plakat oks

5 października 2019 r. godz. 11.00 odbędzie się VI FESTIWAL PCHNIĘCIA KULĄ O PUCHAR BURMISTRZA OLESNA. Tegoroczna impreza zostanie w tym roku połączona z uroczystością OTWARCIA STADIONU MIEJSKIEGO W OLEŚNIE PO MODERNIZACJI

Program uroczystości

• Rozpoczęcie ceremoniałem olimpijskim i występem uczniów PSP nr 3
  • Wspólna rozgrzewka dla wszystkich uczestników imprezy /prowadzenie Marcel Chodura/
  • KONKURENCJE DLA DZIECI KLAS 1-3 I MŁODSZYCH NA STACJACH LEKKOATLETYCZNYCH /dziecko należy zgłosić u opiekunów stacji, pamiątkowy MEDAL dla każdego uczestnika!/
    STACJE LEKKOATLETYCZNE:
    1. bieg przez piankowe płotki
    2. rzut do celu ( „gruszką” do hula hop)
    3. rzut piankowym oszczepem na odległość
    4. bieg przez tunel animacyjny (po jakimś czasie skoki dodawane)
    5. bieg slalomem z powrotem w hula hop
    6. rzuty w materac
    7. bieg slalomem
    8. skoki dodawane

ZAWODY BIEGOWE /dla dzieci wcześniej zgłoszonych w szkołach/

• bieg 60 m rocznik 2008-2009 ( 18 dz., 18 chł.) 6 serii (finał po biegach na 300 m)
  • bieg 300 m rocznik 2007-2006 ( 18 dz., 18 chł.) 6 serii ( na czas, bez finału)
  • po biegach na 300 m- finał 60 m dz., chł.

POKAZ RZUTU OSZCZEPEM PRZEZ MARKA MUCHĘ – (Mistrza Europy U 18 z 2018 r,) zapraszamy na rzuty oszczepem 500 g dla chętnych dorosłych, następnie zawody dzieci - rzut oszczepem plastikowym na odległość ( konkurs).

Po pokazie rzutu oszczepem rozpocznie się KONKURS PCHNIĘCIA KULĄ ( zapisy do konkursu przed zawodami – stolik obok koło trybun)

• Open K, M (VIP)
  • Open K,M (Rodzice)
  • Młodzież (roczn. 2006, 2005) dz., chł
  • Dzieci ( roczn.2007 i młodsi) dz., chł.

BIEG RODZINNY – 1 pełne okrążenie /bez zapisów/

PO BIEGU RODZINNYM ODBĘDZIE SIĘ DEKORACJA ZWYCIĘZCÓW I LOSOWANIE SPOŚRÓD WSZYSTKICH PRZYBYŁYCH GOŚCI NAGRÓD SPECJALNYCH.

Zakończenie imprezy ok. 14:30

ZAJĘCIA NA KORCIE TENISOWYM – OD 11:00 DO 15:00