Wydarzenia

start👉Dnia 23 maja 2022 r. na Stadionie Miejskim w Oleśnie odbyło się spotkanie z olimpijczykiem - Arturem Kozłowskim! 💪🏟️🏃🏃‍♀️🏃‍♂️
👉Pan Artur to polski lekkoatleta z Sieradza, specjalista od biegów na długich dystansach. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w półmaratonie, gdzie zajął 48. miejsce z czasem 1.08:24 s. (2008, Rio de Janeiro). Wielokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów, w tym siedmiokrotny złoty medalista: 🥇 półmaraton (Piła 2008), 🥇 5000 m (Bydgoszcz 2009), 🥇10 km (Gdańsk 2012), 🥇5000 m (Toruń 2013), 🥇10 km (Gdańsk 2014), 🥇5 km (Warszawa 2015), 🥇maraton (Warszawa 2016). 🇵🇱

👉W spotkaniu z olimpijczykiem wzięli udział uczniowie klas IV, V i VI z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie. 👦👧 W pierwszej części spotkania pan Artur opowiedział dzieciom o początkach swojej przygody ze sportem i wartościach jakie wniósł on w jego życie. Wspomniał o szczegółach swojej kariery sportowej, udziale w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. oraz przedstawił zalety aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu.
👉Nie zabrakło pytań zadawanych przez uczniów. Dotyczyły one np. radzenia sobie z trudnościami i porażkami, sposobów na radzenie sobie ze stresem czy ilością przebiegniętych dotychczas kilometrów.
👉Oczywiście w spotkaniu nie mogło zabraknąć części sportowej. W tej części dzieci uczestniczyły już w ogólnorozwojowym treningu prowadzonym przez pana Artura Kozłowskiego, gdzie poprzez zabawę i sportową rywalizację poznawały zalety lekkiej atletyki.

Więcej na facebooku Urzędu Miejskiego Oleśnie - zobacz

e dz1

Kliknij, aby się zalogować  

 

npcz 2 0 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

obrazek jadlospis 

 

telefonzaufaniaplakat

 

  

logo LS

  

 

logo4

 

 

klasa5