Aktualności

Dnia 29 września obchodzony był VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w obchodach tego święta. Już w połowie września na gazetce obok sali matematycznej pojawiła się "wierszowana tabliczka mnożenia". Każdy kto miał problem z którymś z działań mógł się nauczyć go recytujaco np.: "Pies za płotem szczerzy kły 9 razy 7 jest 63". Od poniedziałku 25 września na schodach naszej szkoły można zobaczyć trudniejsze działania z tabliczki mnożenia.  Natomiast 2 pażdziernika  podczas czterech pierwszych przerw uczniowie mogli zdać egzanin z tabliczki mnożenia. Dwie komisje uczniowskie na piętrze i jedna na parterze egzaminowały swoich kolegów ze znajomości tabiiczki. Każdy kto bezbłędnie odpowiedział na wszystkie wylosowane pytania w określonym czasie otrzymał naklejkę "Expert Tabliczki mnożenia".

W bieżącym roku nasi uczniowie z powodzeniem uczestniczyli w konkursach matematcznych.

• W Wojewódzkim Konkusie Matematycznym w etapie gminnym uczestniczyło czworo uczniów naszej szkoły: Magdalena Chęcińska i Martyna Januszkiewicz (I i II miejsce) zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego i uzyskały tytuł FINALISTY. Pozostali uczestnicy etapu gminnego to Maciej Marcjasz i Zuzanna Niesłony.
  • Dwukrotnie uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS. Magdalena Chęcińska uzyskała tytuł LAUREATA w sesji jesiennej i zimowej natomiast Martyna Januszkiewicz została LAUREATEM w sesji zimowej.
  • W marcu uczestniczyliśmy w Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Łamigłówek, które odbyły się w Kluczborku. W konkursie wzięły udział uczennice: Magdalena Chęcińska, która zdobyła II miejsce, Zuzanna Niesłony - VII miejsce oraz Emilia Rosół, która jako piątoklasistka zdobywała doświadczenie w tym konkursie.
  • W konkurssie Kangur Matematyczny w bieżącym roku wzięło udział 69 uczniów klas II -VI. Ośmiu uczniów uzyskało wyróżnienia. Są to: Paweł Bomba, Antonina Bensz, Szymon Sosnowski, Aleksandra Bąk, Januszkiewicz Martyna, Anna Szukała, Maciej Marcjasz oraz Zuzanna Niesłony. Uczniowie Ci Otrymają dyplomy oraz nagrody książkowe. Największy sukces odniosła Magdalena Chęcińska, która wykonała bezbłędnie wszystkie zadania i uzyskała tytuł LAUREATA. Madzia otrzymała zaproszenie na Uroczyste podsumowanie XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu odbędzie się 13 czerwca 2017 roku w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

kangur b kangur z
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

W listopadzie 2016 r. odbędą się następujące konkursy MatMistrz:

• OLIMPUS MATEMATYCZNY,
  • etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,
  • Tangramy część I
  • Mistrz Tabliczki Mnożenia

olimpus jesien

Test: DROGA, PRĘDKOŚĆ I CZAS będzie dostępny do 2 stycznia 2017 r., aby go rozwiązać wejdź na join.quizizz.com i wpisz kod493263.

Powodzenia ;-)

Rozpoczymamy kolejną edycję naszego szkolnego konkursu MatMistrz. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z terminarzem oraz z regulaminami konkursu.

terminarz

Data : 14 październik 2017