Dnia 8 listopada w szkole miały miejsce obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas VII b oraz V a wraz z wychowawczyniami – panią Joanną Adamską i Patrycją Adamczak przygotowali program artystyczny, w którym przedstawili historię Polaków od rozbiorów państwa do odzyskania przez nie niepodległości 11 listopada 1918 r. Uroczystość uświetnił również chór szkolny oraz zespół wokalny, nad których działalnością czuwa pan Bogdan Mieszkalski. Swój talent zaprezentowały także dziewczynki: Klaudia Plata, Wiktoria Józefa Glomb, Aleksandra Jagieła i Aleksandra Bąk, które zatańczyły alegoryczny układ nawiązujący do trzech rozbiorów Polski.
Przedstawienie z zainteresowaniem obejrzeli wszyscy uczniowie klas I-VI z PSP nr 3 oraz uczniowie klas VII-VIII z PSP nr 1 w Oleśnie. O godz. 11:11 obecni na sali odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Przyjemnie było słuchać utworu wykonywanego z zapałem i zaangażowaniem przez przybyłe na uroczystość dzieci.