Szkoła

W poniedziałek, 7 października po raz szósty nasza szkoła zorganizowała Festiwal Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Miasta. Impreza odbyła się na nowym zrewitalizowanym stadionie miejskim, któregootwarcia dokonał Pan Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna. Szczególnymi gośćmi imprezy byli Pan Jacek Wszoła – złoty medalista igrzysk olimpijskich z 1976r. w skoku wzwyż, Pan Dawid Kajkowski – tegoroczny zdobywca trzech medali podczas mistrzostw świata w Newcastle dla osób po transplantacji, Pan Marek Mucha – mistrz Europy w kat. U 18 z 2017 roku oraz uczestnik tegorocznych Mistrzostw Europy kat. U 20, Pan Piotr Goździewicz – młodzieżowy mistrz Europy U17 i mistrz Polski U18, Pan Jacek Chochorowski – medalista mistrzostw Polski w kat. junior, młodzieżowiec, senior, Pani Anna Wloka – brązowa medalistka igrzysk olimpijskich młodzieży i wielokrotna Mistrzyni Polski w pchnięciu kulą oraz Pan Adam Krawulski – kulomiot z Olesna, który w tym roku zajął 11 miejsce w 8 Halowych Mistrzostwach Świata Masters w Lekkiej Atletyce w Toruniu. W wydarzeniu wzięli także udział Pan Marcin Ociepa – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Pan dr Bogdan Tomaszek – Radny Sejmiku Województwa Opolskiego, Pan Janusz Trzepizur – lekkoatleta i Radny Sejmiku Województwa Opolskiego, Pan Roland Fabianek – Starosta Oleski, Pan Stanisław Belka – Wicestarosta Oleski, insp. Tomasz Kubicki – Komendant Powiatowy Policji, starszy brygadier Jarosław Zalewski – Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Pan Janusz Wojczyszyn – Sekretarz Gminy, Pan Henryk Kucharczyk – przewodniczący Rady Miasta wraz z radnymi oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Olesno.

Impreza rozpoczęła się od ceremoniału olimpijskiego, po którym głos zabrali Burmistrz Miasta Olesna Pan Sylwester Lewicki, Pan Marcin Ociepa – wiceminister przedsiębiorczości i technologii oraz Pani Grażyna Lipińska – dyrektor PSP nr 3 w Oleśnie. Krótkie mowy wygłosili także Pan dr Bogdan Tomaszek, który przekazał na rzecz naszej szkoły piłki do siatkówki podpisane przez zawodników klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, oraz sportowiec i polityk Pan Janusz Trzepizur, który również obdarował nas sprzętem lekkoatletycznym. Następnie miały miejsce uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie zrewitalizowanego obiektu przez ks. dr Bernarda Joszkę.

Po oficjalnym otwarciu stadionu wszyscy uczniowie naszej szkoły wykonali układ taneczny, a następnie brali udział w pokazie rzutu oszczepem, który zaprezentował nam Pan Marek Mucha.
Obecni na sportowym festiwalu goście mogli się posilić, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów PSP nr 3 oraz wziąć udział w wielu atrakcjach sportowych. Młodsze dzieci pokonywały kilka stacji, a po ich przejściu dostawały pamiątkowe medale. Zainteresowani mogli też aktywnie spędzić czas w miasteczku tenisowym, gdzie dobre rady dawał trener tenisa ziemnego Pan Arkadiusz Fronczyk. Uczniowie konkurowali miedzy sobą w biegu na 60 i 300 m oraz rzucie plastikowym oszczepem.
Uczestnicy festynu mogli zmierzyć się również z przeciwnikami w Konkursie Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Olesna. Rozgrywki odbywały się w następujących kategoriach:
·kat. OPEN – zawodnicy zrzeszeni,
·kat. OPEN – kobiety i mężczyźni powyżej 18. r.ż,
·kat. MŁODZIEŻ – dziewczęta i chłopcy
·kat. DZIECI – dziewczynki i chłopcy
Każdy uczestnik biorący udział w konkurencjach sportowych otrzymywał nagrody. Wyróżnionym wręczano dyplomy, medale, statuetki i upominki. W ramach imprezy odbyła się także loteria, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. rower, rakiety i piłeczki tenisowe, piłki, torby sportowe. Uroczystości zakończył bieg rodzinny, w którym wzięły udział dzieci, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.
VI Festiwal Pchnięcia Kulą oraz uroczyste otwarcie stadionu miały charakter artystyczny i prozdrowotny – ich celem było zachęcenie dzieci oraz dorosłych do aktywności fizycznej. Poza tym integrowały naszą lokalną społeczność. Wszyscy obecni świetnie się bawili, wkoło usłyszeć można było śmiech, radosne okrzyki zadowolonych dzieci, motywujący sportowców doping i serdeczne rozmowy.

Wykaz zwycięzców w Konkursie Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Olesna

Kat. OPEN zawodnicy zrzeszeni (mężczyźni):

1.miejsce – Piotr Goździewicz
2.miejsce – Jacek Chochorowski
3.miejsce – Dawid Kajkowski
Kat. OPEN – kobiety powyżej 18. r.ż.:
1.miejsce – Anna Wloka
2.miejsce – Aleksandra Brzęczek
3.miejsce – Maria Janicka
Kat. OPEN – mężczyźni powyżej 18. r.ż.:
1.miejsce – Sebastian Kapuścik
2.miejsce – Marcel Chodura
3.miejsce – Kamil Brzęczek
Kat. MŁODZIEŻ – dziewczęta
1.miejsce – Emilia Gernand
2.miejsce – Wiktoria Czołkos
3.miejsce – Nikola Klima
Kat. MŁODZIEŻ – chłopcy
1.miejsce – Sebastian Brodacki
2.miejsce – Viktor Ivanytskyi
3.miejsce – Michał Turek
Kat. DZIECI – dziewczęta do lat 13.
1.miejsce – Julia Zielonka
2.miejsce – Oliwia Lech
3.miejsce – Wiktoria Banasik
Kat. DZIECI – chłopcy do lat 13.
1.miejsce – Patryk Pielot
2.miejsce – Marcel Jamrozy
3.miejsce – Fabian Kołek
Wykaz zwycięzców w biegu na 60 m
Kat. Dziewczynki:
1.miejsce – Julia Gręda
2.miejsce – Alicja Biniek
3.miejsce – Amelia Parkitna
Kat. Chłopcy:
1.miejsce – Jan Lysy
2.miejsce – Antoni Piech
3.miejsce – Jakub Szczepański
Wykaz zwycięzców w biegu na 300 m
Kat. Dziewczynki:
1.miejsce – Natalia Ptaszyńska
2.miejsce – Kornelia Froniewska
3.miejsce – Alicja Piechota
Kat. Chłopcy:
1.miejsce – Michał Birlet
2.miejsce – Paweł Statuch
3.miejsce – Jakub Kaczmarczyk
Wykaz zwycięzców w rzucie plastikowym oszczepem
Kat. Dziewczynki:
1.miejsce – Marcela Stasińska
2.miejsce – Oliwia Lech
3.miejsce – Aleksandra Kalinowska
Kat. Chłopcy:
1.miejsce – Miłosz Dytman
2.miejsce – Piotr Klimza, Piotr Mielczarek
3.miejsce – Marcel Antkowiak

Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

<<< Więcej zdjęć w GALERII FOTOGRAFII>>

e dz1

OdP grafika www facebook

 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

 jadlospis g

 

logo koord

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

   

plansza bezpieczna plus1

  

logo LS

  

zaswiadczenie dbi2021 min

 

certyfikat trzymaj forme min 

logo knm 780x466