Język mniejszości - niemiecki

3 kwietnia w Komprachcicach odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej. Organizatorami byli: Poseł na Sejm RP Ryszarda Galla, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim i Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Do tegorocznej VII edycji po raz pierwszy zaproszono także uczniów szkół podstawowych. Wśród nich, w kategorii indywidualnej, najlepsza w całym województwie okazała się NATALIA TOMALA (kl. VI b), która zajęła I miejsce. Zespołowo nasze reprezentantki Natalia Tomala i Beata Prochota (kl. V a) zajęły I miejsce w kategorii „Najlepsza Szkoła Podstawowa”, uzyskując łącznie najlepszy wynik spośród 39 szkół podstawowych uczestniczących w konkursie.
Patronat nad konkursem objął Opolski Kurator Oświaty. Konkurs jest sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Konsulatu RFN w Opolu.

Uczennice przygotowała p. Joanna Meryk

Kliknij, aby się zalogować