W dniach od 10.03. - 13.03.2022 r. w Łebie odbył się Międzynarodowy Maraton Siatkówki. Między licznymi zespołami znalazły się też drużyny chłopców i dziewcząt COCON Korona Olesno. Warto zaznaczyć, że trzon tego zespołu stanowią uczennice i uczniowie PSP nr 1 i PSP nr 3 w Oleśnie. Stowarzyszenie działa na terenie Olesna od dwóch lat z czego ostatni sezon zespół brał udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej siatkówki.
Młodzież w ciągu czterech dni rozegrała siedem spotkań z zespołami całego kraju oraz z reprezentacją Polski U-13 w kategorii dziewcząt. Ważną informacją jest to, że dwie dziewczyny z naszych szkół dostały powołanie do kadry Polski (Kinga Piśniak i Agata Chrzęstek), więc zespół dziewcząt musiał sobie poradzić bez nich. Poradził sobie tak jak zakładaliśmy chłopaki zajęli 14 miejsce, a dziewczęta 15. Barwy klubowe reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Lech, Anna Płóciennik, Kamila Bawej, Kaja Gładysz, Antonina Bensz, Mateusz Machnik, Maj Dominik, Bartosz Michalewski, Bartosz Ligenza, Adam Jurczyk.
Cały występ był podporządkowany zawodom piłki siatkowej wynikających z kalendarza imprez sportowych. Wszyscy mamy nadzieję, że rozegrane mecze pozwolą na osiągniecie jak najlepszego wyniku w tych rozgrywkach.