Aktualności sportowe

>>>Zobacz wszystkie zdjęcia<<<

kroki m

W naszych szkołach, w dniach od 6 lutego do 21 lutego 2021 r. został przeprowadzony konkurs na mistrza w ilości wykonanych kroków.

Kroki mierzyliśmy wykorzystując dostępne technologie. Nasi wychowankowie kolejny raz spisali się na medal. Frekwencja była znakomita. Docierały do nas nawet informacje o tym, że rodzice na spacerach nie byli w stanie sprostać tempu uczestników konkursu. I tak po dwóch tygodniach zmagań zostali wyłonieni mistrzowie konkursu.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria klas 4 - 6:

I miejsce Michał Skupin kl. 6a - 310 808 tysięcy kroków

II miejsce Michał Zug kl. 6c - 301 050 tysięcy kroków

III miejsce Maciej Flak kl. 4b - 301 017 tysięcy kroków

kroki

Spróbuj przez 16 dni (począwszy od 6 lutego do 21 lutego) monitorować swoją aktywność za pomocą aplikacji mobilnej do mierzenia kroków i zostań MISTRZEM!

W ramach programu Lekkoatletyka dla każdego, na sali gimnastycznej w pierwszym tygodniu ferii codziennie prowadzone były zajęcia sportowe dla najmłodszych.

Za wspaniałą, sportową atmosferę dziękuje Pani Basia!

W dniu 29 stycznia 2020r. w MOS w Opolu odbyły się półfinały wojewódzkie w dwa ognie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
Emilia Witek, Kinga Piśniak, Hanna Piśniak, Julia Gręda, Lena Brzęczek, Katarzyna Bomba, Hanna Krawczyk, Antonina Bensz, Oliwia Szyszka, Kaja Gładysz.
Po bardzo zaciętej walce dziewczęta ostatecznie zdobyły IV miejsce. Gratulujemy

W dniu 10.01.2020 r. w Sternalicach odbyły się zawody w "dwa ognie" w kategorii chłopców na szczeblu powiatowym. Nasza drużyna zajęła I miejsce i wywalczyła awans do dalszej części rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Drużynę reprezentowali: Maciej Srokosz, Jakub Szczepański, Jan Lysy, Dominik Maj, Damian Jaskuła, Tomasz Mencel, Szymon Kościelny, Dominik Rataj i Tomasz Chęciński.
Wyniki meczów:
PSP nr 3 - PSP Sternalice 25 : 9
PSP nr 3 - PSP Strojec 16 : 8
PSP nr 3 - PSP Dobrodzień 15: 9
PSP nr 3 - PSP Dalachów 16 : 10
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 30.01.2020 r. w Opolu.

W hali sportowej naszej szkoły odbyły sie 7 stycznia Mistrzostwa Powiatu w Dwa Ognie dziewcząt. O puchar i tytuł Mistrza Powiatu walczyły reprezentacje szkół podstawowych: PSP Jaworzno, SP 2 Praszka, PSP Sternalice oraz reprezentacja PSP 3 Olesno w składzie: Julia Gręda, Emilia Witek, Olivia Szyszka, Milena Krawczyk, Hanna Krawczyk, Hanna Hęcinska, Kaja Gładysz, Lena Brzęczek, Katarzyna Bomba i Antonina Bensz. Nasze złote dziewczęta pokonały drużynę ze Sternalic  wynikiem: 21:3, PSP 2 Praszka: 10:7. Największe emocje towarzyszyły w starciu z PSP Jaworzno, gdzie w ostatniej sekundzie dziewczęta wywalczyły remis 10:10. W klasyfikacji ogólnej na drugim miejscu uplasowała się PSP 2 Praszka, trzecie miejsce wywalczyła PSP Jaworzno, następnie PSP Sternalice.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w półfinale wojewódzkim!

Dzisiaj, 6 grudnia w hali sportowej odbyły się pierwsze zawody najmłodszej reprezentacji naszej szkoły. Młodzi sportowcy spisali się rewelacyjnie pokonując reprezentacje Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie. Walka była bardzo zacieta, wybiegane kilometry, wyskakane centymetry, oddane dziesiątki rzutów... Dziewczęta po zaciętej walce wygrały wynikiem 32:5, natomiast chłopcy 26:15.
Skład drużyny dziewcząt: Emilia Witek, Kinga Piśniak, Milena Krawczyk, Hanna Krawczyk, Hanna Hęcinska, Julia Gręda, Kaja Gładysz, Lena Brzęczek, Katarzyna Bomba i Antonina Bensz.
Skład drużyny chłopców: Michał Zug, Jakub Szczepański, Maciej Srokosz, Dominik Rataj, Tomasz Mencel, Jan Lysy, Szymon Kościelny, Damian Jaskuła i Tomasz Chęciński.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w zawodach powiatowych.

Było emocjonująco, energicznie, a przede wszystkim sportowo!
Nasi najmłodsi uczniowie pokazali moc i siłę walki rywalizując zespołowo w poszczególnych konkurencjach.
Jak na prawdziwy sport przystało było dużo dobrej zabawy i radości!

W dniu 26.11.2019r. w PSP 1 odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym - drużynowo.
W zawodach startowali przedstawiciele czterech szkół. PSP nr 3 reprezentowali, w kategorii dziewcząt: Krystyna Wieczorek i Dominika Flak a w kategorii chłopców Tomasz Mencel, Dominik Wróbel i Brajan Kiełbus. Końcowa kolejność po wszystkich rozegranych meczach (każdy z każdym) przedstawiała się następująco.

Chłopcy Dziewczyny
I miejsce - PSP nr 3 Olesno
II miejsce - PSP Wachów
III miejsce - PSP Bodzanowice
IV miejsce - PSP nr 2 Olesno
I miejsce - PSP nr 3 Olesno
II miejsce - PSP Bodzanowice
III miejsce - PSP Wachów
IV miejsce - PSP nr 2 Olesno

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 13 grudnia w Dalachowie.

W dniu 8 listopada w PSP nr 2 odbyły się eliminacje gminne w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Szkołę reprezentowali:
Dziewczęta: Olga Adamska, Kamila Bawej, Alicja Biniek, Natalia Buła, Dominika Flak, Oliwia Lech, Maja Makles, Kinga Piśniak, Hanna Popczyk, Krystyna Wieczorek, Zuzanna Zaremba, Kaja Zolisz. Dziewczęta zajęły drugie miejsce, nie zakwalifikowały się do kolejnego etapu.
Chłopcy: Miłosz Dytman, Fabian Kołek, Szymon Kościelny, Bartosz Ligenza, Łukasz Lubojański, Patryk Pielot, Dominik Rataj, Jakub Sabok, Jakub Srokosz, Wiktor Trocha, Dominik Wróbel, Kamil Włoch. Chłopcy po zaciętej walce zajęli 1 miejsce na etapie gminnym i 6 miejsce w rozegranym turnieju w dniu 12 listopada w etapie powiatowym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

OdP grafika www facebook

jadlospis g

grafika dzieci ucza

Dzieci uczą rodziców w domu!

logo razem

dobre praktyki