Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach – plastycznym i literackim w ramach projektu „Opolskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża” pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. Konkurs plastyczny adresowany był do najmłodszych uczniów. Mieli oni ukazać artystyczną wizję świata zdalnego. Natomiast konkurs literacki skierowany był do uczniów klas IV-VII. W swoich tekstach mieli podzielić się doświadczeniami ze zdalnego nauczania. Do obu konkursów zostało zgłoszonych niemal 1000 prac! Tym samym miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych:

KATEGORIA PLASTYCZNA KATEGORIA LITERACKA
Szymon Jarząb kl. III c – I miejsce
Natalia Wiechoczek kl. III b – finalistka
Julia Ochman kl. II c – finalistka

Kaja Zolisz kl. VIII b – I miejsce

Nasi reprezentanci wzięli udział w uroczystej gali, która odbyła się 19 X 2021 r. w Filharmonii Opolskiej. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy i gratulacje, a Kaja Zolisz odczytała fragment swojej pracy, która, jak czytamy w komentarzach, „zaskakuje powagą i poruszonymi tematami, dotyczącymi m.in. tolerancji”.
Brawo!