baner dbi

W dniu dzisiejszym w wielu krajach świata obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Tegoroczny DBI odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Razem na rzecz lepszego Internetu!”.
Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła przyłączy się do obchodów DBI na rzecz bezpiecznego internetu. W lutym w klasach zostaną przeprowadzone zajęcia o bezpieczeństwie w sieci. Uczniowie klas 1-3 wezmą udział w konkursie pt. "ABC bezpiecznego INTERNETU"
Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi na naszej stronie:
- dla uczniów: "Zasady bezpiecznego korzystania z internetu"
- dla rodziców: "Moje dziecko w sieci. Jak je chronić przed nadużywaniem internetu?"
Do pobrania: propozycja pisemnej umowy korzystania z internetu, którą mogą zawrzeć między cobą rodzice i dziecko.

kontrakt m Pobierz jako pdf