27 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. Pierwszoklasiści zdawali egzamin z zakresu wiedzy i umiejętności potrzebnych każdemu uczniowi. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki przed zgromadzoną widownią, czyli zaproszonymi gośćmi oraz rodzicami. Przejęte pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie zostały pasowane przez panią Dyrektor wielkim ołówkiem. Od tej chwili stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Każdy uczeń otrzymał od swojej wychowawczyni pamiątkowy dyplom, który na pewno będzie mu przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Pierwszoklasistom życzymy niemijającego zaangażowania w nauce i dalszych sukcesów.