Wydarzenia

W piątek i sobotę 2 - 3 września 2016 r., w mieście pachnącym piernikiem - Toruniu odbył się finał krajowy najmłodszych lekkoatletów skupionych wokół programu „Lekkoatletyka dla Każdego”.
W tej wielkiej imprezie wzięło udział ponad 800 uczestników ze wszystkich województw z całej Polski, wyłonionych z eliminacji rejonowych. Do zawodów finałowych zakwalifikowała się uczennica klasy 5b - Oliwia Biniek, która dopiero co wróciła z obozu sportowego w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Oliwia trenowała tam pod okiem najlepszych trenerów, a fundatorem tej przygody był Polski Związek Lekkiej Atletyki. W Toruniu Oliwia startowała w trojboju lekkoatletycznym: bieg 60 m, skok w dal, rzut piłką palantową. Ostatnią konkurencją dwudniowych zmagań był bieg rozstawny dla dzieci szkół podstawowych 7x150m, w którym uczestniczyły reprezentacje wszystkich województw. Zespół wojewódzki składał się z 6 zawodników, 3 dziewczynki i 3 chłopów po jednym z każdego rocznika oraz jednego trenera prowadzącego szkolenie w programie „Lekkoatletyka dla Każdego”. Oliwia z drużyną wywalczyła piękny puchar dla województwa opolskiego. Impreza była bardzo starannie i pięknie zorganizowana. Wydarzenia te zapewne zostaną na długo dzieciom w pamięci. Nie tylko poziom organizacyjny, ale również sportowy był wysoki, startowały bowiem najlepsze dzieci w kraju, od rocznika 2005 (11 lat) do 2001 (15lat) oddzielnie w każdym roczniku. Wielu uczestników finału krajowego Nestle Cup ustanowiło swoje rekordy życiowe. Zawody były doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości w starciu z najlepszymi młodymi lekkoatletami w Polsce, a także spotkania wielkich gwiazd polskiej Królowej Sportu. Na toruńskim stadionie można było spotkać m.in.: Szymona Ziółkowskiego, Pawła Czapiewskiego, Krystiana Zalewskiego, Annę Jagaciak-Michalską, Katarzynę Kowalską, Marię Andrejczyk, Lidię Chojecką, a nawet mistrzynię olimpijską w wioślarstwie Magdalenę Fularczyk-Kozłowską (zobacz zdjęcia poniżej).


Ceremonia dekoracji była bardzo piękna, medale wręczali wybitni polscy sportowcy. Oliwia wzbogaciła szkolną aleję gwiazd sportowych o kolejne autografy i zdjęcia.
Oliwce życzymy dalszych sukcesów i długiej sportowej przygody.
Opiekun: Barbara Bioły

e dz1

 

npcz 2 0 

  galeria ico

  

logo face3

logo face

 

obrazek jadlospis 

 

telefonzaufaniaplakat

 

  

logo LS