Aktualności sportowe

Dzisiaj, 6 grudnia w hali sportowej odbyły się pierwsze zawody najmłodszej reprezentacji naszej szkoły. Młodzi sportowcy spisali się rewelacyjnie pokonując reprezentacje Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie. Walka była bardzo zacieta, wybiegane kilometry, wyskakane centymetry, oddane dziesiątki rzutów... Dziewczęta po zaciętej walce wygrały wynikiem 32:5, natomiast chłopcy 26:15.
Skład drużyny dziewcząt: Emilia Witek, Kinga Piśniak, Milena Krawczyk, Hanna Krawczyk, Hanna Hęcinska, Julia Gręda, Kaja Gładysz, Lena Brzęczek, Katarzyna Bomba i Antonina Bensz.
Skład drużyny chłopców: Michał Zug, Jakub Szczepański, Maciej Srokosz, Dominik Rataj, Tomasz Mencel, Jan Lysy, Szymon Kościelny, Damian Jaskuła i Tomasz Chęciński.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w zawodach powiatowych.

Było emocjonująco, energicznie, a przede wszystkim sportowo!
Nasi najmłodsi uczniowie pokazali moc i siłę walki rywalizując zespołowo w poszczególnych konkurencjach.
Jak na prawdziwy sport przystało było dużo dobrej zabawy i radości!

W dniu 8 listopada w PSP nr 2 odbyły się eliminacje gminne w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Szkołę reprezentowali:
Dziewczęta: Olga Adamska, Kamila Bawej, Alicja Biniek, Natalia Buła, Dominika Flak, Oliwia Lech, Maja Makles, Kinga Piśniak, Hanna Popczyk, Krystyna Wieczorek, Zuzanna Zaremba, Kaja Zolisz. Dziewczęta zajęły drugie miejsce, nie zakwalifikowały się do kolejnego etapu.
Chłopcy: Miłosz Dytman, Fabian Kołek, Szymon Kościelny, Bartosz Ligenza, Łukasz Lubojański, Patryk Pielot, Dominik Rataj, Jakub Sabok, Jakub Srokosz, Wiktor Trocha, Dominik Wróbel, Kamil Włoch. Chłopcy po zaciętej walce zajęli 1 miejsce na etapie gminnym i 6 miejsce w rozegranym turnieju w dniu 12 listopada w etapie powiatowym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

W dniu 26.11.2019r. w PSP 1 odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym - drużynowo.
W zawodach startowali przedstawiciele czterech szkół. PSP nr 3 reprezentowali, w kategorii dziewcząt: Krystyna Wieczorek i Dominika Flak a w kategorii chłopców Tomasz Mencel, Dominik Wróbel i Brajan Kiełbus. Końcowa kolejność po wszystkich rozegranych meczach (każdy z każdym) przedstawiała się następująco.

Chłopcy Dziewczyny
I miejsce - PSP nr 3 Olesno
II miejsce - PSP Wachów
III miejsce - PSP Bodzanowice
IV miejsce - PSP nr 2 Olesno
I miejsce - PSP nr 3 Olesno
II miejsce - PSP Bodzanowice
III miejsce - PSP Wachów
IV miejsce - PSP nr 2 Olesno

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 13 grudnia w Dalachowie.

Dnia 14 maja 2019 r byliśmy gospodarzami Indywidualnych Mistrzostw Gminy w Lekkiejatletyce dziewcząt i chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy, mimo chłodnej aury, osiągnęłli dobre wyniki w rywalizacji indywidualnej. Pierwsze dwa miejsca na podium dają przepustkę do udziału w zawodach powiatowych.

Oto zdobyte miejsca na podium:
Natalia Buła - bieg 600 m - II m-ce,
Emilia Dylong - pchnięcie kulą - III m-ce,
Aleksandra Kalinowska - rzut piłką palantową - III m-ce,
Oliwia Łój - skok wzwyż - I m-ce, bieg 100 m - III m-ce,
Amelia Parkitna - skok wzwyż - III m-ce,
Julia Zając - pchnięcie kulą - II m-ce.

W zawodach udział brały również: Olga Adamska, Anna Drynda i Maja Makles.

Gratulujemy !!!

Roczny konkurs dla uczniów