W inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 w naszej Szkole udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, Radny Rady Miejskiej Tadeusz Rutko, przewodnicząca komitetu rodzicielskiego Joanna Lech, przedstawicielka Nadleśnictwa Olesno pani Magdalena Sabok. W tym roku naukę w naszej szkole rozpoczęło 64 pierwszoklasistów, w budynku szkoły został uruchomiony również drugi oddział przedszkolny dla 25 dzieci. Pierwszoklasiści otrzymali z rąk burmistrza wyprawki szkolne.  Burmistrz Sylwester Lewicki dokonał również oficjalnego otwarcia nowego oddziału przedszkolnego. Część artystyczną uświetniającą uroczystość przygotowali uczniowie klasy IIc pod kierunkiem pani Anny Szydło.