Dnia 21.03.2016 obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tej samej dacie przypisuje się również Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III i IV – VI, który zorganizowały panie Iwona Mielczarek, Justyna Wiecha i Joanna Jendrosek-Marek.

Więcej zdjęć w Galerii Fotografii

Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w recytatorskiej rywalizacji były marcowe eliminacje, podczas których zostali wyłonieni przez nauczycieli przedstawiciele wszystkich klas najlepiej deklamujący różne teksty. W pierwszy dzień wiosny uczniowie ci zebrali się na sali gimnastycznej, by zaprezentować się przed jury, wychowawcami oraz swoimi kolegami
i koleżankami. Spośród biorących udział w zabawie zostali wyłonieni najlepsi, którzy reprezentować nas będą 12. kwietnia w oleskim MDK-u podczas XVI Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców.

KLASY I – III

1. miejsce – Martyna Zalewska
  2. miejsce – Emma Schoenfeld
  3. miejsce – Anna Grala

KLASY IV – VI

1. miejsce – Natalia Ptaszyńska
  2. miejsce – Hanna  Grajcar
  3. miejsce – Zuzanna Kokot

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!