Dzień KoloroweSkarpetki

21 marca  jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również dniem ludzi niezwykłych.

Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

Dwie różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpety.

Dziś uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli skarpetki w wesołych kolorach – pstrokate, w paski, w kropki, a często nie do pary.

Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Kolorowe skarpety pojawiły się też na korytarzu, a pokolorowane zostały przez dzieci według ich własnych pomysłów.

skarpetki 1skarpetki 2

Zapraszamy do galerii zdjęć ...>>>