Aktualności sportowe

W dniu 06.12.2018 roku odbyły się gminne zawody sportowe w „Dwa Ognie”. Zarówno drużyna dziewcząt i chłopców spisały się rewelacyjnie i zajęły I miejsce w gminie. Dziewczęta pokonały zawodniczki z PSP 2 10 : 8 a chłopcy zwyciężyli z PSP 2 wynikiem 22 : 17.

Skład dziewcząt: Kamila Bawej, Alicja Biniek, Antonina Bensz, Kinga Piśniak, Julia Gręda, Emilia Witek, Zofia Karaś, Kaja Gładysz, Magdalena Szymański, Emma Schoenfeld oraz Oliwia Szyszko.
Skład chłopców: Marcel Antkowiak, Patryk Brodacki, Dominik Bioły, Bartosz Michalewski , Mateusz Machnik, Dominik Rataj, Szymon Kościelny, Tomasz Mencel, Jakub Szczepański, Damian Jaskuła.

Dnia 2 października odbyły się w Starym Oleśnie Powiatowe Biegi Przełajowe. Nasi uczniowie, mimo niesprzyjającej pogody, mogą uznać start za bardzo udany. Aż trzech uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 10 października w Lasocicach. Reprezentować szkołę będą: Tamara Biniek (III m-ce), Dawid Kaczmarczyk ( III m-ce), Maciej Śliwiński (IV m-ce). Pozostali uczniowie, zwycięzcy gminnych zawodów, również godnie reprezentowali szkołę zajmując wysokie miejsca poza podium: Olga Adamska, Jan Lysy, Tomasz Mencel, Jakub Kaczmarczyk i Oliwier Brodacki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

W dniu 20 września 2018 roku w oleskim parku przy pięknej, jesiennej pogodzie odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe na szczeblu gminnym. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VI i klasy V i młodsi.

W kategorii chłopców klas szóstych II miejsce zajął Maciek Śliwiński a V Kuba Kaczmarczyk. W kategorii młodszej: I miejsce Dawid Kaczmarczyk, III Tomek Mencel, IV m. Jan Lysy i V m. Patryk Brodacki. Wszyscy wymienieni chłopcy awansowali do zawodów powiatowych.

Dziewczęta miały do pokonania dwa okrążenia. Najszybciej do mety dobiegła Tamara Biniek zajmując I m-ce w biegu. Na IV m-cu metę przekroczyła Olga Adamska, Maja Makles zajęła VI m-ce, Alicja Biniek - VII m-ce, Kinga Piśniak - VIII, a Kamila Bawej - X m-ce. Wszystkim gratulujemy udanego startu, a Tamarze i Oldze życzymy powodzenia w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy !!!

Dnia 28 września 2018 r. odbyły się w parku miejskim Mistrzostwa Gminy w Drużynowych Biegach Przełajowych. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: 2006-2007 i 2008 i młodsi. Nasze dziewczęta spisały się rewelacyjnie, zajęły I miejsce, pokonując zawodniczki z PSP nr 2 w Oleśnie. Skład reprezentacji drużyny z roczników 2008 i młodszych: Kinga Piśniak, Julia Gręda, Kaja Gładysz, Alicja Biniek.

Druga reprezentacja w składzie: Aleksandra Polaczek, Aleksandra Rzepka, Oliwia Skorupa i Emilia Witek spisała sie również bardzo dobrze i bez problemu pokonała dystans jednego okrążenia w parku.

Wyniki cłopców:

Kategoria 2006 – 2007. I miejsce drużyna w składzie: Kaczmarczyk Jakub, Kaczmarczyk Dawid, Śliwiński Maciej i Kokot Patryk. III miejsce drużyna: Dębowski Iwo, Dytman Miłosz, Ligenza Bartosz, Lubojański Łukasz.

Kategoria 2008 i młodsi: I miejsce: Mencel Tomasz, Lysy Jan, Brodacki Patryk, Machnik Mateusz. III miejsce: Sosnowski Szymon, Kościelny Szymon, Rataj Dominik, Zacharejko Błażej.

Gratulujemy !!!

Uczniowie klas pierwszych od marca do czerwca brali udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” Misterstwa Sportu i Turystki. Zajęcia po kierunkiem instruktora pływania pani Katarzyny Adamczyk-Buła odbywały się dwa razy w tygodniu w Miejskim Centrum Sportu i Rekracji „Oleska Laguna”. Dzieci świetnie się bawiły i wiele się nauczyły.

Roczny konkurs dla uczniów

Grudzień 2018