”W środę, 27 września 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień dobrego słowa”. Przesłaniem towarzyszącym tej akcji był napis umieszczony na drzwiach szkoły:

„Kiedy życie wręcza Ci CYTRYNĘ,
upiecz ciasto cytrynowe,
zrób lemoniadę lub...
POTRAKTUJ JĄ DOBRYM SŁOWEM.
ONO JEST SILNIEJSZE
NIŻ WSZYSTKIE KWASY ŚWIATA.”

W myśl tej sentencji wszystkie dzieci mogły zasmakować kwaśnego plasterka cytryny i osłodzić go pisząc dobre słowo na „Czterdziestometrowej rolce papieru dobrego słowa” J, rozwiniętej na szkolnym korytarzu. W tym dniu przypominaliśmy uczniom o tym, jakie znaczenie i jaką siłę ma każde wypowiedziane przez nie dobre słowo … W akcji uczestniczyły również nasze kochane przedszkolaki … Wraz ze swoimi paniami stworzyły piękny plakat z odbicia swoich rączek oraz otrzymały żółte balony, na których wypisane były dobre słowa, podyktowane przez dzieci.

Jak widać na załączonych zdjęciach, nasze trójkowe dzieci miały mnóstwo frajdy w tym dniu … (Więcej zdjęć w GALERII FOTOGRAFII)