Język mniejszości - niemiecki

REKRUTACJA 2018/2019

Nasze uczennice po raz kolejny wyśpiewały sukces. Dnia 01.12.2015 r. w Borkach Wielkich odbył się VI Konkurs Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim. Udział wzięli uczniowie z 10 szkół z całego regionu. W kategorii solistów klas IV-VI nasza reprezentantka Weronika Podzielny (klasa IV a) zajęła I miejsce. Konkurencja była duża: Weronika okazała się najlepszą solistką spośród aż 13 uczestników. Świetnie wypadły także uczennice klasy V b: Julia Czernia, Laura Jurczyk, Natalia Korzekwa, Alicja Kukuła, Karolina Mencel i Wiktoria Piechota. Dziewczęta reprezentowały naszą szkołę w kategorii zespołów klas IV-VI. Także ich występ został doceniony: zajęły I miejsce. Zaprezentowały się najlepiej spośród 11 zespołów.

Konkurs zorganizowany został przez Publiczną Szkołę Podstawową w Borkach Wielkich we współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim (koło Borki Wielkie) w ramach VI Święta Piernika i objęty był patronatem Burmistrza Olesna oraz Starosty Oleskiego.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

OdP grafika www facebook

jadlospis g