Galeria FOTO

17 czerwca pożegnaliśmy przedszkolaki, które odchodzą do szkoły. Koledzy i koleżanki z grupy przygotowali przyszłym uczniom wierszyki, piosenki oraz piękne laurki. Cała uroczystość odbyła się online, a poniżej pokazujemy zdjęcia i filmik prezentujący wspomnienia z przedszkola.

Przyszłym pierwszakom życzymy powodzenia w szkole!

Link do FILMU na YT 

W ostatnim czasie grupa Słoneczek zakończyła realizację innowacji pedagogicznej „Rycerz i Księżniczka Sovoir Vivre’u”. Dzieci podczas zajęć poznały zasady obowiązujące w grupie przedszkolnej oraz nauczyły się ich przestrzegania , opanowały do perfekcji zwroty grzecznościowe, dowiedziały się jak okazywać szacunek osobom starszym oraz jak zwracać się do osób dorosłych. W trakcie innowacji Słoneczka nauczyły się składania serwetki oraz tego jak się nią posługiwać podczas posiłków, nauczyły się jak należy ustawić zastawę do posiłku a także jak poprawnie posługiwać się sztućcami. Po zakończonej innowacji można śmiało powiedzieć, że Słoneczka potrafią przestrzegać zasad dbania i szanowania rzeczy osobistych, rzeczy innych oraz przedmiotów umieszczonych w różnych miejscach użyteczności publicznej. Aby zmotywować dzieci do stosowania zasad dobrego wychowania, Słoneczka miały założoną w klasie tablicę, na której dokonywano oceny ich zachowania – za dobre maniery dzieci dostawały uśmiechniętą buźką, a że uśmiechów na tablicy nie brakowało, to na zakończenie każde dziecko otrzymało medal w nagrodę za czynny udział w innowacji. Pięcioro dzieci szczególnie wyróżniło się swoim dobrym zachowaniem, dlatego dodatkowo zostały nagrodzone książką o dobrych zachowaniach dla dzieci.
Wszystkim Słoneczkom gratulujemy kultury osobistej!

 

Odtwórz film

Odtwórz w YouTube

 W tym tygodniu Słoneczka realizowały temat Savoir’e vivr’e w domu. Był to jeden z tematów innowacji „Rycerz i księżniczka Savoir’e vivr’u” realizowanej od początku roku szkolnego. Po wysłuchaniu wiersza Jana Brzechwy „Kwoka” dzieci odpowiadały na pytania o dobrym wychowaniu. Ich wypowiedzi można usłyszeć w filmiku poniżej.

film kwoka

Nie możesz obejrzeć filmu zobacz go na YouTube

padlet

Lekcje z języka angielskiego dla SŁONECZEK 

ZAPRASZAMY

 https://padlet.com/sylwiabrodacka/Bookmarks

Po przerwie świątecznej nasze przedszkolaki wróciły do zajęć on-line z równie wielkim zaangażowaniem co wcześniej. „Gwiazdki” w tym tygodniu realizowały projekt „Mali przedsiębiorcy”, który miał na celu przekazanie dzieciom wiedzy dotyczącej tego, czym są pieniądze, do czego służą i skąd się je bierze oraz uświadomienie przedszkolakom konieczności oszczędzania pieniędzy. Dzieci między innymi projektowały banknoty, bawiły się w sklep oraz wykazywały się swoją wiedzą na temat pieniążków. „Słoneczka” realizowały zajęcia o tematyce „Wiejska Zagroda”, gdzie dzieci przypominały sobie jakie zwierzęta można spotkać na wsi a jakie w domu, poznawały nazwy małych jak i dużych zwierząt oraz naśladowały ich odgłosy. Słoneczka miały także możliwość wysłania filmiku, gdzie przedstawiały swoje zwierzaki.
Bardzo się cieszymy, że dzieci z pomocą rodziców chętnie wykonują proponowane im zadania oraz chwalą się efektami w postaci zdjęć i filmików odsyłanych do nauczycielek.

Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31