Wydarzenia
paczka podziękowania  IMG 2650

 

 

Dnia 6.12.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy mikołajki. Orszak świętego Mikołaja odwiedził dzieci przedszkolne i wszystkich uczniów naszej szkoły. Diabełki, aniołki, elfy i św. Mikołaj spędzili po kilka minut w każdej klasie, rozmawiali z dziećmi, które nie mogły doczekać się spotkania z radosną gromadą. Każdy uczeń obdarowany został słodkim upominkiem i mandarynkami. Tego dnia potwierdził się fakt, że wszyscy byli w tym roku bardzo grzeczni. Rózga okazała się bezużyteczna. Każda klasa uwieczniła spotkanie z Mikołajem na fotografiach.

godzina

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata.

W dniach od 4 -10 grudnia uczniowie klas 4 - 3 podczas zajęć komputerowych i informatyki zmierzą się z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów inicjatywy. Mamy nadzieję, że rozwiązując łamigłówki których bohaterowie są ze świata MineCrafta, Star Wars, Vaiany czy Krainy Lodu, wszyscy spędzą miło czas i wrócą do nich w czasie wolnym od zajęć.

Więcej o godzinie kodowania:http://godzinakodowania.pl

Filmik w polskiej wersji językowej promujący Godzinę Kodowania  2015: film1m

 

Dnia 29.11.2017 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Przedstawiciele klas IV – VI przygotowali stanowiska, przy których wróżyli. Przepowiadano przyszłość w różnych formach, m. in. wróżono z wosku, z cienia padającego na kartkę i z wylosowanych symbolów. Dzieci chętnie i z radością brały udział w zabawach, nad którymi czuwali ich koledzy i koleżanki.
Po wróżbach uczniowie mogli wspólnie tańczyć i bawić się przy rytmach różnych gatunków muzycznych. Hitem imprezy okazał się taniec z miotłą oraz belgijka. Podczas zabawy tanecznej odbył się też konkurs na najlepsze przebranie wróżki lub wróżbity. Samorząd wyróżnił i wręczył zwycięzcom słodkie upominki.

e dz1

 

logo mistrzowie matlandii m

 

 logo razem

  

plansza bezpieczna plus1

 

 

logo wlc olesno 1

 

logo face 

 

dobre praktyki

  

logo LS

 

bezpieczny i

 

 

logo knm 780x466