Aktualności sportowe

W dniu 10.01.2020 r. w Sternalicach odbyły się zawody w "dwa ognie" w kategorii chłopców na szczeblu powiatowym. Nasza drużyna zajęła I miejsce i wywalczyła awans do dalszej części rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Drużynę reprezentowali: Maciej Srokosz, Jakub Szczepański, Jan Lysy, Dominik Maj, Damian Jaskuła, Tomasz Mencel, Szymon Kościelny, Dominik Rataj i Tomasz Chęciński.
Wyniki meczów:
PSP nr 3 - PSP Sternalice 25 : 9
PSP nr 3 - PSP Strojec 16 : 8
PSP nr 3 - PSP Dobrodzień 15: 9
PSP nr 3 - PSP Dalachów 16 : 10
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 30.01.2020 r. w Opolu.

W hali sportowej naszej szkoły odbyły sie 7 stycznia Mistrzostwa Powiatu w Dwa Ognie dziewcząt. O puchar i tytuł Mistrza Powiatu walczyły reprezentacje szkół podstawowych: PSP Jaworzno, SP 2 Praszka, PSP Sternalice oraz reprezentacja PSP 3 Olesno w składzie: Julia Gręda, Emilia Witek, Olivia Szyszka, Milena Krawczyk, Hanna Krawczyk, Hanna Hęcinska, Kaja Gładysz, Lena Brzęczek, Katarzyna Bomba i Antonina Bensz. Nasze złote dziewczęta pokonały drużynę ze Sternalic  wynikiem: 21:3, PSP 2 Praszka: 10:7. Największe emocje towarzyszyły w starciu z PSP Jaworzno, gdzie w ostatniej sekundzie dziewczęta wywalczyły remis 10:10. W klasyfikacji ogólnej na drugim miejscu uplasowała się PSP 2 Praszka, trzecie miejsce wywalczyła PSP Jaworzno, następnie PSP Sternalice.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w półfinale wojewódzkim!

Było emocjonująco, energicznie, a przede wszystkim sportowo!
Nasi najmłodsi uczniowie pokazali moc i siłę walki rywalizując zespołowo w poszczególnych konkurencjach.
Jak na prawdziwy sport przystało było dużo dobrej zabawy i radości!

Dzisiaj, 6 grudnia w hali sportowej odbyły się pierwsze zawody najmłodszej reprezentacji naszej szkoły. Młodzi sportowcy spisali się rewelacyjnie pokonując reprezentacje Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie. Walka była bardzo zacieta, wybiegane kilometry, wyskakane centymetry, oddane dziesiątki rzutów... Dziewczęta po zaciętej walce wygrały wynikiem 32:5, natomiast chłopcy 26:15.
Skład drużyny dziewcząt: Emilia Witek, Kinga Piśniak, Milena Krawczyk, Hanna Krawczyk, Hanna Hęcinska, Julia Gręda, Kaja Gładysz, Lena Brzęczek, Katarzyna Bomba i Antonina Bensz.
Skład drużyny chłopców: Michał Zug, Jakub Szczepański, Maciej Srokosz, Dominik Rataj, Tomasz Mencel, Jan Lysy, Szymon Kościelny, Damian Jaskuła i Tomasz Chęciński.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w zawodach powiatowych.

W dniu 26.11.2019r. w PSP 1 odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym - drużynowo.
W zawodach startowali przedstawiciele czterech szkół. PSP nr 3 reprezentowali, w kategorii dziewcząt: Krystyna Wieczorek i Dominika Flak a w kategorii chłopców Tomasz Mencel, Dominik Wróbel i Brajan Kiełbus. Końcowa kolejność po wszystkich rozegranych meczach (każdy z każdym) przedstawiała się następująco.

Chłopcy Dziewczyny
I miejsce - PSP nr 3 Olesno
II miejsce - PSP Wachów
III miejsce - PSP Bodzanowice
IV miejsce - PSP nr 2 Olesno
I miejsce - PSP nr 3 Olesno
II miejsce - PSP Bodzanowice
III miejsce - PSP Wachów
IV miejsce - PSP nr 2 Olesno

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 13 grudnia w Dalachowie.

Roczny konkurs dla uczniów

Styczeń 2020