Wydarzenia

REKRUTACJA 2018/2019

W sobotę, 24. września na boisku naszej szkoły odbyła się trzecia edycja Festiwalu Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Miasta. Szczególnym gościem imprezy była Pani Anna Wloka – wielokrotna Mistrzyni Polski w pchnięciu kulą. W wydarzeniu wzięli udział także zaproszeni goście: Pan Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, Pan Jan Jaskulski – Skarbnik Gminy, Pan Janusz Wojczyszyn – Kierownik Wydziału Edukacji, Pan Wilhelm Beker – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie, Pan Jan Rataj – Prezes Banku Spółdzielczego w Zawadzkiem, Pan Adam Adamski – Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Oleśnie oraz Pan Jan Stanisławczyk – Gminny Koordynator Sportu. Zabawa nie odbyłaby się jednak bez udziału oraz zaangażowania uczniów i ich rodziców.

[więcej zdjęć w Gallerii]

Obecni na sportowym festiwalu goście mogli się posilić, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas I – III, wziąć udział w zabawie muzycznej „Jaka to melodia” przygotowanej przez klasy IV – VI oraz rozgrzewce prowadzonej przez Panią Annę Wlokę, a także zmierzyć się z przeciwnikami w Konkursie Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Olesna. Rozgrywki odbywały się w następujących kategoriach: open (kobiety i mężczyźni), szkoły podstawowe (dziewczęta i chłopcy) i szkoły gimnazjalne (dziewczęta i chłopcy).

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:

OPEN kobiety:
I miejsce - Wiktoria Bąbel - 10,05
II miejsce - Sylwia Gernand - 9,58
III miejsce - Anna Król - Czyżewska - 9,30

OPEN mężczyźni:
I miejsce - Adam Krawulski - 16,32
II miejsce - Jakub Kościelny - 14,27
III miejsce - Mariusz Dembowski - 12,87

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA dziewczęta:
I miejsce - Maria Łyniewska - 7,81
II miejsce - Oliwia Kościelna - 7,48
III miejsce - Weronika Krupa - 6,57

 

SZKOŁA PODSTAWOWA chłopcy:
I miejsce - Mateusz Ćwieląg - 7,94
II miejsce - Sebastian Brodacki - 7,52
III miejsce - Denis Kandziora - 7,35

 

 

GIMNAZJUM dziewczęta:
I miejsce - Paulina Kuzaj - 10,65
II miejsce - Karolina Bednarska - 9,28
III miejsce - Julia Chęcińska - 8,93

 

GIMNAZJUM chłopcy:
I miejsce - Damian Nowak - 12,12
II miejsce - Tobiasz Pawełczyk - 11,99
III miejsce - Kamil Lech - 11,34

 

 

W międzyczasie uczniowie klas I – IV wraz ze swoimi rodzicami brali udział w różnych zabawach sportowych. Jedną z konkurencji był tor przeszkód zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Lekkoatletyka dla każdego".  Zainteresowani mogli też zagrać w babingtona, a najmłodsi uczestnicy uroczystości spędzali czas, bawiąc się i zjeżdżając na dmuchańcach. Zwieńczeniem zabaw sportowych była sztafeta klas IV – VI przeciwko złym emocjom, w której brali udział uczniowie i rodzice. Rywalizowali w niej ze sobą przedstawiciele klas A i B. Każdy uczestnik biorący udział w konkurencjach sportowych otrzymywał nagrody. Wyróżnionym wręczano dyplomy, medale, puchary i słodkie upominki.
III Festiwal Pchnięcia Kulą miał charakter artystyczny, prozdrowotny – aktywizował dzieci i dorosłych do aktywności fizycznej oraz promował zdrowe nawyki żywieniowe. Poza tym integrował naszą małą, lokalną społeczność. Wszyscy obecni świetnie się bawili, wkoło usłyszeć można było śmiech, radosne popiskiwania  zadowolonych dzieci, motywujący sportowców doping i serdeczne rozmowy.
Festiwal nie odbyłby się jednak gdyby nie inicjatywa dyrekcji oraz nauczycieli naszej szkoły i ogromne zaangażowanie Rodziców, którzy chętnie włączyli się do przygotowań.
Wszystkim zaangażowanym w organizację i biorącym udział w wydarzeniu serdecznie dziękujemy!

e dz1

OdP grafika www facebook

 

  galeria ico

 

padlet biblioteki 

 

 

logo face3

logo face

 

 jadlospis g

 

logo koord

dobry start mini

Rządowy Program „Dobry Start”

[zobacz szczegóły]

   

plansza bezpieczna plus1

  

logo LS

  

zaswiadczenie dbi2021 min

 

certyfikat trzymaj forme min 

logo knm 780x466