Propozycje gier i zabaw

REKRUTACJA 2018/2019

Drogie dzieci,
zbliżają się wielkimi krokami WAKACJE !!! Dziękuję Wam za cały rok kreatywnej pracy, wspólnych gier i szalonych, czasem naprawdę bardzo szalonych zabaw :) Dziękuję wszystkim dzieciom za zaangażowanie w nasz wspólny projekt "MegaMisja", w którym będziemy aktywnie uczestniczyć od września 2020 r. do czerwca 2021 r. i przeżywać szereg fantastycznych przygód z Psotnikiem ...
Pamiętajcie drogie dzieci o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacyjnej zabawy, przypominam Wam najważniejsze numery telefonów w formie tego wierszyka ..

Znam już na pamięć numery alarmowe
gdy zajdzie potrzeba – w głowie są gotowe.
997 – tu policję się wzywa,
998 – straż pożarna przybywa,
999 – ważne życie i zdrowie
jedzie na sygnale szybkie pogotowie.
W razie zagrożenia korzystam z nich śmiało,
lecz nigdy dla zabawy – gdy nic się nie stało.
997 – policja pędzi już !
998 – strażacy są tuż, tuż !
999 – karetka do nas jedzie !
Poradzę sobie teraz w największej nawet biedzie!

Polecam Wam również wykonanie wakacyjnej pracy plastycznej "Zamek z piasku", zaproście do zabawy koniecznie mamę lub tatę :) Link do filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=hTNpX0C1kXA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1XPEPOgouHKDWl4TdcJPOUtHoMYY62UzR8-a1WJc1rlh-DMB262WJ3zHI .

Pozdrawiam Was gorąco, bawcie się dobrze i przeżyjcie niezapomniane przygody, widzimy się we wrześniu - Wasza Pani Agnieszka ze świetlicy

DzienDziecka

Już za kilka dni Dzień Matki. Oto propozycja. Karty należy wydrukować dwustronnie, a następnie przeciąć wzdłuż ciągłej linii i zagiąć wzdłuż przerywanej. Złożoną zgodnie z numerami stron książeczkę można spiąć zszywaczami lub przedziurkować i zawiązać wstążeczką. Strony książeczki można również wydrukować jednostronnie, a następnie rozciąć strony zarówno wzdłuż linii prostych, jak i przerywanych. Tak przygotowane strony należy nakleić np. na tekturowe przekładki stron, a następnie spiąć całość w książeczkę.

I prezent gotowy.

 Pobierz plik PDF

Link do zabaw z nakrętkami.
 
 

LODOŁAMACZ - instrukcja

Gra przeznaczona jest dla 2 - 4 uczestników gry. Do gry potrzebna będzie wydrukowana plansza oraz kostka i pionki. Uczestnicy gry naprzemiennie rzucają kostką i przesuwają swój pionek o tyle pól, ile oczek wylosowali, następnie odczytują i odpowiadają na pytanie z pola, na którym stanęli. Jeśli Uczestnik gry stanie na polu specjalnym wykonuje ruch oznaczony na polu. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze do mety.      

                                                                                                                              Udanej zabawy!!!

Lodolamacz plansza

Plansza do gry

Pobierz pliki z łamigłówkami i baw się dobrze rozkodujto1   rozkodujto2

SZYFR CZEKOLADKA

Drogie dzieci …

Dzisiaj pragnę Wam zaproponować zabawę logiczną w SZYFROWANIE …
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak przekazać komuś poufną wiadomość, by osoby postronne - nawet po przechwyceniu jej - nie odczytały treści? Albo jak wytłumaczyć fakt, że jedni od razu odczytują zaszyfrowane informacje, a inni głowią się nad tym przed długi czas i to bez rezultatu? Będąc kiedyś zuchem a później harcerzem na zbiórkach i obozach używaliśmy wielu metod szyfrowania, ale najsympatyczniejszą z nich był szyfr czekoladka
J Jest to dosyć prosta metoda do szyfrowania i do odtajniania wiadomości. Jest to również doskonałe ćwiczenie wprowadzające Was do świata algorytmów i kodowania. Ale o co chodzi ?

Klucz szyfru czekoladka

W poszczególne kostki „czekolady 3×3” wpisujemy kolejno po dwie litery alfabetu (pomijając polskie znaki), tak więc w pierwszej kratce będziemy mieli AB, w następnej CD, a w ostatniej RS.
Aby tablica znaków była pełna, obok czekoladki musimy narysować jeszcze duży znak X. W poszczególne jego ćwiartki wpisujemy brakujące litery alfabetu: T, U, W, Y (Uwaga, w różnych środowiskach można się spotkać z różnorodnym układem liter wewnątrz X). Dla łatwego zapamiętania najlepszy będzie zapis zgodny  z kolejnością alfabetu i ruchem wskazówek zegara. Zaczynamy więc od T na godzinie 12, potem kolejno U na 3, W na 6 i Y na 9.
Dla Z w tym układzie nie ma już miejsca, więc jest ono wpisywane w koło.

 czekoladka1 czekoladka2

Szyfrowanie czekoladką

Pobierz plik z grami 

plaster lapki panstwa statki
Plaster miodu Łapki Państwa, miasta Statki

Moi Drodzy!

Chciałabym Was zaprosić do obejrzenia filmu animowanego pt. „Proszę słonia” na podstawie książki Jerzego Kerna pod tym samym tytułem. Film ten oglądałam, gdy byłam w Waszym wieku i bardzo mi się podobał, czytałam również książkę. Myślę, że zobaczenie go przysporzy Wam  wiele radości.

Film „Proszę słonia” będzie emitowany w TVP Kultura w czwartek 23 kwietnia o godz. 16.45. Tym, którzy nie mają tego programu przesyłam  link do youtube’a.

Pełnometrażowy film animowany opowiada o  przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka. Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem. Karmi go dużymi porcjami witamin, których sam nie chce łykać. Figurka przybiera rozmiary prawdziwego słonia. Słoń nazwany Dominikiem, budzi powszechną sensację. Po wielu przygodach, kiedy grozi mu sprzedanie do cyrku, Dominik przybiera znów miniaturowe rozmiary i Pinio zabiera przyjaciela do domu. Nie będę zdradzać co się potem stało, musicie to sami koniecznie zobaczyć.

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=duC8ilmCLcU

proszw slonia

Na film zaprasza Was Joanna Jelonek

e dz1

OdP grafika www facebook

 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

 jadlospis g

 

logo koord

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

   

plansza bezpieczna plus1

  

logo LS

  

zaswiadczenie dbi2021 min

 

certyfikat trzymaj forme min 

logo knm 780x466