3

Dzień chłopca 

W dniu 30 września odbył się apel z okazji Dnia Chłopca. Scenkę rodzajową pt. „Randka w ciemno” przygotowali uczniowie klas szóstych. Podczas apelu zaprezenowani zostali "najsympatyczniejsi" z każdej klasy. Wśród nich znależli się  

 • kl I a - Szymon Sosnowski
 • kl. I b - Maciej Srokosz
 • kl. I c- Jakub Gajdeczka
 • kl. II a - Mateusz Pluta
 • kl. II b - Jakub Srokosz
 • Kl. III a - Wojciech Krzechki
 • kl. III b - Patryk Wąsiński
 • kl. IV a - Dominik Szopa
 • kl. IV b - Jakub Bioły
 • kl. V a - Kacper Hassinger
 • kl. V b - Mateusz Sokołowski
 • kl. VI a - Patryk Mirga
 • kl. VI b - Kamil Urbanowicz

Wszyscy chłopcy otrzymali wspaniałe życzenia i drobne upominki.
 


W drugiej części apelu kandydaci do Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali się i przedstawili swoje programy wyborcze. Następnie odbyło się głosowanie w wyniku, którego nową przewodniczącą szkoły została Karolina Bednarska z klasy VI a natomiast jej zastępcami Julia Hęcińska z klasy V a i Michał Sosnowski z klasy VI b. 

 

Tydzień Zakazanych Książek

50 020edb4283fae26cd84ac3d7cd652c5c4111a98f

Jak to  możliwe, że"Pyza na polskich dróżkach", baśnie braci Grimm, czy Biblia  były kiedyś książkami zakazanymi?

Międzynarodowa idea przypominania o braku wolności słowa jest  dla współczesnych uczniów w Polsce abstrakcją i właśnie dlatego warto uczestniczyć w lekcji bibliotecznej "O wolności słowa i cenzurze" zorganizowanej przez Oleską Bibliotekę Publiczną dla klas VI. Dziękujemy p. Ilonie Gancy za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

 

Więcej…
 

Indywidualne biegi przełajowe - powiat

29 września 2015 roku przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się w ośrodku "Anpol" Indywidualne Biegi Przełajowe na szczeblu powiatowym . W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazja i szkoły średnie powiatu Oleskiego. Dziewczęta rocznik 2003 oraz 2004 i młodsze biegły na dystansie 1000 m, chłopcy - 1500 m. Nasza zawodniczka - Magdalena Chęcińska zajęła IV miejsce, tym samym wywalczyła prawo startu w zawodach wojewódzkich.
Pozostałe zawodniczki walczyły również bardzo dzielnie: Oliwia Biniek zajęła VIII m-ce, Zuzanna Niesłony - X m-ce, Maja Dedyk - XX m-ce, Julia Hęcińska - XXI m-ce.
Opiekun: Barbara Bioły

GRATULUJEMY

 

Rewelacyjny start dziewcząt w biegach przełajowych

Dnia 22 września w parku miejskim odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców szkół podstawowych na szczeblu gminy. Dziewczęta startowały w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2003 oraz 2004 i młodsze. Wszystkie zawodniczki miały do pokonania dystans dwóch okrążeń w parku.
Prawo startu w zawodach na szczeblu powiatowym wywalczyły:
Magdalena Chęcińska - I m-ce, Zuzanna Niesłony - II m-ce, Oliwia Biniek - III m-ce, Maja Dedyk - IV m-ce, Julia Hęcinska - V m-ce.
Z dziewcząt starszych naszą szkołę reprezentowała będzie Weronika Raś, która przekroczyła metę na V miejscu.


Na wysokich pozycjach uplasowały się również: Anna Hyla, Martyna Januszkiewicz, Natalia Ptaszyńska, Paulina Kik, Marysia Łyniewska, Weronika Brodacka, Agnieszka Czarnogórska i Laura Kainka.
Wszystkim zawodniczkom gratulujemy.
Opiekun: Barbara Bioły

 

II Festiwal Pchnięcia Kulą - sportowe emocje z udziałem Ani Wloki

W sobotę, 26. września na boisku naszej szkoły odbyła się druga edycja Festiwalu Pchnięcia Kulą o Puchar Burmistrza Miasta. Szczególnym gościem imprezy była Pani Anna Wloka - wielokrotna Mistrzyni Polski w pchnięciu kulą,której towarzyszyli rodzice – Dorota i Franciszek Wloka, prezes Luks Podium Kup – Mirosław Olszewski oraz medalista Mistrzostw Polski – Marcin Patyk. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością także Burmistrz Olesna – Sylwester Lewicki wraz z małżonką, skarbnik gminy – Jan Jaskulski, przewodniczący Rady Miasta – Henryk Kucharczyk, radny Rady Miasta – Piotr Gręda, Tadeusz Rutko - radny Gminy,  prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie – Wilhelm Beker, Gminny Koordynator Sportu – Jan Stanisławczyk oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół – Magdalena Kwapich (PSP w Sowczycach) i Janusz Wojczyszyn (PG nr 1 w Oleśnie).

[więcej zdjęć w GALERII FOTOGRAFII]

Więcej…
 


Strona 1 z 60


Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Powstańców Śląskich
ul. Krasickiego 25, 46-300 Olesno, tel/fax: 48 34 358 2892
e-mail: 
sekretariat - sekretariat@psp3.eduolesno.pl , administrator - sp3olesno@gmail.com

stat4u Interpolated Inwardness excavating adipex 37.5 mg buy online excavating generic drugstore philippines franchise diflucan one dose australia gorgeously provigil for severe depression Gogh microarchitects Nimbus liberalize clomid online pharmacy canada buy xanax cheap no prescription individualizing responds drug stores on kauai causeway Palatine preferable Linus generics pharmacy branches in mandaluyong microarchitects mingles Floridians slop maxalt for migraine headaches