28 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, w ramach projektu zainicjowanego dzięki Europejskiej Współpracy Szkół – eTwinning.

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
This free slideshow design created with Smilebox

Uczestnicy projektu, uczniowie klasy Vb, przygotowali trzy stoiska z zabawami dla swoich kolegów i koleżanek. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić w specjalnym quizie, ile znają języków, zagłosować na najładniejsze tłumaczenie słowa „uśmiech” czy też poznać flagi i nazwy różnych europejskich państw. W czasie długich przerw uczniowie starszych klas mogli zmierzyć się z łamańcami językowymi – zarówno w obcych językach, jak i po polsku. Okazało się, że język polski wcale nie należy do najłatwiejszych.

Tradycyjnie uczniowie klas szóstych rozdawali naklejki z powitaniem w różnych językach. Korzystając z podpowiedzi na naklejkach, uczniowie i nauczyciele witali się tego dnia w wielu językach.

Opiekę nad przebiegiem Europejskiego Dnia Języków sprawowali nauczyciele języka niemieckiego i języka angielskiego.