P1070152

Od kwietnia w naszej szkole uczniowie będą mogli podzielić się problemami i spostrzeżeniami również w sposób nieco mniej konwencjonalny, poprzez zainstalowaną tuż obok gabinetu pedagoga szkolnego (gabinet nr 7) specjalną niebieską skrzynkę zaufania, do której dzieci oraz rodzicie z naszej szkoły będą mogli wrzucać listy dotyczące wszystkiego czego się obawiają, co ich niepokoi, o czym boją się powiedzieć wprost: o kolegach, nauczycielach, o sobie. Skrzynka stwarza nam wszystkim perspektywę na to, by w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie, by atmosfera w niej panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży.

Dzięki skrzynce zaufania uczniowie będą mogli w razie potrzeby otrzymać pomoc ze strony pedagoga, wychowawców, nauczycieli, terapeuty, policji, dyrekcji szkoły a także innych osób lub instytucji zajmujących się udzielaniem pomocy osobom potrzebującym!!!
Pamiętaj!!!
Nie przechodź obojętnie obok tragedii kolegi.
• Jeśli oczekujesz pomocy - napisz i wrzuć informację do „ NIEBIESKIEJ SKRZYNKI ZAUFANIA” znajdującej się obok gabinetu pedagoga szkolnego;
• Jeśli masz problemy, potrzebujesz pomocy, rady czy wsparcia w swoich życiowych problemach - napisz;
• Widzisz inne problemy w szkole - zasygnalizuj.

===========================================================

Cenna uwaga!!!

Ze względu na wagę pojawiających się problemów prosimy o dojrzałe i odpowiedzialne traktowanie zgłoszeń. Należy pamiętać, że żart uczniowski może opóźnić dotarcie z pomocą do potrzebujących.

===========================================================

Zasady Dobrej Korespondencji:

1. Nie używamy wulgaryzmów.
2. Nie obrażamy.
3. Twój list może być anonimowy.
4. Nie traktujmy tej korespondencji jako żartu.

Pedagog i Dyrekcja Szkoły