27 marca 2018 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się Turniej Ortograficzny Miast Lubliniec – Olesno, pod honorowym patronatem Burmistrza Olesna pana Sylwestra Lewickiego. W tym roku do konkursu przystąpiło 32 uczniów w 4 kategoriach. Do konkurencji ortograficznych przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie, Publicznej Szkoły nr 3 w Oleśnie.

W kategorii klas czwartych doskonale z tekstem o uczniu marzycielu poradzili sobie :
Jakub Prandzioch - I miejsce – SP nr 1 w Lublińcu
Paweł Kubica – II miejsce – PSP nr 3 w Oleśnie
Michał Polewczyk – III miejsce SP nr 1 w Lublińcu
W kategorii klas piątych uczniowie zmagali się z tekstem o sportowych eliminacjach lekkoatletycznych. Najlepszymi ortograficznymi sportowcami zostali:
Hanna Weisser – I miejsce – SP nr 1 w Lublińcu
Simon Kaniak – II miejsce – PSP nr 2 w Oleśnie
Weronika Garbaczok – III miejsce – PSP nr 2 w Oleśnie
W kategorii klas szóstych z tekstem o wygranej na loterii mistrzowsko poradzili sobie:
Jan Widera – I miejsce - PSP nr 2 w Oleśnie
Daria Weidel – II miejsce - PSP nr 3 w Oleśnie
Wiktoria Glomb – III miejsce - PSP nr 3 w Oleśnie
W kategorii klas siódmych w świecie magii z trudnym ortograficznym tekstem zmagali się:
Maciej Jankowski – I miejsce - PSP nr 2 w Oleśnie
Simone Cieslik – II miejsce – SP NR 1 w Lublińcu
Wiktoria Gajdecka – III miejsce - PSP nr 2 w Oleśnie
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i ciekawe książki. "Mistrzom Ortografii" gratulujemy sukcesu i wspaniałych nagród.