W dniu 7 i 8 czerwca br. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „OLESNO - JAK BĘDĘ DOROSŁY”. Honorowy patronat nad konkursem objął BURMISTRZ OLESNA. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Olesno, w kategoriach wiekowych: klasy 4-6, klasy 7 oraz 2 i 3 klasy gimnazjum. Prace plastyczne młodzież wykonywała w technice akwareli. Konkurs poprzedzony był czterogodzinnymi warsztatami w dniach 4 i 5 czerwca br., które prowadził w naszej szkole znany oleski plastyk Stanisław Pokorski.
Konkurs był propozycją spojrzenia na Olesno przez pryzmat fantazji. Był to doskonały moment, by na chwilę stać się architektem obiektów czy miejsc, będących na co dzień elementem najbliższego środowiska. Być może twórcza inwencja ujawni się wizją przyszłości dla młodszych pokoleń. Podczas czterogodzinnego konkursu, młodzież pod okiem pana Pokorskiego wyszła również w plener, aby zaczerpnąć inspiracji do twórczego działania. Z naszej szkoły do konkursu wytypowane były najlepsze uczennice z plastyki: Weronika Podzielny i Alicja Szuflitowska z klasy VI a, Emilia Dylong , Oliwia Łój i Weronika Olczyk z klasy V b.
Wręczenie nagród połączone z wystawą prac odbędzie się 8 września 2018 r.