Wydarzenia

Jak co roku 25 dzień listopada to w naszej szkole Dzień Misia. Tym razem cieszyliśmy się misiowymi lekcjami i zajęciami, pracami plastycznymi, piosenkami, a przedszkolaki odwiedziły misie zamieszkujące Oleską Bibliotekę Publiczną. Wszystkie zajęcia odbywały się pod okiem Misiowej Komisji w składzie Ola, Zuzia i Franio z przedszkolnej grupy Sówek.

image00010

Dzieci miały okazję obejrzeć Film animowany pt.: "Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”.
Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone.
Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.
Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.

IMG 4642

W naszej szkole ten dzień obchodzony był 21 listopada 2022 r. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z okazji tego dnia uczniowie mogli przypomnieć sobie o swoich podstawowych prawach. Uczniowie klasy 3a przygotowali plakaty ilustrujące prawa dziecka, które zostały zamieszczone na drzwiach każdej klasy.

Zdjęcie WhatsApp 2022 11 22 o 16.30.29

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.  W tym roku obchodzi już 50. rocznicę, natomiast w Polsce świętujemy je po raz siedemnasty, można więc powiedzieć, że to całkowicie świeże obchody.

W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej szkoły, dlatego z okazji tego święta uczniowie zachęcani byli do uprzejmości wobec swoich kolegów i koleżanek wręczając „Miłe słowo”, a klasa 2 b w ramach zajęć profilaktycznych z psychologiem dowiedziała się jak pielęgnować swoją życzliwą postawę wobec siebie i innych.

Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

980BD6AF 379F 4674 A3A9 67323A81CA70

npcz 2 0