Wydarzenia

Pożegnaliśmy rok szkolny 2018/2019 i z uśmiechami na twarzy odebraliśmy świadectwa szkolne. Tradycyjnie uczniowie klas VIA i VIB zaprezentowali część artystyczną, aby pożegnać się ze szkołą podstawową w której spędzili sześć lat. Były chwile śmieszne, wzruszające, Kinga Baron pięknie zaprezentowała swój taneczny talent, a Tamata Biniek ze łzami w oczach wzruszyła publiczność i zgromadzonych na sali nauczycieli oraz rodziców. Okrzyki zachwytu wśród publiczności otrzymali Patryk Kokot i Michał Wąsiński wspaniale wcielając się w rolę saksofonistów. Nad oprawą muzyczną czuwał Oliwier Brodacki.

Wychowawczynie: Pani Barbara Bioły i Pani Jolanta Marcinkowska wręczyły uczniom klas szóstych świadectwa oraz nagrody książkowe. Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla najlepszych sportowców szkoły: Alicji Biniek i Patryka Brodackiego. Kolce lekkoatletyczne powędrowały do Julii Grędy i Jasia Lysy, nagrodzony został również Dawid Grobara za najwyższą frekwencję na zajęciach sportowych w ramach programu "Lekkoatletyka Dla Każdego". Podsumowano również akcje charytatywne oraz biblioteczne.
Nie żegnamy się, opuszczamy mury naszej szkoły i z uśmiechem spotkamy się we wrześniu na korytarzu nowej szkoły. W przyszłych latach nasi koledzy i koleżanki z młodszych klas dołączą do nas. Jesteśmy gotowi na nową przygodę i wyzwania !!!
Odpoczywajcie bezpiecznie, przeżyjcie mnóstwo przygód i do zobaczenia we wrześniu!

W ubiegłym tygodniu uroczyście obchodziliśmy Dni Patrona Szkoły. W czwartek wszyscy uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w apelu związanym z 100. rocznicą wybuchu Powstań Śląskich. Pani Dyrektor przybliżyła zgromadzonym sylwetki naszych Patronów i krótko opowiedziała o tamtych czasach. Natomiast w piątek uczniowie klas IV-VI uczestniczyli we mszy św. w intencji Ojczyzny i Powstańców Śląskich. Następnie udaliśmy się na oleski cmentarz komunalny, gdzie pod pomnikiem Powstańców Śląskich odbyła się kolejna część Wojewódzkich Obchodów 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego  pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Całość uświetnił występ słowno-muzyczny naszego chóru i naszych recytatorów.

kinga i asia1Pasją naszej uczennicy Kingi Baron jest taniec. Na co dzień trenuje w klubie UKS GWIAZDA Olesno.

Wraz z koleżankami bierze udział w licznych konkursach i turniejach tanecznych. Poniżej niektóre z osiągnięć Kingi z bieżącego sezonu:

DUETY (z Joanną Pietruszką, uczennicą PSP nr 2):

  • I miejsce w kategorii Performing Art duety juniorzy młodsi; 31.03.2019 Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne "Zakręceni na taniec" Lipiany 2019;
  • I miejsce i wyróżnienie w kategorii Performing Art duety open; 28.04.2019 Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne "Zakręceni na taniec" Warszawa 2019;
  • I miejsce i wyróżnienie w kategorii Performing Art duety open; 12.05.2019 Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Zespołów Artystycznych FAZA 2019 w Obornikach Śląskich;
  • I miejsce w kategorii duety do lat 15 Open; 18.05.2019 Ogólnopolski Festiwal Tańca „Złote Sznurowadło” Libiąż 2019.

plakat olesno mini

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N

e dz1

projekt

logo koord

 

m Logo Mistrzowie Matlandii

 

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

 

 logo razem

  

plansza bezpieczna plus1

 

 

 

 

logo face 

 

dobre praktyki

  

logo LS

 

bezpieczny i

 

 

logo knm 780x466

 TESTY dla uczniów