Aktualności sportowe

Dnia 14 maja 2019 r byliśmy gospodarzami Indywidualnych Mistrzostw Gminy w Lekkiejatletyce dziewcząt i chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy, mimo chłodnej aury, osiągnęłli dobre wyniki w rywalizacji indywidualnej. Pierwsze dwa miejsca na podium dają przepustkę do udziału w zawodach powiatowych.

Oto zdobyte miejsca na podium:
Natalia Buła - bieg 600 m - II m-ce,
Emilia Dylong - pchnięcie kulą - III m-ce,
Aleksandra Kalinowska - rzut piłką palantową - III m-ce,
Oliwia Łój - skok wzwyż - I m-ce, bieg 100 m - III m-ce,
Amelia Parkitna - skok wzwyż - III m-ce,
Julia Zając - pchnięcie kulą - II m-ce.

W zawodach udział brały również: Olga Adamska, Anna Drynda i Maja Makles.

Gratulujemy !!!

W piątek 10 maja na naszym boisku odbyły się zawody Czwórbój LA na szczeblu gminnym. Chłopcy w składzie: Trocha Wiktor, Srokosz Jakub, Kołek Fabian, Dębowski Iwo, Mencel Tomasz, Lysy Jan, Brodacki Patryk zajęli drugie miejsce z dorobkiem punktowym 407 pkt. Najlepszy zawodnik w naszej drużynie to Lysy Jan, który uzbierał 118 pkt. Gratulacje!!

W ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego!" 13 kwietnia 2019 r. nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w jednej z największych imprez biegowych w Polsce. Na Błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie wystartowało ok. 2500 dzieci z całej Polski, w tym dosyć liczna reprezentacja naszej szkoły: Alicja Biniek, Tamara Biniek, Maja Makles, Olga Adamska, Jan Lysy i Dawid Kaczmarczyk. Młodzież spisała się rewelacyjnie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal. W biegu "Lekkoatletyka dla każdego!" przy Orlen Warsaw Marathon jako pierwsi wystartowali starsi lekkoatleci pokonując dystans 900 m, następnie młodsi biegacze - 600 m. Celem imprezy było przede wszystkim zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej i dbałość o wszechstronny rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.

Impreza była bardzo udana mimo, że pogoda nie rozpieszczała. Organizatorzy zadbali o radosną, sportową atmosferę.

Barbara Bioły

Pod takim hasłem w miesiącu kwietniu odbyły się lekcje wychowania fizycznego w klasach IV - VI. Młodzi ekolodzy mieli możliwość wykazania się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wiedzą teoretyczną. Dzieci dowiedziały sie jak segregować odpady i chronić naturalne środowisko. Była to świetna okazja do utrwalenia wiedzy dotyczącej ekologii i zdrowia, a także mądrej i ciekawej zabawy.

p nozna1p nozna1

W dniu 28 marca na oleskim "Orliku" odbyły się zawody gminne w piłce nożnej chłopców. W zawodach brały udział cztery drużyny: PSP 2 Olesno, PSP 3 Olesno, SP Wachów, SP Borki Wielkie. Zawody wygrali chłopcy z naszej "Trójki" i zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które odbędą się w Gorzowie Śląskim. Skład „Trójki”: Wróbel Dominik, Hadam Michał, Kokot Patryk, Kaczmarczyk Dawid, Dytman Miłosz, Hofman Dominik, Kołek Fabian, Brodacki Patryk, Bioły Dominik.  Wyniki: PSP 3 - Wachów 5:0, PSP 3 - PSP 2 2:0, PSP 3 - Borki Wielkie  4:0.

Roczny konkurs dla uczniów

m Logo Mistrzowie Matlandii