Wydarzenia

W piątek, 13 października 2017r, w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, ich rodzice oraz zaproszeni goście.
Akademię z tej okazji przygotowała klasa V A wraz z wychowawczynią p. Barbarą Bioły. Uczniowie odtworzyli - słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia zabarwiony dużą dawką humoru.Program bardzo podobał się zarówno uczniom jak i zaproszonym gościom.
Po części artystycznej, której towarzyszył chór pod opieką p. Renaty Wiendlochy, społeczność uczniowska podziękowała piosenką pracownikom szkoły i przedszkola za trud i wychowanie oraz wręczyła kwiaty.

Dnia 5.10.2017 w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Uczniowie i uczennice mogli wspólnie tańczyć i bawić się przy rytmach różnych gatunków muzycznych. Hitem imprezy okazał się taniec z miotłą oraz belgijka.

Dnia 29.09.2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca

Z tej okazji przedstawicielki samorządu uczniowskiego – Natalia Helios i Weronika Podzielny, złożyły wszystkim chłopcom naszej szkoły serdeczne życzenia. Dziewczynki przekazały także zebranym uczniom słodkie upominki.
Tego dnia przyznano również wyróżnienia najsympatyczniejszym chłopcom z każdej klasy. Oto wyniki: 

1 a – Paweł Badera
1 b – Adrian Dandyk
2 a – Wojtek Słomian
3 a – Szymon Sosnowski
3 b – Bartosz Moroń
3 c – Bruno Kawalec
4 a – Iwo Dębowski

4 b – Patryk Pielot
5 a – Wojciech Krzechki
5 b – Patryk Wąsiński
6 a – Viktor Ivanytskyi
6 b – Mateusz Bawej

Po apelu klasy IV-VI wzięły udział w wyborach przewodniczącego szkoły. Uczniowie wysłuchali mów pięciorga kandydatów na to stanowisko. Swoje prezentacje przedstawili nam: Tamara Biniek z kl. V a, Oliwia Skupin z kl. VI a, Kaja Makles z kl. VI a, Dominik Szopa z kl. VI a oraz Mateusz Ćwieląg z kl. VI b. Wystąpienia uczestników wzbudzały wiele emocji wśród słuchaczy.  Następnie nasi szkolni wyborcy udali się do klas, gdzie oddawali głos na wybranych przez siebie kandydatów. Karty wyborcze wrzucano podczas przerw do urny stojącej na korytarzu szkolnym. Brać uczniowska zdecydowała, że przewodniczącym szkoły zostaje Dominik Szopa, zaś dzielnie wspierać jego działania będą zastępczynie: Kaja Makles i Tamara Biniek.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy siły w realizacji uczniowskich pomysłów oraz reprezentowaniu naszej szkoły, zaś do chłopców kierujemy następujące słowa:

 

Drodzy Chłopcy,
niech każdy dzień dostarcza Wam radości 
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają. 
Bo jak nikt inny na świecie, 
Wy na to zasługujecie! 

 

 

”W środę, 27 września 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień dobrego słowa”. Przesłaniem towarzyszącym tej akcji był napis umieszczony na drzwiach szkoły:

„Kiedy życie wręcza Ci CYTRYNĘ,
upiecz ciasto cytrynowe,
zrób lemoniadę lub...
POTRAKTUJ JĄ DOBRYM SŁOWEM.
ONO JEST SILNIEJSZE
NIŻ WSZYSTKIE KWASY ŚWIATA.”

W myśl tej sentencji wszystkie dzieci mogły zasmakować kwaśnego plasterka cytryny i osłodzić go pisząc dobre słowo na „Czterdziestometrowej rolce papieru dobrego słowa” J, rozwiniętej na szkolnym korytarzu. W tym dniu przypominaliśmy uczniom o tym, jakie znaczenie i jaką siłę ma każde wypowiedziane przez nie dobre słowo … W akcji uczestniczyły również nasze kochane przedszkolaki … Wraz ze swoimi paniami stworzyły piękny plakat z odbicia swoich rączek oraz otrzymały żółte balony, na których wypisane były dobre słowa, podyktowane przez dzieci.


Jak widać na załączonych zdjęciach, nasze trójkowe dzieci miały mnóstwo frajdy w tym dniu … (Więcej zdjęć w GALERII FOTOGRAFII)

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Data : 14 październik 2017
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dobre praktyki

e dz1

 

 

 logo razem

  

plansza bezpieczna plus1

 

 

1olesno

 

logo face 

 

dobre praktyki

  

logo LS

 

bezpieczny i

 

 

logo knm 780x466