu. Jego historię przybliżyły nam prowadzące spotkanie przewodniczące szkoły: Marysia Łyniewska i Julia Hęcinska.
Podsumowane zostały również świętomarcińskie konkursy plastyczne, a dzieci uhonorowano drobnymi upominkami.
Wyniki konkursu na komiks do legendy o św. Marcinie:
I miejsce: Tamara i Oliwia Biniek, Martyna Januszkiewicz, Aleksandra Jagieła i Aleksandra Włoch
II miejsce: Dominika Wiśniewska i Emilia Gernand, Oliwia Szczepańska, Oliwia Skupin i Zofia Gajda
III miejsce: Emilia Rosół i Kaja Makles, Beata Prochota, Dominika Bartyla i Wiktoria Glomb
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego radosnego dnia.


Dziękujemy Cukierni Wrocławskiej Państwa Mencel za przygotowanie rogalików oraz wszystkim sponsorom za umożliwienie obchodów Dnia św. Marcina w naszej szkole.

e dz1

 

npcz 2 0 

  galeria ico

  

logo face3

logo face

 

obrazek jadlospis 

 

telefonzaufaniaplakat

 

  

logo LS