Galeria FOTO

W piątek 20 grudnia odbyła się wigilia w grupie Gwiazdek. Dzieci i panie podzieliły się opłatkiem oraz złożyły sobie życzenia świąteczne. Przy świątecznym stole zjedliśmy obiad, słodki poczęstunek oraz odśpiewaliśmy wspólnie kolędy.

Grupa SŁONECZEK przygotowała dla rodziców i dziadków WIGILIĘ z JASEŁKAMI. Dzieci przedstawiły część artystyczną, w której wcieliły się w postacie z bajek. Jedne przy stajence betlejemskiej zmieniły zachowanie ze złego na dobre, inne wyciągnęły wnioski, że warto w życiu dobrze postępować. Jasełka nawiązywały do tematyki innowacji Savoir'e Vivr'u, którą realizujemy w tym roku. Po przedstawieniu dzieci podzieliły się opłatkiem z rodzicami i miały ucztę piernikową przygotowaną przez rodziców.

===Więcej zdjęć w GALERII FOTOGRAFII===

6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole, aby wręczyć wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Przedszkolaki przywitały Mikołaja piosenką potem wyrecytowały wierszyk, SŁONECZKA zagrały Mikołajowi na instrumentach, a GWIAZDKI wręczyły Świętemu jego portret. Wszystko co przygotowały dzieci, bardzo spodobało się Mikołajowi, który następnie wręczył każdemu z osobna prezent oraz przekazał dla każdej z grup worek nowych gier i zabawek. Święto umilił nam zespół muzyczny ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3, który zagrał dla przedszkolaków kilka świątecznych utworów.

Mikołaj u GWIAZDEK

 Mikołaj u SŁONECZEK

Podczas wtorkowej wiyty w muzeum dzieci obejrzały wystawę  dekoracji Bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby niepełnosprawne oraz wysłuchały bajki o Bożym Narodzeniu. Dzieci brały aktywny udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywały papierowe Mikołaje.

W piątek 29 listopada Słoneczka świętowały Andrzejki. Dzieci miały możliwość samodzielnie lać wosk przez dziurkę od klucza, a następnie rozmawiać o tym, co figurka woskowa im przypomina. Kolejną wróżbą było szukanie partnera poprzez przebijnie serca z imionami. Zabawy andrzejkowe wywołały u dzieci wiele uśmiechu i radości.

W naszej grupie, ze względu na realizację projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy przez cały tydzień (od 25 do 29 listopada). Każdy przedszkolak przyniósł swojego pluszaka, który na tydzień zamieszkał w naszym przedszkolu i wziął udział we wszystkich aktywnościach przygotowanych dla dzieci. Było bardzo misiowo i to nie tylko ze względu na przyniesione pluszaki. Salę zdobiła bowiem misiowa dekoracja, dzieci uczyły się wierszyka i piosenki o misiu, poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, ćwiczyły ze swoimi pluszakami sprawność fizyczną i tańczyły, zorganizowały nawet dla nich przyjęcie urodzinowe z prawdziwym misiowym tortem. Słodki akcent w postaci tortu i misiowych ciasteczek to niespodzianka chętnych mam, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. W ramach misiowego tygodnia został również przeprowadzony konkurs na najładniej pokolorowany misiowy obrazek w którym zwycięzców wyłoniły samodzielnie dzieci. W czwartek gościliśmy Rodziców na zajęciu otwartym na którym dzieci bawiły się sylabami i ćwiczyły orientację w przestrzeni - każdy przedszkolak spisał się na misiowy medal, który otrzymał na koniec zajęć. Tydzień o misiu zakończyła wycieczka do Biblioteki Miejskiej na spotkanie czytelnicze. Dzieci poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz bajki o różnych misiach.

Nasze przedszkolaki w poniedziałek i wtorek świętowały Dzień Pluszowego Misia. Aby uczcić to święto, każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Były tańce, zabawy, zdobywanie informacji o misiachi ich zwyczajach zarówno tych prawdziwych i tych z książek We wtorek dzieci odwiedziły Bibliotekę Miejską. W bibliotece zdobyły mnóstwo ciekawych informacji o misiach występujących w książkach. Pani bibliotekarka czytała im przeróżne "misiowe" historyjki z książek dla dzieci.
Słoneczka z okazji święta misia wykonały figurki z plasteliny. Finałem obchodów Dnia Pluszowego Misia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 1 styczeń 2020
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31