Wydarzenia

W sobotę, 23. września na terenie naszej szkoły odbyła się czwarta edycja Festiwalu Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Miasta. Szczególnymi gośćmi imprezy byli Pan Tomasz Majewski - dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich i rekordzista Polski oraz Pani Anna Wloka – brązowa medalistka igrzysk olimpijskich młodzieży i wielokrotna Mistrzyni Polski w pchnięciu kulą, Pan Piotr Goździewicz - młodzieżowy mistrz Europy U17 i mistrz Polski U18 oraz Pan Jacek Chochorowski – medalista mistrzostw Polski w kat. junior, młodzieżowiec, senior. Obecni na festiwalu byli również trenerzy Pani Wloki i Pana Goździewicza - Pan Michał Kulisha i Pan Marcin Małecki.W wydarzeniu wzięli udział także zaproszeni goście: Pan Sylwester Lewicki – Burmistrz Olesna, Pan Janusz Wojczyszyn – Kierownik Wydziału Edukacji, Pan Henryk Kucharczyk - przewodniczący Rady Miasta, Pan Wilhelm Beker – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie, Pani Anna Meryk – Dyrektor PSP w Borkach Wielkich oraz Pan Adam Adamski – Dyrektor PSP nr 1 w Oleśnie. Zabawa nie odbyłaby się jednak bez udziału oraz zaangażowania uczniów i ich rodziców.

[więcej zdjęć w GALERII FOTOGRAFII]

 Obecni na sportowym festiwalu goście mogli się posilić, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków z oddziału przedszkolnego działającego przy PSP nr 3, oraz występy gimnastyczek – Aleksandry Bąk, Kingi Baron, Natalii Buły i Joanny Pietruski. Trenerką dziewczynek jest pani Alla Potapova. Klasa III c, którą przygotowała wychowawczyni Anna Szydło, zaprezentowała fragment zumby, zaś Wiktoria Józefa Glomb i Mateusz Ćwieląg przedstawili publiczności różne odsłony tańca towarzyskiego. Wszyscy obecni na festynie uczniowie szkoły wykonali piosenkę z repertuaru Fasolek pt. Ruch, ruch, ruch. 

Na festiwalu można było posłuchać krótkiej prezentacji Tomasza Majewskiego dotyczącej jego sportowych osiągnięć. Olimpijczyk przywiózł ze sobą dwa złote medale zdobyte przez niego podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008r.) i Londynie (2012r.). Pozwolił obejrzeć je z bliska dzieciom i fanom sportu. Po ciekawej przemowie sportowiec chętnie odpowiadał na pytania uczestników festynu, pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Organizatorzy zabawy przygotowali również Konkurs Wiedzy o Tomaszu Majewskim, w którym wzięli udział uczniowie wraz ze swoimi rodzinami.
W ramach festynu odbyła się także loteria, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. piłkarzyki. Zainteresowani mogli skorzystać również z porad dietetyka – p. Sonii Chuć-Szydło oraz trenera personalnego – pana Łukasza Ryniaka.
Do zabaw fizycznych przygotował uczestników Pan Tomasz Majewski, który poprowadził rozgrzewkę z użyciem kolorowych, papierowych kul wykonanych wcześniej przez uczniów szkoły. Uczestnicy festynu mogli zmierzyć się również z przeciwnikami w Konkursie Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Olesna. Rozgrywki odbywały się w następujących kategoriach:
• kat. OPEN – zawodnicy zrzeszeni,
• kat. OPEN – kobiety i mężczyźni powyżej 18. r.ż,
• kat. MŁODZIEŻ – dziewczęta i chłopcy między 13. a 18. r.ż.
• kat. DZIECI – dziewczynki i chłopcy do 13. lat.
W międzyczasie uczniowie klas I – IV brali udział w różnych atrakcjach sportowych przygotowanych w budynku szkoły. Gry i zabawy odbyły się w ramach programu"Lekkoatletyka dla kkażdego", wzięło w nich udział ok. 130 dzieci. Każdy uczestnik biorący udział w konkurencjach sportowych otrzymywał nagrody. Wyróżnionym wręczano dyplomy, medale, statuetki i upominki. Najmłodsi uczestnicy uroczystości spędzali czas, bawiąc się na dmuchańcach.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim sponsorom. Oto oni:
Burmistrz Miasta Olesna Pan Sylwester Lewicki,
• Rada Rodziców,
• LOMA Laboratorium Medyczne Sp. z o.o.,
• Rajpol Sp. J., Piotr Antkowiak, Damian Szirch,
• Salon kosmetyczny p. Magdaleny Śliwińskiej,
• Drogeria „Glamour” państwa Klaudii i Damiana Bomba,
• Stacja paliw „Driver” Gorzów Śląski, Sebastian Czyżewski,
• Firma Budowlana i Stadnina Koni Henryk Kaczmarczyk,
• Firma „COCON”, Grzegorz Korzeniewski,
• Salon fryzjersko-kosmetyczny Hubert Brodacki,
• Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Wilhelm Beker,
• Biuro podróży „Kormoran”,
• Piotr Piskorski,
Kościół Zielonoświątkowy KANAAN Olesno,
• Decathlon.
IV Festiwal Pchnięcia Kulą miał charakter artystyczny i prozdrowotny – jego celem było zachęcenie dzieci oraz dorosłych do aktywności fizycznej. Poza tym integrował naszą lokalną społeczność. Mimo kapryśnej pogody wszyscy obecni świetnie się bawili, wkoło usłyszeć można było śmiech, radosne popiskiwania zadowolonych dzieci, motywujący sportowców doping i serdeczne rozmowy.
Festiwal nie odbyłby się jednak gdyby nie inicjatywa dyrekcji oraz nauczycieli naszej szkoły i ogromne zaangażowanie Rodziców, którzy chętnie włączyli się do przygotowań.
Wszystkim zaangażowanym w organizację i biorącym udział w wydarzeniu serdecznie dziękujemy!
Wykaz zwycięzców w Konkursie Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Olesna:

Kat. OPEN zawodnicy zrzeszeni (kobiety):
1. miejsce – Anna Wloka (13,90 m)
2. miejsce – Anna Małecka (11,91 m)
3. miejsce – Daria Kołodziej (11,61 m)
Kat. OPEN zawodnicy zrzeszeni (mężczyźni):
1. miejsce – Piotr Goździewicz (14,15 m)
2. miejsce – Konrad Noga (14,01 m)
3. miejsce – Jacek Chochorowski (13,42 m)
Kat. OPEN – kobiety powyżej 18. r.ż.:
1. miejsce – Dagmara Weidel (10,12 m)
2. miejsce – Sylwia Gernand (8,70 m)
3. miejsce – Anna Król-Czyżewska (8,20 m)
Kat. OPEN – mężczyźni powyżej 18. r.ż.:
1. miejsce – Adam Krawulski (13,70 m)
2. miejsce – Tomasz Zabawa (10,40 m)
3. miejsce – Łukasz Plaminiak (10,10 m)
Kat. MŁODZIEŻ – dziewczęta między 13. a 18. r.ż.
1. miejsce – Paulina Kuzaj (9,60 m)
2. miejsce – Aleksandra Brzęczek (8,33 m)
3. miejsce – Oliwia Kościelna (6,90 m)
Kat. MŁODZIEŻ – chłopcy między 13. a 18. r.ż.
1. miejsce – Jakub Kościelny (10,51 m)
2. miejsce – Tobiasz Pawełczyk (10,46 m)
3. miejsce – Piotr Wystalski (8,08 m)
Kat. DZIECI – dziewczęta do lat 13.
1. miejsce – Emilia Gernand (7,77 m)
2. miejsce – Zofia Gajda (7,77 m)
3. miejsce – Magdalena Kukuła (7,30 m)
Kat. DZIECI – chłopcy do lat 13.
1. miejsce – Sebastian Brodacki (7,67 m)
2. miejsce – Mateusz Ćwieląg (7,53 m)
3. miejsce – Kacper Noga (7,15 m)

e dziennik

  galeriaKolor

  facebook

 

lab.przyszl

 

stolowka 

 

telefonzaufaniaplakat