Z życia klasy

17 października 2017r. odbyła się w Praszce XVI Mini Olimpiada Sportowa „RAZEM SPRAWNI TAK SAMO” zorganizowana przez Zespół Placówek Specjalnych. Dzieci z oddziału  o specjalnych potrzebach edukacyjnych naszej szkoły uczestniczą czynnie w tej sportowej zabawie już od wielu lat. To bardzo ważne dla nas wydarzenie, z którego wróciliśmy z pucharem, medalami i dyplomem. W tym roku byli z nami sportowcy z MKS Kluczbork. Była to dla nas wielka niespodzianka i dodatkowa atrakcja. Takie wyjazdy uczą dzieci uczciwej rywalizacji, rozwijają zainteresowania, dają możliwość nawiązania nowych znajomości i utrwalają zawarte wcześniej przyjaźnie.

5 maja 2017r. nasza klasa po raz kolejny uczestniczyła w IX wojewódzkim konkursie „UCZEŃ NA MEDAL”, którego hasło przewodnie brzmiało: „Jesteś bezpieczny , bo nie jesteś sam”. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział w różnych konkurencjach: funkcjonowanie w środowisku, plastyka, sport i bezpieczeństwo. Zwycięstwo zostało nagrodzone medalami i dyplomem.
Tego dnia obchodzony był również ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE. Nasze motto: GODNOŚĆ, TOLERANCJA, RÓWNOŚĆ, SZACUNEK, WSPARCIE, ROZWÓJ, MIŁOŚĆ, RADOŚĆ. Uczniowie niepełnosprawni, władze miasta, rodzice i wychowawcy przemaszerowali ulicami Praszki.

23 maja 2017r. braliśmy udział w XII Rejonowym Konkursie „Dziecięca Poezja Mówiona i Śpiewana – Witaj przygodo” w Kluczborku. Po raz kolejny mieliśmy możliwość uczestniczenia w tak pięknej imprezie kulturalnej. Wielkie emocje podczas występów, wśród ogromnej ilości uczestników. Wróciliśmy z I miejscem i dyplomami.

p102013425.11 w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ogłoszony został konkurs na zdjęcie pt. „Ja i mój miś”. Dzieci z naszego oddziału specjalnego, przebrane za pluszowe misie, chodziły po klasach I-III i rozdawały zwycięzcom i laureatom konkursu słodkie nagrody-niespodzianki. Dyplomy dla laureatów rozdane zostaną na najbliższym szkolnym apelu.

Data : 14 październik 2017

Dobre praktyki