Wydarzenia

W Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się XXIV konkurs recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” (Jugend trägt Gedichte vor). Projekt od lat wspierany jest finansowo przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas III-VI: Emilia Witek (IIIa), Nadia Schoenfeld (IVa), Kinga Baron (Va) i Beata Prochota (VIa). Uczennice oleskiej Trójki otrzymały pamiątkowe dyplomy, a do następnego etapu zakwalifikowała się Kinga Baron, która zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VII. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 21. lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został Dzień w piżamach. Chętni uczniowie mogli paradować po szkole w swoich nocnych strojach. W klasach i na korytarzach było kolorowo, oryginalnie i sympatycznie. Dzieci, które odważyły się ubrać piżamy, były zwolnione z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek. Piżamowe szaleństwo udzieliło się także nauczycielom. Mimo wieczornych strojów uczniowie wykazywali się aktywnością podczas lekcji. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili.

[więcej zdjęć w Galerii Fotografii]

Dnia 14 lutego obchodziliśmy szkolne walentynki. Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali pocztę walentynkową. Przez kilka dni poprzedzających święto zakochanych wszyscy uczniowie mogli umieszczać w specjalnej skrzynce anonimowe wiadomości do osób, które darzą sympatią.

Walentynkowi posłańcy odwiedzili każdą klasę i wręczyli przesyłki ich adresatom, którzy z niecierpliwością czekali na listy. Większość wyjątkowych i niepowtarzalnych kartek oraz​ laurek uczniowie przygotowali własnoręcznie.

 

W środę, 7 lutego 2018 r., w naszej szkole odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas I-VI w pierwszym półroczu nauki. Pani dyrektor – Grażyna Lipińska i pani wicedyrektor – Anna Król–Czyżewska  nagrodziły słodyczami tych, którzy mogą pochwalić się zarówno bardzo wysokimi średnimi ocen, jak i wzorowymi lub bardzo dobrymi ocenami z zachowania. Jeszcze raz przypomnieliśmy sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wyróżniona i nagrodzona została również trójka dziewcząt z klasy 6b za podjętą inicjatywę i prowadzoną zbiórkę żywności dla zwierząt ze schroniska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

e dz1

 

logo mistrzowie matlandii m

 

 logo razem

  

plansza bezpieczna plus1

 

 

logo wlc olesno 1

 

logo face 

 

dobre praktyki

  

logo LS

 

bezpieczny i

 

 

logo knm 780x466