Aktualności sportowe

p nozna1p nozna1

W dniu 28 marca na oleskim "Orliku" odbyły się zawody gminne w piłce nożnej chłopców. W zawodach brały udział cztery drużyny: PSP 2 Olesno, PSP 3 Olesno, SP Wachów, SP Borki Wielkie. Zawody wygrali chłopcy z naszej "Trójki" i zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które odbędą się w Gorzowie Śląskim. Skład „Trójki”: Wróbel Dominik, Hadam Michał, Kokot Patryk, Kaczmarczyk Dawid, Dytman Miłosz, Hofman Dominik, Kołek Fabian, Brodacki Patryk, Bioły Dominik.  Wyniki: PSP 3 - Wachów 5:0, PSP 3 - PSP 2 2:0, PSP 3 - Borki Wielkie  4:0.

Dnia 05 marca odbyły się w Dalachowie Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców. O tytuł Mistrza Powiatu walczyło dwudziestu trzech zwycięzców zawodów gminnych. Nasi chłopcy spisali sie rewelacyjnie: Dominik Wróbel zajął V miejsce, a tuż za nim uplasoawł sią Tomasz Mencel. Chłopcy są młodymi zawodnikami (IV i V klasa) więc za rok na pewno powalczą o wysokie miejsca na podium.

Gratulujemy !!!

Dnia 21 lutego odbyły się na hali MOS Opole zawody w Dwa Ognie dziewcząt. O finał wojewódzki walczyły cztery drużyny: PSP Głogówek, PSP Opole, PSP Brzeg oraz nasz reprezentacja w składzie: Kinga Piśniak - kapitan zespołu, Alicja Biniek - matka zespołu, Kamila Bawej - matka zespołu, Zofia Karaś, Emilia Witek, Oliwia Szyszka, Kaja Gładysz, Magdalena Szymański, Karolina Niemczynowska, Emma Schoenfeld, Julia Gręda i Antonina Bensz.

Walka była bardzo zacięta, a o klasyfikacji końcowej zadecydowały małe punkty, aż trzy zespoły miały taką samą liczbę "dużych" punktów.

PSP Opole 27:24 - I m-ce
PSP Brzeg 21:20 - II m-ce
PSP 3 Olesno 24:26 - III m-ce
PSP Głogówek - IV m-ce

Gratulacje!!!

tenis gmina

Dnia 27 lutego odbyły się na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie gminne zawody w tenisie stołowym. Chłopcy z naszej szkoły spisali się bardzo dobrze zajmujęc wysokie pozycje. Do zawodów na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się: Tomasz Mencel - II m-ce oraz Dominik Wróbel - IV m-ceMaciej Srokosz uplasował się na IX miejscu. O miejsca na podium walczyło 15 zawodników gminy Olesno.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych !!!

Dnia 15 stycznia odbyły się w Sternalicach zawody powiatowe w Dwa Ognie dziewcząt.
Nasze zawodniczki spisały się na medal i to złoty medal!!!
Pokonały wszystkie drużyny zdecydowanie, a to za sprawą bardzo mądrej i spokojnej gry do ostatniego gwizdka sędziego.
Dziewczęta pokonały PSP Sternalice 15:10, PSP Gorzów Śląski 20 :1, ZSP Strojec 12:4, PSP Dalachów 13:4.
Skład reprezentacji: Kinga Piśniak - kapitan zespołu, Alicja Biniek - matka zespołu, Kamila Bawej - matka zespołu, Zofia Karaś, Emilia Witek, Oliwia Szyszka, Kaja Gładysz, Magdalena Szymański, Karolina Niemczynowska oraz Antonina Bensz.
W klasyfikacji końcowej drugie miejsce zajęły zawodniczki z PSP Dalachów, trzecie - PSP Sternalice, czwarte - ZSP Strojec, piąte - PSP Gorzów Śląski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinale wojewódzkim !!!

Roczny konkurs dla uczniów

Kwiecień 2019