Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować”...

"ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ”

(PROJEKT BIBLIOTECZNY)

Od 19. do 23. października 2020 roku biblioteka szkolna PSP nr 1 i PSP nr 3 w Oleśnie realizowała projekt: ,,Święto Biblioteki Szkolnej”. Głównym celem projektu było uświadomienie uczniom roli książki i nawyku czytania w procesie edukacji, a także kształtowanie nawyku systematycznego czytania oraz promocja czytelnictwa.

Uczniowie brali udział w konkursach literackich, rozwiązywali rebusy i krzyżówki związane z książką, mogli wykazać się znajomością literatury, przysłów i związków frazeologicznych. Młodsi czytelnicy naszej biblioteki chętnie przygotowali zakładki do książek oraz brali udział w Dniu Postaci Literackich – przebrali się za bohaterów swoich ulubionych książek. Wzbudziło to wielkie zainteresowanie pozostałych uczniów, którzy próbowali rozpoznać bohatera literackiego. Odbył się także konkurs ze znajomości treści książki ,, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Ania Drynda z klasy VIIA , natomiast na miejscu II uplasowała się Ania Grala, również z klasy VIIA. Trzeciego miejsca nie przyznano, jednak wyróżniono jeszcze dwie uczennice: Aleksandrę Kalinowską i Amelię Czarnecką - obie z VIIA.

Uczennice zostały nagrodzone oczywiście książkami. Duże emocje budziło zadanie, polegające na wylosowaniu książki do przeczytania. Zorganizowano również kiermasz taniej książki i o dziwo, przyciągnął on do biblioteki wielu zainteresowanych kupnem książek.

Wszyscy uczniowie biorący udział w realizacji projektu otrzymali symboliczne pamiątki i słodkości.

Aneta Maryniak

s1s23s4