Galeria FOTO

Dzieci były na wycieczce w sklepie Tifo. Pani ekspedientka oprowadziła dzieci po sklepie i opowiedziała na czym polega praca sprzedawcy. Każde z dzieci mogło metkowac towar. Na zakończenie dzieci otrzymały słodycze i balony. Podziękowalismy wręczając laurkę od grupy SŁONECZEK.

 

 

Podczas Festiwalu Pchnięcia Kulą nasza grupa brała udział w zawodach sportowych. Dzieci przeszły 8 stanowisk sportowych zdobywając sprawności. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało medal. Dzieci były także w postawionym namiocie na słodkim poczęstunku. Była super zabawa!

Dzieci przyniosły owoce, które same pokroiły. Po wymieszaniu owoców dzieci zjadly smaczną sałatkę owocową pełną witamin.

Dzieci z grupy „GWIAZDEK” wiedzą, że najwięcej witamin mają owoce i warzywa, dlatego 02.10.2019r. postanowiliśmy zrobić pyszny sok jabłkowo-marchewkowy z zawartością buraka. Zanim przeszliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i utrwaliły zasady bezpieczeństwa. Następnie każdy podchodził do sokowirówki i samodzielnie wyciskał sok z przyniesionych przez dzieci jabłek i marchewek. Na końcu wyczarowaliśmy sok koloru czerwonego, który został tak samo chętnie wypity przez dzieci jak sok koloru pomarańczowego. Po soku pozostały tylko i wyłącznie „marchewkowe i buraczkowe” wąsy!

Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki złożyły kolegom życzenia. SŁONECZKA miały słodki poczęstunek ze słodyczy przyniesionych przez dziewczynki. Wszyscy chłopcy otzymali prezenty: SŁONECZKA - naklejki, a GWIAZDKI - książeczki.

W piątek 27 września grupę SŁONECZEK odwiedzili Pani Dorota i Pan Mirek z oleskiego zakładu "FotoDedyk". Pan Dedyk zapoznał dzieci z wyglądem starych aparatów fotograficznych. Dzieci próbowały robić zdjęcia profesjonalnym aparatem. Na zakończenie Pan fotograf robił zdjęcia dzieciom.

Dnia 20 września 2019r. w naszym przedszkolu był obchodzony Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. W grupie Słoneczek dzieci miały kolorowe nakrycia głowy i pomalowane na kolorowo twarze. Były zabawy przy muzyce tańce oraz wiele prezentów dla dzieci. Na zakończenie – zdjęcie pamiątkowe oraz słodki poczęstunek przygotowany przez jednego z rodziców.

Grupa Gwiazdek bawiła się tak samo wesoło. Dzieci zobaczyły teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”, wzięły udział w konkursach sportowych wygrywając drobne upominki oraz w zabawach muzycznych. Bardzo miłą niespodzianką okazała się słodki poczęstunek z płonącą fontanną  przygotowany przez jedną z mam, który zniknął z talerzyków w mgnieniu oka. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał medal i balonowego pieska. Do obchodów przedszkolnego święta dołączyły również panie  kucharki ze szkoły wraz z panią intendentką odwiedzając każdą z grup w specjalnie przygotowanych strojach. To dopiero była niespodzianka! Deszcz cukierków i balonik dla każdego dziecka wywołały jeszcze szerszy uśmiech na twarzach przedszkolaków.

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31