Aktualności sportowe

Dnia 13 grudnia 2017 roku w hali sportowej w Praszce odbyły się zawody dla najmłodszych w Dwa Ognie. O tytuł Mistrza Powiatu rywalizowało sześć reprezentacji szkół podstawowych. Po zaciętych meczach w grupie, gdzie wygrałyśmy z zawodniczkami z Gorzowa 20:5, Dalachowa 13:10, pokonałyśmy Praszkę 10:9 i w finale ponownie spotkałyśmy się z reprezentacją Dalachowa. Tym razam szczęście nam nie dopisało i przegrałyśmy mecz jednym punktem 7:8. Skład naszej drużyny: Anna Drynda, Aleksandra Kalinowska, Daria Brzuchnalska, Marcela Stasińska, Olga Adamska, Kamila Bawej, Kaja Gładysz, Oliwia Lech, Maja Makles, Wiktoria Klepacz i Tamara Biniek - kapitan drużyny.

Zawody przebiegły w atmosferze sportowej rywalizacji z zasadami fair play.
Do szkoły wróciłyśmy z dyplomem i uśmiechami ciesząc się ze zdobycia II miejsca. Ostatecznie I m-ce zajęła reprezantacja z Dalachowa, III m-ce z Praszki, IV m-ce ze Sternalic, V m-ce z Gorzowa śl.i na ostatnim miejscu uplasowały się dziewczęta z Dobrodzienia.

Naszym zawodniczkom dziękujemy za sportową postawę i wolę sportowej rywalizacji a przede wszystkim za dobrą zabawę!
Opiekun: Barbara Bioły

W dniu 8 grudnia 2017 r w SP 1 w Oleśnie odbyły się zawody sportowe w „Dwa Ognie” na szczeblu gminnym – kategoria chłopców. W zawodach uczestniczyły dwie szkoły: „Trójka” i „Dwójka”. Nasi chłopcy wygrali mecz 30: 16 i zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które odbyły się 11 grudnia 2017 r na hali sportowej „Kotwica” w Praszce uczestniczyli chłopcy z siedmiu szkół. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. Chłopcy z „Trójki” zajęli III miejsce w powiecie wygrywając w ostatnim meczu z Gorzowem Śląskim.

Skład drużyny: Hofman Dominik, Kołek Fabian, Antkowiak Marcel, Wróbel Dominik, Bioły Dominik, Włoch Kamil, Kubica Paweł, Srokosz Jakub, Kiełbus Brajan, Dytman Miłosz.

O zdrowie swoje dbamy – więc w „Dwa ognie” gramy!

W czwartek, 16 listopada w naszej szkole opdbył się turniej w "Dwa ognie" dziewcząt i chłopców klas III i IV. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” osobno dla klas trzecich i czwartych.

Rozegrano łącznie dziesięć meczy, otrzymując za wygrany mecz 3 punkty, za przegrany 1 punkt i 2 punkty za remis, każdy trwał 10 minut. Atmosfera na sali podczas rozgrywek była bardzo gorąca. Do walki młodych sportowców zagrzewali licznie zgromadzeni kibice. Gra w „Dwa ognie” cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, wymaga sprawności fizycznej, refleksu i szybkości. W naszym turnieju wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowym medalem oraz słodkim pączkiem.

Wszystkim rezolutnym sportowcom gratulujemy!

Dziewczęta naszej szkoły w składzie: Anna Drynda, Aleksandra Kalinowska, Daria Brzuchnalska, Marcela Stasińska, Olga Adamska, Kamila Bawej, Kaja Gładysz, Oliwia Lech, Maja Makles, Wiktoria Klepacz i Tamara Biniek - kapitan drużyny w piątek, 08.12.2017 r. zdobyły Mistrzostwo Gminy pokonując zawodniczki z PSP nr 2 w Oleśnie w bardzo zaciętej walce. Już 13 grudnia dziewczęta będą reprezentowały gminę w zawodach powiatowych.

Trzymamy kciuki !!!

20W dniu 10.11.2017 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Oleśnie odbyły się zawody w halowej piłce nożnej chłopców na szczeblu gminnym. W zawodach uczestniczyli chłopcy z 5 szkół. Graliśmy systemem ‘każdy z każdym’. „Trójka” wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce w gminie. W środę, 15.11.2017 będziemy walczyć o tytuł mistrza powiatu.
Skład drużyny: Rymarczyk Maximilian, Siemski Grzegorz, Bawej Mateusz, Kokot Patryk, Kaczmarczyk Jakub, Kaczmarczyk Dawid, Hadam Michał, Wróbel Dominik, Świtalski Adrian.

Roczny konkurs dla uczniów

logo mistrzowie matlandii m