Wydarzenia

01W tym roku po rocznej przerwie związanej z pandemią Samorząd uczniowski przeprowadził kolejną zbiórkę groszowych monet w ramach akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Jej celem jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych wychowujących się poza własną rodziną (w domach dziecka, rodzinach zastępczych).
Monety zbierane były w klasach do specjalnie przygotowanych słoiczków. Akcja okazała się bardzo dobrym przedsięwzięciem, gdyż pozwoliła dzieciom uświadomić sobie, że oddając „grosik” można przyczynić się do realizacji wielkich czynów!
Po zakończeniu akcji dokonaliśmy odliczenia i zważenia monet. Pieniądze, a jest ich niemało, bo w sumie 2152, 08 zł razem z pieniążkami uczniów PSP3 przy ul. Krasickiego oraz z PSP3, PSP1 przy ulicy Pieloka, zostaną przesłane na adres organizatora. Dziękujemy wszystkim klasom PSP3 i PSP1 za zbiórkę, zwłaszcza tym młodszym oraz uczniom, którzy pomagali przy liczeniu i pakowaniu pieniędzy!

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III c Paulina Drozdowska znalazła się w gronie "Najlepsi z najlepszych", wygrywając Rejonowe Potyczki Matematyczne. Konkurs organizowany był przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku.
Paulina zwyciężyła pokonując uczniów z 17 szkół z dwóch powiatów (oleski i kluczborski). Nasza uczennica opracowała grę matematyczną, która nie tylko zachwyciła jurorów, ale także była testowana przez uczniów kluczborskich szkół.
13 czerwca w kinie ,,Bajka" w Kluczborku odbyła się uroczysta gala, na której Paulina wraz ze swoją nauczycielką Panią Iwoną Mielczarek odebrała nagrodę.
Poniżej zdjęcia z uroczystości.

20220607 151408 1Od 6 do 8 czerwca uczniowie klas 7 c i 8 b zwiedzali Kielecczyznę. Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę”. Pierwszego dnia odwiedzili opactwo na Świętym Krzyżu, oglądali gołoborze i wspinali się na Łysicę, najniższy szczyt Korony Gór Polski. Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu Kielc. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia m.in. dawnego więzienia i Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. Poza tym w Zagnańsku odwiedzili Bartka, jednego z najstarszych dębów w Polsce. Środa upłynęła na aktywnej i inspirującej wizycie w Centrum Nauki Leonardo da Vinci, zwiedzaniu Zamku Królewskiego w Chęcinach i wizycie w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Pogoda dopisała, humory również! Wszyscy wrócili zadowoleni. 

WhatsApp Image 2022 06 10 at 18.36.08 1

 

W piątek 10 czerwca nasi uczniowie świetnie spisali się w finale wojewódzkiego "Konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym" organizowanego przez Urząd Marszałkowski pod patronatem Marszałka województwa Pana Andrzeja Buły. Zajmując 2. miejsce laureatem konkursu został Mateusz Pluta (uczeń klasy 8 a), natomiast wyróżnienie otrzymała Olga Adamska (uczennica klasy 8 b) , plasując się na 5. miejscu. Serdecznie gratulujemy.

e dz1

Kliknij, aby się zalogować  

 

npcz 2 0 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

obrazek jadlospis 

 

telefonzaufaniaplakat

 

  

logo LS

  

 

logo4

 

 

klasa5