Mistrz rachunku pamieciowego, Mistrz Tabliczki Mnożenia

1. Konkurs składa się z dwóch części i jest jednocześnie formą sprawdzianu umiejętności rachunkowych uczniów.
  2. Każda część składa się z etapu klasowego i obejmuje zadania z rachunku pamięciowego również takie w których należy wykorzystać własności działań.
  3. W etapach klasowych biorą udział wszyscy uczniowie klas IV-VI, czterech najlepszych uczniów z każdej klasy przechodzi do etapu szkolnego. Nagrodą dla nich jest ocena celująca cząstkowa z matematyki.
  4. O zakwalifikowaniu się do etapu szkolnego decyduje liczba punktów uzyskana w etapie klasowym. W przypadku równej ilości punktów decyduje czas oddania pracy.
  5. Liczyć można tylko w pamięci, ale dopuszcza się zapisywanie działań pomocniczych, np. 6·4·5·5 = 30·20 = 600.
  6. W etapie szkolnym oprócz działań arytmetycznych mogą pojawić się zadania tekstowe i łamigłówki arytmetyczne.
  7. Dla zwycięzców etapu szkolnego przewidziane są dyplomy, oraz punkty w konkursie MatMistrz.
  8. Zwycięzca otrzymuje 10 punktów, uczniowie którzy zdobędą II i III miejsce odpowiednio 8 i 6 pkt., uczniowie którzy zdobędą IV i V i VI - 4 punkty natomiast pozostali uczniowie zakwalifikowani do etapu szkolnego otrzymają 2 punkty w konkursie MatMistrz.