Aktualności sportowe

W dniu 06.10.2017 roku w ośrodku Anpol w Starym Oleśnie odbyły się powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 8 x 800 m. Naszą gminę reprezentowały dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły. Dziewczęta zajęły III miejsce. Natomiast chłopcy zajęli I miejsce i w czwartek 12.10.17 będą brali udział w finale wojewódzkim w Namysłowie!!!

Skład dziewcząt: Biniek Oliwia, Włoch Aleksandra, Jagieła Aleksandra, Glomb Wiktoria, Szczepańska Oliwia, Biniek Tamara, Natalia Ptaszyńska, Piechota Alicja, Bąk Aleksandra

Skład chłopców: Siemski Grzegorz, Brodacki Sebastian, Rymarczyk Maximilian, Ćwieląg Mateusz, Kaczmarczyk Jakub, Ivanytski Victor, Bioły Jakub, Śliwiński Maciej.

Dnia 23 maja 2017 roku na Stadionie Miejskim w Oleśnie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Lekkiej Atletyce. W zawodach udział wzięły cztery drużyny dziewcząt: PSP Nr 3 Olesno, PSP Nr 2 Olesno, PSP Sowczyce i PSP Borki Wielkie.

Oto nasze medalistki:
Marysia Łyniewska - 100 bieg m II m-ce, rzut piłeczką palantową II m-ce
Alicja Kukuła - bieg 600 m I m-ce
Magdalena Chęcińska - bieg 600 m II m-ce
Julia Czernia - rzut piłeczką palantową I m-ce
Magdalena Kukuła - pchnięcie kulą III m-ce
Natalia Ptaszyńska - bieg 300 m I m-ce
Oliwia Biniek - skok w dal II m-ce
Weronika Krupa skok wzwyż - III m-ce
Nasza złota sztafeta 4X100 m w składzie: Oliwia Biniek, Marysia Łyniewska, Natalia Ptaszyńska, Alicja Kukuła.

Prawo startu w zawodach powiatowych wywalczyły zawodniczki stając na I i II miejscu podium.

Gratulujemy!!!
Opiekun: Barbara Bioły

W sobotę, 25 marca 2017 roku przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się w Korfantowie Wojewódzkie Biegi Przełajowe w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego. W sumie w zawodach udział wzięło 268 dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Ptaszyńska z klasy sportowej V b, Patryk Kokot z kl. IV a i Daniel Machnik z kl. IV b. Zawodnicy urodzeni w roku 2005 i 2006 mieli do pokonania dystans 500 m. Najszybszy na mecie okazał się Patryk, który zajął VII miejsce, następnie Natalia - IX miejsce. Część zawodników, którzy mieli ochotę wystartować w zawodach niestety rozchorowało się, mamy jednak nadzieję, że szybko wrócą do zdrowia i będą mogli zmierzyć się z długim dystansem.

Serdecznie gratulujemy!!!

Dnia 19 maja 2017 roku w miłej atmosferze i pięknej pogodzie odbyły się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu Eliminacje Finału Nestle Cup. W zawodach udział wzięło 308 osób, w tym 186 dziewczynek i 122 chłopców z całego województwa opolskiego. Olesno w czwórboju lekkoatletycznym reprezentowało 15 zawodników. Każdy uczestnik startował w konkurncjach: bieg 100 m, skok w dal ze strefy, rzut piłką palantową, bieg długi dziewczęta - dystans 600 m, chłopcy - 1000 m. Po zakończonych zabawach dzieci otrzymały złoty medal, dyplom i posiłek regeneracyjny. Oto nasi zawodnicy: Patryk Kokot, Tamara Biniek, Paulina Kik, Mateusz Ćwieląg, Maximilian Rymarczyk, Tomasz Siemski, Julia Czernia, Marysia Łyniewska, Mateusz Sokołowski, Sebastian Brodacki, Maciek Śliwiński, Weronika Brodacka, Oliwia Biniek, Alicja Kukuła i Alicja Piechota.

Dzięki Wam ta impreza lekkoatletyczna była TAKA WSPANIAŁA! Dziękujemy!!!
Opiekun: Barbara Bioły

20170323 092131Dnia 23 marca 2017 roku w hali sportowej ZSD w Oleśnie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn chłopców: zawodnicy z PSP Wojciechów, PSP Wachów, PSP Borki Wielkie, PSP Bodzanowice, PSP 2 Olesno oraz nasza reprezentacja. Chłopcy dzielnie walczyli na boisku, grali bardzo zespołowo, co przełożyło się na ostateczny wynik. Pokonali reprezentacje z Borek Wielkich 4:1, Wojciechowa 7:0, Wachowa 4:1. Nasi zawodnicy wyróżniali się dobrą techniką i taktyką gry, ustępując jedynie drużynie z PSP 2 Olesno.
Skład reprezentacji chłopców: Patryk Kokot - kapitan, Bartek Kalinowski, Mateusz Bawej, Dominik Pielot, Michał Kotas, Tomasz Siemski oraz Jakub Lubojański- bramkarz.

Gratulacje !!!
Barbara Bioły