Wydarzenia

Grudzień to czas, kiedy wszyscy z niecierpliwością oczekują Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji 17.12.2019 r. klasy 5b i 8a zaprezentowały swoim kolegom, koleżankom, nauczycielom i podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej przedstawienie jasełkowe. Występ uczniów PSP nr 3 i PSP nr 1 przypominał nam o narodzinach Jezusa oraz o tym, jakie wartości w życiu są najważniejsze. Dzieci udowodniły, że nie są istotne rzeczy materialne i skupianie się na sprawach spornych, ale ważne są odnalezienie dobra w każdym z nas i wspólne spędzanie czasu. Przy żłóbku czuwali Maria i Józef, grono pasterzy oraz aniołki. Podczas jasełek nie zabrakło elementów muzycznych. Uczniowie grali na instrumentach, tańczyli i śpiewali. Występ uświetnił chór szkolny oraz zespół wokalny.
Po apelu dyrektorzy obu szkół wyróżnili osoby, które były zaangażowane w przedświąteczne, weekendowe zbiórki żywności prowadzone w oleskich marketach na rzecz potrzebujących rodzin. Każdy z wolontariuszy otrzymał słodki upominek.
Wieczorem mali artyści zaprezentowali bożonarodzeniowy spektakl swoim rodzicom, bliskimi oraz przybyłym gościo

m, m.in. Burmistrzowi Olesna - Sylwestrowi Lewickiemu, staroście powiatowemu - Rolandowi Fabiankowi, ich małżonkom oraz oleskim radnym. W przygotowanie przedstawienia zaangażowali się także Rodzice, którzy wcielili się w rolę kolędników. Występ bardzo się wszystkim podobał.
Po uroczystości przybyli goście mogli napić się ciepłej kawy lub herbaty, porozmawiać ze sobą w przyjaznej, świątecznej atmosferze oraz zakupić ciasto, pierniczki, ozdoby i poduszki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na operację małej Julki Szczerby.

 jaselka film

===Więcej zdlęć w GALERII FOTOGRAFII===