Galeria FOTO

6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole, aby wręczyć wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Przedszkolaki przywitały Mikołaja piosenką potem wyrecytowały wierszyk, SŁONECZKA zagrały Mikołajowi na instrumentach, a GWIAZDKI wręczyły Świętemu jego portret. Wszystko co przygotowały dzieci, bardzo spodobało się Mikołajowi, który następnie wręczył każdemu z osobna prezent oraz przekazał dla każdej z grup worek nowych gier i zabawek. Święto umilił nam zespół muzyczny ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3, który zagrał dla przedszkolaków kilka świątecznych utworów.

Mikołaj u GWIAZDEK

 Mikołaj u SŁONECZEK

Podczas wtorkowej wiyty w muzeum dzieci obejrzały wystawę  dekoracji Bożonarodzeniowych wykonanych przez osoby niepełnosprawne oraz wysłuchały bajki o Bożym Narodzeniu. Dzieci brały aktywny udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywały papierowe Mikołaje.

W piątek 29 listopada Słoneczka świętowały Andrzejki. Dzieci miały możliwość samodzielnie lać wosk przez dziurkę od klucza, a następnie rozmawiać o tym, co figurka woskowa im przypomina. Kolejną wróżbą było szukanie partnera poprzez przebijnie serca z imionami. Zabawy andrzejkowe wywołały u dzieci wiele uśmiechu i radości.

W naszej grupie, ze względu na realizację projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy przez cały tydzień (od 25 do 29 listopada). Każdy przedszkolak przyniósł swojego pluszaka, który na tydzień zamieszkał w naszym przedszkolu i wziął udział we wszystkich aktywnościach przygotowanych dla dzieci. Było bardzo misiowo i to nie tylko ze względu na przyniesione pluszaki. Salę zdobiła bowiem misiowa dekoracja, dzieci uczyły się wierszyka i piosenki o misiu, poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, ćwiczyły ze swoimi pluszakami sprawność fizyczną i tańczyły, zorganizowały nawet dla nich przyjęcie urodzinowe z prawdziwym misiowym tortem. Słodki akcent w postaci tortu i misiowych ciasteczek to niespodzianka chętnych mam, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. W ramach misiowego tygodnia został również przeprowadzony konkurs na najładniej pokolorowany misiowy obrazek w którym zwycięzców wyłoniły samodzielnie dzieci. W czwartek gościliśmy Rodziców na zajęciu otwartym na którym dzieci bawiły się sylabami i ćwiczyły orientację w przestrzeni - każdy przedszkolak spisał się na misiowy medal, który otrzymał na koniec zajęć. Tydzień o misiu zakończyła wycieczka do Biblioteki Miejskiej na spotkanie czytelnicze. Dzieci poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz bajki o różnych misiach.

Nasze przedszkolaki w poniedziałek i wtorek świętowały Dzień Pluszowego Misia. Aby uczcić to święto, każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Były tańce, zabawy, zdobywanie informacji o misiachi ich zwyczajach zarówno tych prawdziwych i tych z książek We wtorek dzieci odwiedziły Bibliotekę Miejską. W bibliotece zdobyły mnóstwo ciekawych informacji o misiach występujących w książkach. Pani bibliotekarka czytała im przeróżne "misiowe" historyjki z książek dla dzieci.
Słoneczka z okazji święta misia wykonały figurki z plasteliny. Finałem obchodów Dnia Pluszowego Misia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

12 listopada grupę „Gwiazdek” odwiedziła mama Borysa, która w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, a dokładniej I modułu tego projektu - „Czytające przedszkolaki”, przeczytała dzieciom bajkę Barbary Supeł „Staś Pętelka. Dzielny Pacjent”. Było to doskonałe wprowadzenie do tematu „Moje zdrowie”, który realizowany był w naszej grupie przez cały tydzień. Przedszkolaki w skupieniu i z zainteresowaniem słuchały o przygodach Stasia. Na koniec podziękowały mamie Borysa za odwiedzenie naszego przedszkola i poświęcenie czasu na to, co zmisiowane przedszkolaki lubią robić najbardziej. Pamiątkowy wpis zaproszonego gościa do misiowej kroniki przypominać nam będzie razem spędzone chwile. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Serdecznie zapraszamy również innych rodziców do włączenia się w akcję czytania dzieciom z grupy „Gwiazdek” bajek i wierszy polskich autorów. Wystarczy zgłosić się do wychowawcy, aby uzgodnić termin i tytuł utworu.  

 

18 listopada do naszego przedszkola zostali zaproszeni rodzice dzieci z grupy Słoneczek. W trakcie zajęć otwartych dzieci poznały znak równości i nierówności. W tym czasie rodzice mieli okazję zaobserwować swoje pociechy, ich zachowanie oraz aktywność - przedszkolaki samodzielnie rozwiązywały zadania przy tablicy, śpiewały, tańczyły a także utrwalały zasady poznanego już savoir’e vivru.