Wydarzenia

Grudzień jest czasem, kiedy z niecierpliwością oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia i pielęgnujemy tradycje z nimi związane. Uczniowie klas 4-8 w ostatnim tygodniu nauczania stacjonarnego wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii ,,Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj" organizowanej przez Fundację "Dbam o Mój Z@sięg";. Celem akcji było pielęgnowanie więzi międzyludzkich i podtrzymanie tradycji wypisywania oraz wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami. Dzieci chętnie adresowały pocztówki do swoich bliskich i przyjaciół.

„Nie było miejsca dla Ciebie…” te słowa były mottem tegorocznej inscenizacji jasełek w PSP nr 3 w Oleśnie, które odbyły się 17 XII 2021r.

W ten przedświąteczny czas,
Gdy cały świat czeka na czyjeś nadejście.
Strumyk czeka, wstrzymuje oddech.
Wiatr przycicha - nie dotyka jodeł.
Uczniowie klasy III b opowiedzieli o radosnej nowinie,
Zaśpiewali kolędę Jezusowi dziś…
Gloria in excelsis Deo.
Zagrali Mu:
Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina
Panna porodziła syna.
Zadzwonili kolędę na dzwoneczkach
Ludziom na radość
I zagrali:
Przybieżeli do Betlejem pasterze
I zatańczyli chłopaki, nieboraki,
Gdyż wydarzył się cud jakiś.
Prości pasterze złożyli proste dary.
Miłość zaś wielka i nie ma miary.
 jaselka3 start

W przedstawieniu pokazano nasuwającą wiele refleksji scenę, w której to, tylko prosta kobieta okazała serce i dała schronienie wędrowcom z dalekiej drogi. Boże Narodzenie to czas miłości i pojednania, dlatego łamiąc się opłatkiem życzymy Wszystkim: żeby pokój był na Ziemi i aby rodzący się Jezus przyniósł miłość nam wszystkim.

film16 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe. Artyści z klas VIII a, VIII b, VII a, VIII c oraz zespół wokalny pod opieką pani Małgorzaty Peciak, pani Justyny Kasprzyk oraz pana Bogdana Mieszkalskiego opowiedzieli nam historię stworzenia świata, popełnienia grzechu pierworodnego, wygnania z raju, a nawet  walkę dobra ze złem. W finale tej pięknej opowieści mogliśmy kolejny raz doświadczyć cudu narodzenie Dzieciątka Jezus  i przypomnieć sobie, że miłość jest najważniejszym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość uświetniona była również pięknymi układami choreograficznymi oraz znanymi kolędami i piosenkami o tematyce świątecznej.

Dzięki transmisji na żywo wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

>>> Więcej zdjęć w GALERII<<<

14 grudnia 2021 roku odbyły się eliminacje pisemne konkursu bibliotecznego ,,Cud Bożego Narodzenia". Test składał się z 30. pytań otwartych. Wymagana była znajomość historii świąt Bożego Narodzenia oraz związanych z nimi polskich tradycji, zwyczajów i obrzędów.

Oto wyniki:
1. miejsce Amelia Fil kl. 5A
2. miejsce Piotr Zalewski kl. 7C
3. miejsce Tomasz Fohler kl. 8A, Dominik Wróbel kl. 8A, Anna Drynda kl.8A

e dz1

OdP grafika www facebook

 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

 jadlospis g

telefonzaufaniaplakat

 

logo koord

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

   

plansza bezpieczna plus1

  

logo LS

  

zaswiadczenie dbi2021 min

 

certyfikat trzymaj forme min 

logo knm 780x466

 

 

 

logo4