Aktualności

Miło nam poinformować, iż konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu", organizowany przez Szkolną Bibliotekę PSP nr 3 w Oleśnie został rozstrzygnięty. Na konkurs nadesłanych zostało wiele ciekawych i oryginalnych prac, więc jury konkursu miało niełatwe zadanie. Ostatecznie po długich naradach zdecydowało się przyznać następujące nagrody:

W kategorii klas 4 - 7

I miejsce - Wiktoria Klepacz kl. 7a, II miejsce - Emilia Tillner kl. 4b, III miejsce - Maciej Srokosz kl. 6c, III miejsce - Maja Podzielny kl. 4b

W kategorii klas I-III równorzędne nagrody Grand Prix za najciekawsze zdjęcia otrzymują:

Lena Biernacka kl. 3c, Paulina Drozdowska kl. 2c, Borys Januć kl. 2a, Aleksander Konwant kl. 2a, Adam Sikora kl.2a, Iwo Stasiak kl. 2a, Piotr Tomys kl. 3c

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gorąco gratulujemy. Uczniowie klas 4-6 otrzymają nagrody po powrocie do nauczania stacjonarnego.

>>>Zobacz wszystkie nadesłane prace<<<

Prawidłowych odpowiedzi udzielili:

Borys Januć kl. 2 a, Klaudia Nawrat kl. 6a i Oliwia Szyszka kl. 6c

Gratulujemy!

Prawidłowe  odpowiedzi to:

1. "Chłopcy z Placu Broni"

2. "Akademia pana Kleksa"

3. "Hobbit"

4. "Asiunia" lub "W pamiętniku Zofii Bobrówny"

5. "W pustyni i w puszczy"

6. "Felix, Net i Nika"

7. "Opowieści z Narnii"

8. "Katarynka"

9. "Mikołajek"

10. "Bajki robotów" lub "Cyberiada"

Zmierz się się z tytułami lektur zaszyfrowanymi w emotikonach!
Odpowiedzi prosimy przesyłać w wiadomości prywatnej na facebookowym profilu Biblioteki Szkolnej: https://www.facebook.com/bibliotekaPSP3Olesno lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do środy, 28.04.21
jakie to lektury www

Gratulujemy uczniom, którzy w swoich klasach zdobyli najwięcej pieczątek w „zeszytach lektur”
Kamil Sklorz kl. Ia
Jesica Macharzyńska kl. Ib
Zuzanna Bartoszek kl. Ic
Adam Sikora kl. IIa
Natalia Wiechoczek kl. IIb
Paulina Drozdowska kl. IIc
Michał Gajda kl. IIIa

Poszczególne wydarzenia dostępne na fb biblioteki szkolnej  https://www.facebook.com/bibliotekaPSP3Olesno/?ref=bookmarks oraz fb Oleskiej Biblioteki Publicznej https://www.facebook.com/oleskabp/ .

konkurs maj

Propozycja konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci i młodzieży – klasy 4-6

W tym trudnym dla wszystkich czasie, jakim jest potrzeba izolacji i pozostania w domach. Fundacja TworzyMY Kraków  pragnie wesprzeć rodziców, którzy w najlepszy sposób chcą kreatywnie zająć czas swoich dzieci. Dlatego proponujemy  aby  młodzież przygotowała prace plastyczne lub literackie opowiadające o tym, jak wyobrażają sobie świat w 2120 roku. Wszystkie prace, które dotrą do naszej Fundacji za pomocą poczty e-mail, zostaną zamknięte w przygotowywanej kapsule czasu.
 Zadanie konkursowe brzmi:

"Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?"
  Jak wziąć udział w konkursie?

1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.
2. Własnoręcznie podpisać dzieło.
3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
(dostępny na stronie www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.
4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza
5. Wysłać pracę i formularz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4.  W miarę możliwości oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.
Terminy:
Na prace czekamy do 30 kwietnia.
Jakie muszą być warunki techniczne prac?
•    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)
i/lub
•    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nie przestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników dzieł literackich i plastycznych, które zostaną zamknięte w  powstającej w Krakowie Kapsule Czasu i stanowić będą  jej "Serce".

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i  informację   www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly

Joanna Kowalik
Koordynator Akcji Społecznej "Serce Kapsuły Czasu"
Fundacja TworzyMY Kraków