Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Kolorowe marzenia, którego celem było nagranie płyty ze śpiewnikiem i albumem prac. Najpierw uczniowie startowali w konkursie na najlepszy tekst piosenki. Z naszej szkoły zwyciężyły teksty Jakuba Srokosza i Weroniki Podzielnej. Do napisanych tekstów uczniowie wykonywali prace plastyczne i tutaj również mamy zwycięzców. Są to: Wiktoria Olejnik, Antonina Bensz, Karolina Niemczynowska, Dominik Maj i Maciej Srokosz. Nie ma jednak piosenki bez śpiewu. Na płycie wystąpiło wielu wykonawców. Z naszej szkoły w studio nagrywały: Weronika Podzielny i Antonina Bensz. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wspaniałej przygody. Jednak to jeszcze nie wszystko – czym byłaby płyta bez teledysku? Jest i on. Na teledysku wystąpili wszyscy uczestnicy projektu Kolorowe marzenia – zapraszamy do obejrzenia! film1m.

Całość zwieńczył wspaniały premierowy koncert, który odbył się w Domu Kultury w Wołczynie. Oprócz pięknych dźwięków można było podziwiać fotorelację z nagrań i galerię zwycięzkich prac plastycznych.

Relacja z projektu w Kurierze Opolskim film1m