Wydarzenia

REKRUTACJA 2018/2019

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach – plastycznym i literackim w ramach projektu „Opolskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża” pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. Konkurs plastyczny adresowany był do najmłodszych uczniów. Mieli oni ukazać artystyczną wizję świata zdalnego. Natomiast konkurs literacki skierowany był do uczniów klas IV-VII. W swoich tekstach mieli podzielić się doświadczeniami ze zdalnego nauczania. Do obu konkursów zostało zgłoszonych niemal 1000 prac! Tym samym miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych:

KATEGORIA PLASTYCZNA KATEGORIA LITERACKA
Szymon Jarząb kl. III c – I miejsce
Natalia Wiechoczek kl. III b – finalistka
Julia Ochman kl. II c – finalistka

Kaja Zolisz kl. VIII b – I miejsce

 

 

Nasi reprezentanci wzięli udział w uroczystej gali, która odbyła się 19 X 2021 r. w Filharmonii Opolskiej. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy i gratulacje, a Kaja Zolisz odczytała fragment swojej pracy, która, jak czytamy w komentarzach, „zaskakuje powagą i poruszonymi tematami, dotyczącymi m.in. tolerancji”.
Brawo!

 

Od 1 do 15 października 2021 roku biblioteka szkolna realizowała projekt "Święto Biblioteki Szkolnej". Celem projektu była promocja literatury i czytelnictwa wśród uczniów. Uczniowie klas IV - VIII w tych dniach brali udział w zabawach i konkursach czytelniczych. Młodzież z klas VII i VIII mogła wykazać się kreatywnością przy tworzeniu wierszy (blackout poetry). Dużo emocji wywoływała zabawa ,,Gra w słówka". Uczniowie klas piątych mogli spróbować swoich sił w grze literackiej "Uratujmy Narnię!", natomiast klasy czwarte mogły zwiedzić baśniowe światy i wykazać się znajomością baśni. Swoimi zdolnościami plastycznymi mogli wykazać się uczniowie, biorąc udział w konkursie ,,Przyjaciel czytelnika - konkurs na zakładkę do książki". Najpiękniejsze zakładki wykonała Maja Brzęczek z klasy IVc, a Jej koleżanki z klasy - Lena Kus i Lena Biernacka wykonały plakat promujący czytelnictwo Czytam, bo ...". Natomiast w konkursie fotograficznym "Ubierz się w książkę..." zwyciężyła Wiktoria Klepacz z klasy VIIIa. Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni oczywiście książkami! Uczniowie najbardziej angażujący się w realizację projektu otrzymali punkty dodatnie z zachowania.

W środę 13.10.2021 obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy 7a oraz szkolny zespół wokalny przygotowali krótkie przedstawienie, na które zaprosili Dyrekcję, Nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców oraz Kolegów i Koleżanki. Agenci biura podróży zabrali wszystkich w podróż do parku rozrywki ,,Niebo”. Młodzi aktorzy w sposób żartobliwy ukazali życie w murach szkoły.

W podzięce za ciężką pracę i trud włożony w ich nauczanie oraz wychowanie dzieci wręczyły certyfikaty anielskiej cierpliwości wszystkim Nauczycielom uczącym w PSP nr 1 i w PSP nr 3.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego także złożyli życzenia i obdarowali Nauczycieli słodkimi upominkami. Nie zapomniano również o pracownikach szkoły, którym także wręczono prezenty.

Tego dnia spędziliśmy czas w miłej i radosnej atmosferze.

Więcej zdjęć w GALERII

W środę w PSP nr 3 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 3 c uhonorowali nauczycieli i pracowników szkoły podczas uroczystej ,,Gali Oskarowej". Były uśmiechy, podziękowania i serdeczności. Dziękujemy uczniom za pamięć i miłe słowa skierowane do nauczycieli z okazji ich śwwięta

e dz1

OdP grafika www facebook

 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

 jadlospis g

 

logo koord

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

   

plansza bezpieczna plus1

  

logo LS

  

zaswiadczenie dbi2021 min

 

certyfikat trzymaj forme min 

logo knm 780x466

 

 

 

logo4