Aktualności sportowe

W ramach programu Lekkoatletyka dla każdego, na sali gimnastycznej w pierwszym tygodniu ferii codziennie prowadzone były zajęcia sportowe dla najmłodszych. 

Za wspaniałą, sportową atmosferę dziękuje Pani Basia!

W dniu 29 stycznia 2020r. w MOS w Opolu odbyły się półfinały wojewódzkie w dwa ognie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
Emilia Witek, Kinga Piśniak, Hanna Piśniak, Julia Gręda, Lena Brzęczek, Katarzyna Bomba, Hanna Krawczyk, Antonina Bensz, Oliwia Szyszka, Kaja Gładysz. 
Po bardzo zaciętej walce dziewczęta ostatecznie zdobyły IV miejsce. Gratulujemy

W dniu 10.01.2020 r. w Sternalicach odbyły się zawody w "dwa ognie" w kategorii chłopców na szczeblu powiatowym. Nasza drużyna zajęła I miejsce i wywalczyła awans do dalszej części rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Drużynę reprezentowali: Maciej Srokosz, Jakub Szczepański, Jan Lysy, Dominik Maj, Damian Jaskuła, Tomasz Mencel, Szymon Kościelny, Dominik Rataj i Tomasz Chęciński.
Wyniki meczów:
PSP nr 3 - PSP Sternalice 25 : 9
PSP nr 3 - PSP Strojec 16 : 8
PSP nr 3 - PSP Dobrodzień 15: 9
PSP nr 3 - PSP Dalachów 16 : 10
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 30.01.2020 r. w Opolu.

W hali sportowej naszej szkoły odbyły sie 7 stycznia Mistrzostwa Powiatu w Dwa Ognie dziewcząt. O puchar i tytuł Mistrza Powiatu walczyły reprezentacje szkół podstawowych: PSP Jaworzno, SP 2 Praszka, PSP Sternalice oraz reprezentacja PSP 3 Olesno w składzie: Julia Gręda, Emilia Witek, Olivia Szyszka, Milena Krawczyk, Hanna Krawczyk, Hanna Hęcinska, Kaja Gładysz, Lena Brzęczek, Katarzyna Bomba i Antonina Bensz. Nasze złote dziewczęta pokonały drużynę ze Sternalic  wynikiem: 21:3, PSP 2 Praszka: 10:7. Największe emocje towarzyszyły w starciu z PSP Jaworzno, gdzie w ostatniej sekundzie dziewczęta wywalczyły remis 10:10. W klasyfikacji ogólnej na drugim miejscu uplasowała się PSP 2 Praszka, trzecie miejsce wywalczyła PSP Jaworzno, następnie PSP Sternalice.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w półfinale wojewódzkim!

Dzisiaj, 6 grudnia w hali sportowej odbyły się pierwsze zawody najmłodszej reprezentacji naszej szkoły. Młodzi sportowcy spisali się rewelacyjnie pokonując reprezentacje Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie. Walka była bardzo zacieta, wybiegane kilometry, wyskakane centymetry, oddane dziesiątki rzutów... Dziewczęta po zaciętej walce wygrały wynikiem 32:5, natomiast chłopcy 26:15.
Skład drużyny dziewcząt: Emilia Witek, Kinga Piśniak, Milena Krawczyk, Hanna Krawczyk, Hanna Hęcinska, Julia Gręda, Kaja Gładysz, Lena Brzęczek, Katarzyna Bomba i Antonina Bensz.
Skład drużyny chłopców: Michał Zug, Jakub Szczepański, Maciej Srokosz, Dominik Rataj, Tomasz Mencel, Jan Lysy, Szymon Kościelny, Damian Jaskuła i Tomasz Chęciński.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w zawodach powiatowych.

Było emocjonująco, energicznie, a przede wszystkim sportowo!
Nasi najmłodsi uczniowie pokazali moc i siłę walki rywalizując zespołowo w poszczególnych konkurencjach.
Jak na prawdziwy sport przystało było dużo dobrej zabawy i radości!

W dniu 26.11.2019r. w PSP 1 odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym - drużynowo.
W zawodach startowali przedstawiciele czterech szkół. PSP nr 3 reprezentowali, w kategorii dziewcząt: Krystyna Wieczorek i Dominika Flak a w kategorii chłopców Tomasz Mencel, Dominik Wróbel i Brajan Kiełbus. Końcowa kolejność po wszystkich rozegranych meczach (każdy z każdym) przedstawiała się następująco.

Chłopcy Dziewczyny
I miejsce - PSP nr 3 Olesno
II miejsce - PSP Wachów
III miejsce - PSP Bodzanowice
IV miejsce - PSP nr 2 Olesno
I miejsce - PSP nr 3 Olesno
II miejsce - PSP Bodzanowice
III miejsce - PSP Wachów
IV miejsce - PSP nr 2 Olesno

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 13 grudnia w Dalachowie.

W dniu 8 listopada w PSP nr 2 odbyły się eliminacje gminne w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Szkołę reprezentowali:
Dziewczęta: Olga Adamska, Kamila Bawej, Alicja Biniek, Natalia Buła, Dominika Flak, Oliwia Lech, Maja Makles, Kinga Piśniak, Hanna Popczyk, Krystyna Wieczorek, Zuzanna Zaremba, Kaja Zolisz. Dziewczęta zajęły drugie miejsce, nie zakwalifikowały się do kolejnego etapu.
Chłopcy: Miłosz Dytman, Fabian Kołek, Szymon Kościelny, Bartosz Ligenza, Łukasz Lubojański, Patryk Pielot, Dominik Rataj, Jakub Sabok, Jakub Srokosz, Wiktor Trocha, Dominik Wróbel, Kamil Włoch. Chłopcy po zaciętej walce zajęli 1 miejsce na etapie gminnym i 6 miejsce w rozegranym turnieju w dniu 12 listopada w etapie powiatowym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Dnia 14 maja 2019 r byliśmy gospodarzami Indywidualnych Mistrzostw Gminy w Lekkiejatletyce dziewcząt i chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy, mimo chłodnej aury, osiągnęłli dobre wyniki w rywalizacji indywidualnej. Pierwsze dwa miejsca na podium dają przepustkę do udziału w zawodach powiatowych.

Oto zdobyte miejsca na podium:
Natalia Buła - bieg 600 m - II m-ce,
Emilia Dylong - pchnięcie kulą - III m-ce,
Aleksandra Kalinowska - rzut piłką palantową - III m-ce,
Oliwia Łój - skok wzwyż - I m-ce, bieg 100 m - III m-ce,
Amelia Parkitna - skok wzwyż - III m-ce,
Julia Zając - pchnięcie kulą - II m-ce.


W zawodach udział brały również: Olga Adamska, Anna Drynda i Maja Makles.

Gratulujemy !!!

W piątek 10 maja na naszym boisku odbyły się zawody Czwórbój LA na szczeblu gminnym. Chłopcy w składzie: Trocha Wiktor, Srokosz Jakub, Kołek Fabian, Dębowski Iwo, Mencel Tomasz, Lysy Jan, Brodacki Patryk zajęli drugie miejsce z dorobkiem punktowym 407 pkt. Najlepszy zawodnik w naszej drużynie to Lysy Jan, który uzbierał 118 pkt. Gratulacje!!

Pod takim hasłem w miesiącu kwietniu odbyły się lekcje wychowania fizycznego w klasach IV - VI. Młodzi ekolodzy mieli możliwość wykazania się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wiedzą teoretyczną. Dzieci dowiedziały sie jak segregować odpady i chronić naturalne środowisko. Była to świetna okazja do utrwalenia wiedzy dotyczącej ekologii i zdrowia, a także mądrej i ciekawej zabawy.