Aktualności

Dnia 29 września obchodzony był VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w obchodach tego święta. Już w połowie września na gazetce obok sali matematycznej pojawiła się "wierszowana tabliczka mnożenia". Każdy kto miał problem z którymś z działań mógł się nauczyć go recytujaco np.: "Pies za płotem szczerzy kły 9 razy 7 jest 63". Od poniedziałku 25 września na schodach naszej szkoły można zobaczyć trudniejsze działania z tabliczki mnożenia.  Natomiast 2 pażdziernika  podczas czterech pierwszych przerw uczniowie mogli zdać egzanin z tabliczki mnożenia. Dwie komisje uczniowskie na piętrze i jedna na parterze egzaminowały swoich kolegów ze znajomości tabiiczki. Każdy kto bezbłędnie odpowiedział na wszystkie wylosowane pytania w określonym czasie otrzymał naklejkę "Expert Tabliczki mnożenia".

W bieżącym roku nasi uczniowie z powodzeniem uczestniczyli w konkursach matematcznych.

 • W Wojewódzkim Konkusie Matematycznym w etapie gminnym uczestniczyło czworo uczniów naszej szkoły: Magdalena Chęcińska i Martyna Januszkiewicz (I i II miejsce) zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego i uzyskały tytuł FINALISTY. Pozostali uczestnicy etapu gminnego to Maciej Marcjasz i Zuzanna Niesłony.
 • Dwukrotnie uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS. Magdalena Chęcińska uzyskała tytuł LAUREATA w sesji jesiennej i zimowej natomiast Martyna Januszkiewicz została LAUREATEM w sesji zimowej.
 • W marcu uczestniczyliśmy w Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Łamigłówek, które odbyły się w Kluczborku. W konkursie wzięły udział uczennice: Magdalena Chęcińska, która zdobyła II miejsce, Zuzanna Niesłony - VII miejsce oraz Emilia Rosół, która jako piątoklasistka zdobywała doświadczenie w tym konkursie. 
 • W konkurssie Kangur Matematyczny w bieżącym roku wzięło udział 69 uczniów klas II -VI. Ośmiu uczniów uzyskało wyróżnienia. Są to: Paweł Bomba, Antonina Bensz, Szymon Sosnowski, Aleksandra Bąk, Januszkiewicz Martyna, Anna Szukała, Maciej Marcjasz oraz Zuzanna Niesłony. Uczniowie Ci Otrymają dyplomy oraz nagrody książkowe. Największy sukces odniosła Magdalena Chęcińska, która wykonała bezbłędnie wszystkie zadania i uzyskała tytuł LAUREATA. Madzia otrzymała zaproszenie na Uroczyste podsumowanie XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu odbędzie się 13 czerwca 2017 roku w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

kangur b kangur z
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

Test: DROGA, PRĘDKOŚĆ I CZAS będzie dostępny do 2 stycznia 2017 r., aby go rozwiązać wejdź na join.quizizz.com i wpisz kod493263.

Powodzenia ;-)

W listopadzie 2016 r. odbędą się następujące konkursy MatMistrz:

 • OLIMPUS MATEMATYCZNY,
 • etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,
 • Tangramy część I
 • Mistrz Tabliczki Mnożenia

 

olimpus jesien

Rozpoczymamy kolejną edycję naszego szkolnego konkursu MatMistrz. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z terminarzem oraz z regulaminami konkursu.

terminarz

Opublikowano wyniki konkursu "Kangur 2016".  W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 60 uczniów naszej szkoły, 4166 w województwie opolskim. Nasi uczniowie spisali się na medal. Wyróżnienia uzyskali: Magdalena Chęcińska, Anna Szukała, Michał Sosnowski, Zuzanna Kokot i Nikola Kiełbus -uczniowie ci otrzymają nagrody książkowe i dyplomy. Największy sukces w konkursie odniósł Michał Wąsiński - uzyskał wynik bardzo dobry (II m. w wojewodztwie). Michał otrzymał zaproszenie na Uroczystą Galę podsumowującą XXV edycję Międzynarodowego Konkursu KANGUR podczas, której zostaną wręczone nagrody rzeczowe, statuetki i dyplomy dla laureatów i uczniów z wynikiem bardzo dobrym. Pragniemy nadmienić, że swój sukces Michał powtórzył po raz trzeci z rzędu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Lista uczniów nagrodzonych w konkursie KANGUR w woj. opolskim - but zobacz

Wyniki dla uczniów naszej szkoły - but zobacz

Dnia 26 lutego w ZSO w Kluczborku odbył się konkurs matematyczny "Mistrzostwa w Rozwiązywaniu Łamigłówek".  W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatów kluczborskiego i oleskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Wąsiński, Michał Sosnowski i Magdalena Chęcińska. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami i zdobyli w kategorii szkół podstawowych: I miejsce - Michał Wąsiński oraz III miejsce Madzia Chęcińska. Trzeci reprezentant naszej szkoły Michał Sosnowski zajął X miejsce

Zobacz informacje na stronie ZSO w Kluczborku but zobacz

Gratulujemy!!!

Dnia 18 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs Łamigłówki matematyczne i logiczne. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas IV-VI. Wszyscy uczniowie otrzymali taki sam zestaw 12 zadań w którym musieli wykazać się logicznym myśleniem i umiejętnościmi rachunkowym. Miejsca w konkursie zostały przydzielome w kategorii klas IV, V  i VI.

Nalepsze wyniki uzyskali uczniowie: Michał Sosnowski z kl. 6b, Michał Wąsiński z klasy 6a i Magdalena Chęcińska z klasy 5a, będą oni reprezentować szkołę w Mistrzostwach w rozwiązywaniu łamigłówek, które odbędą się w Kluczborku. 

W tabeli poniżej szczegółowe wyniki 

w lamiglowki 2015 16

 

Uwaga! Konkurs Łamigłówki Matematyczne odbędzie się dnia 18 grudnia (piątek) 2015 r. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas IV - VI. Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym w Kluczborku w marcu 2016r. Chętni uczniowie zgłaszają się do nauczycieli matematyki. do 16 grudnia 2015 r. 

 

Dnia 17 marca 2016 roku odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Zapisy w klasach II - III przyjmują wychowawcy, w klasach IV - VI nauczyciele matematyki do dnia 20 stycznia 2016 r. Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników. W roku 2016 opłata ta od osoby wynosi 9 zł.

kangur

Dnia 10 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w konkursie wzięło udział nnn ucznów klas 5 i 6. Najlepsze wyniki uzyskali:

 • Michał Sosnowski i Michał Wąsiński - I miejsce,
 • Magdalena Chęcińska - II miejsce,
 • Nikola Kiełbus - III miejsce.

Uczniowie, ci uzyskali  ponad 75% punktów i wezmą udział w etapie gminnym etapie konkursu, który odbędzie się dnia 11 stycznia 2016r. 

Wszyscy uczniowie, biorący udział w konkursie uzyskali oceny celujące z matematyki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie gminnym!

Za nami Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a od jutra rusza kolejna edycja Internetowej Ligi Zadaniowej. Przypominamy zadania pojawią się na stronie internetowej i gazetce matematycznej. W połowie października wszyscy uczniowie zmierzą się z rachunkami w konkursie MIstrz Rachunku Pamięciowego. Zachęcamy do śledzenia naszych konkursów. Na najlepszych i najwytrwalszych czekają nagrody.

e dz1

OdP grafika www facebook

 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

 jadlospis g

telefonzaufaniaplakat

 

logo koord

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

   

plansza bezpieczna plus1

  

logo LS

  

zaswiadczenie dbi2021 min

 

certyfikat trzymaj forme min 

logo knm 780x466

 

 

 

logo4