Bezpieczna +

REKRUTACJA 2018/2019

W ramach projektu „Bezpieczna +”  w październiku 2017 r.  uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Czwartoklasiści byli na wycieczce w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Opolu. Z bliska mogli poznać i dowiedzieć się jak wygląda strój strażacki, sprzęt używany w akcjach prowadzonych przez strażaków. Dokładnie oglądali wyposażenie wozów strażackich. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli strażaków organizujących się do wyjazdu do pozorowanej akcji ratowniczej.
W czasie pobytu w siedzibie Straży poznali różne sytuacje niebezpieczne, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka. Uczniowie dowiedzieli się w czasie pokazów i pogadanek jak ważną rolę odgrywają strażacy podczas pożaru, wypadków drogowych , burz, wichur, huraganów czy powodzi. Zostali zapoznani z różnymi sytuacjami niebezpiecznymi, które mogą napotkać.
Strażacy tłumaczyli dzieciom, w jaki sposób muszą zachować zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych w szkole, w domu, na ulicy, na podwórku czy na placu zabaw aby być bezpiecznym i nie zrobić sobie lub komuś krzywdy. Zostali dokładnie poinformowani jak bezpiecznie posługiwać się sprzętem gospodarstwa domowego. Uczniowie dowiedzieli się także jak zadzwonić na numery alarmowe, w jaki sposób powinni przeprowadzić rozmowę, aby jak najszybciej wezwać pomoc. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały strażaków, zadawały pytania, brały udział w praktycznych zadaniach.
Dziękujemy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie za przekazanie cennych wiadomości naszym dzieciom.,

e dz1

OdP grafika www facebook

 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

 jadlospis g

 

logo koord

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

   

plansza bezpieczna plus1

  

logo LS

  

zaswiadczenie dbi2021 min

 

certyfikat trzymaj forme min 

logo knm 780x466