Galeria FOTO

W ostatnim czasie nasze przedszkolaki muszą przebywać w domu, tam uczą się i bawią. Nauczyciele realizując podstawę programową proponują dzieciom pracę w książkach, zabawy nawiązujące do tematyki tygodnia oraz wskazują ciekawe strony internetowe, które pomagają w zdobywaniu wiedzy.
Zarówno Słoneczka jak i Gwiazdki przystąpiły do projektu „Przedszkole Misiowej Mamy” w ramach którego wykonywały między innymi instrumenty z różnych przedmiotów znajdujących się w domu, założyły domową hodowlę szczypiorku, uczestniczyły w spotkaniu on-line z Panią Wiosną oraz wykonywały zadania ruchowe. Ponadto przedszkolaki rozwijały swoje zainteresowania, wykonywały przeróżne prace plastyczne oraz wykonywały różne eksperymenty.
Przedszkolaki (a także rodzice, którzy dzielnie im kibicują i pomagają) doskonale radzą sobie z domową edukacją, wystarczy spojrzeć na zdjęcia poniżej

Zapraszamy do oglądania galerii, którą aktualizować będziemy przez cały czas zdalnej nauki przczkolaków.

5 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W tym dniu dzieci oraz panie wcieliły się w przeróżne postacie. Przedszkolaki zaczęły dzień od zdjęć indywidualnych oraz grupowych a następnie udały się na szaloną zabawę przy muzyce puszczanej przez Dj’a. Gościem honorowym była Pani Zima, która przyniosła dzieciom wspaniałe prezenty oraz wspólnie z nimi bawiła się na parkiecie. W przerwie na odpoczynek na dzieci czekała kolejna atrakcja, jaką był bajkowy teatrzyk przygotowany przez uczennice klasy 3b oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców każdej z grup. 
Jesteśmy pewni, że wszystkie dzieci bawiły się znakomicie!

W ramach tygodnia o bezpieczeństwie i realizacji kolejnego modułu projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" pt. "Bezpieczni i Mały Miś" grupę "Gwiazdek" odwiedził Pan Policjant - Marek Kotara  i Pan Strażak - Mariusz Koziński. Dzieci dowiedziały się na czym polega ich praca, poznały zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych i zasady bezpieczeństwa pożarowego. Zaproszeni goście zrobili również to, co zmisiowane przedszkolaki lubią robić najbardziej - przeczytali bajki, oczywiści polskich autorów (Barbara Ciemska "Na górkę", "Prąd", "Zapałka" oraz Ewa Ostrowska "Taka miła starsza pani"). Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wszystkich utworów, dzięki którym przy okazji wiele się nauczyły. W spotkaniu z panem policjantem udział wzięły również dzieci z grupy "Słoneczek", by bezpiecznie spędzić zbliżające się ferie.

-

Oddział przedszkolmy SŁONECZKA zwyciężył w plebiscycie "Przedszkole na medal 2019" organizowanym przez NTO. Przez dwa miesiące czytelnicy i internauci wybierali Przedszkole Roku. Dzięki głosom oddanym przez rodziców dzieci, ich znajomych i innych przyjaciół przedszkola zdobyliśmy I miejsce w powiecie oleskim. Szkoła otrzymała dyplom, szyld na budynek, a dzieci gry i układanki.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasze przedszkole.

 

 

SŁONECZKA i GWIAZDKI zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola z okazji ich święta. Dzieci przedstawiły część artystystyczną w formie wierszy, teatrzyku, piosenek i tańca. Złożyły także życzenia wszystkim Dziadkom i Babciom oraz wręczyły skromne upominki. Po części artystycznej dzieci wspólnie z dziadkami miały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

===== Więcej zdjęć w GALERII FOTOGRAFII =====

W piątek 17 stycznia z wizytą duszpasterską - kolędą nasze przedszkolaki odwiedził Ksiądz. Dzieci wspólnie z nauczycielkami odmówiły modlitwę, zaśpiewały kolędy oraz opowiedziały o przedszkolu. Ksiądz pobłogosławił wszystkie dzieci i personel oraz wręczył im obrazek z Matką Boską.

W piątek 20 grudnia odbyła się wigilia w grupie Gwiazdek. Dzieci i panie podzieliły się opłatkiem oraz złożyły sobie życzenia świąteczne. Przy świątecznym stole zjedliśmy obiad, słodki poczęstunek oraz odśpiewaliśmy wspólnie kolędy.

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30