Wydarzenia

REKRUTACJA 2018/2019

dsc 0317Marcin Prus– siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski w dniu 14 czerwca br. odwiedził naszą szkołę. Podczas spotkania z uczniami wygłosił prelekcje i przeprowadził warsztaty „Trening mentalny w sporcie młodzieżowym”. Podzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami zarówno zawodowymi, jak i osobistymi. Przekazane treści były bardzo ważnym elementem wychowawczym i pedagogizującym uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieje, że każdy uczeń wyciągnie wnioski z tego spotkania i może chociaż mały element wdroży w swoje życie.
Marcin ma ogrom tego typu spotkań w ciągu roku rozsianych po całej Polsce i zależy mu na tym, żeby młodzi ludzie uwierzyli, że to jest dobra droga. Że do codziennego użytku nie jest przeznaczony tylko świat wirtualny, komputerowy, ale i ten sportu. Że w sporcie można się odnaleźć, realizować swoje marzenia i traktować jako pasję.

Marcin Prus karierę sportową rozpoczął w swoim rodzinnym mieście jako wychowanek SKS Polmos Starogard Gdański. Po skończeniu pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego wyjechał do Rzeszowa, aby grać w SMS PZPS Rzeszów. Z Rzeszowa trafił do Mostostalu-Azoty, gdzie grał przez pięć lat. W tym czasie czterokrotnie został mistrzem Polski. W 2002 przeszedł do Gwardii Wrocław jednak z powodu kontuzji nie rozegrał ani jednego spotkania w barwach tego klubu. 15 października 2019 roku otrzymał głosami kibiców nagrodę Siatkarza XXV-lecia ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
W reprezentacji Polski w latach 1997–2001 rozegrał 97 spotkań.
Obecnie współpracuje z radiem oraz telewizją, jest twórcą artykułów sportowych o tematyce siatkarskiej. Zaczynał w Telewizji Polskiej jako komentator spotkań siatkarskich, współpracownik telewizji Polsat, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, jako reporter spotkań reprezentacji oraz wydarzeń ligowych. Pracownik kędzierzyńskiej rozgłośni radiowej Radio Park. 8 stycznia 2010 oficjalnie zakończył karierę zawodową meczem w Nowym Sączu.
Siatkarz wydał autobiografię „Wszystkie barwy siatkówki” oraz książkę dedykowaną młodym czytelnikom „Mistrzem być”.

e dz1

OdP grafika www facebook

 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

 jadlospis g

 

logo koord

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

   

plansza bezpieczna plus1

  

logo LS

  

zaswiadczenie dbi2021 min

 

certyfikat trzymaj forme min 

logo knm 780x466