• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

witaj1

Zapraszamy na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2014/2015

1 września o godzinie 9oo

  • klasy I - II sala gimnastyczna
  • klasy III - VI spotkanie w klasach z wychowawcami 
 

wyprawka2014 15

Wyprawka szkolna - dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczmiom w 2014 r. dla uczniów klas II-III i VI szkoły podstawowej, oraz dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.Termin składania wniosków do 11 września 2014 r.

 Zobacz szczegóły na stronie Gminy Olesno - >>>>>

Pobierz wnioski:

  • wniosek 1 (nie dotyczy uczniów słabowidzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym),
  • wniosek 2 (dotyczy tylko uczniów słabowidzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego).
 

Uroczyste podsumowanie Konkursu KANGUR

16 czerwca br. w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu odbyło się podsumowanie XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Miło poinformować, że nasi uczniowie Michał Wąsiński i Kamil Januszkiewicz – nasi najlepsi matematycy  – otrzymali z rąk m.in. p. wicedyrektor  RCRE Hanny Franczak nagrody i statuetki za wynik bardzo dobry. 

Michał jest jednym z ośmiorga uczniów, którzy otrzymali ten tytuł w kategorii M2, a Kamil jednym z sześciu uczniów nagrodzonyvh w kategorii B1 w województwie opolskim.

Życzymy chłopcom udanych wakacji i czekamy na następne sukcesy w nowym roku szkolnym!

Pełne wyniki konkursu znajdziesz 
tutaj.

 

Już dziś możesz zapoznać się z listą poręczników,

które będą obowiązywać w naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015

Kliknij ==>>>

 

FESTYN RODZINNO-SPORTOWY

            W ubiegłą sobotę w naszej szkole odbył się festyn, na którym razem z uczniami i  nauczycielami bawili się również rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, kuzyni, kuzynki…

            Wszystko zaczęło się w samo południe. Zgromadzonych powitała Pani Dyrektor. Wszystkim życzyła udanej zabawy i dobrej pogody. Następnie mogliśmy podziwiać talenty uczniów naszej szkoły. Zaprezentował się m.in. chór szkolny  i klasa II a ze swoją hip-hopową piosenką.  Później uczniowie kl. I-III mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji (np. dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, ogromne bańki mydlane, malowanie twarzy). W  tym czasie starsi – kl. IV –VI, wraz z rodzicami, brali udział w konkurencjach sportowych na boisku szkolnym. Był tor przeszkód, sztafeta, przeciąganie liny, biegi na 60 m i skok w dal. Po dwóch godzinach nastąpiła zamiana – najmłodsi rozegrali swoje zawody – m.in. wyścigi rzędów, a uczniowie starszych klas korzystali z atrakcji.

            Pogoda dopisała, humory tez. Musimy to powtórzyć za rok!!!

Dziękujemy wszystkim RODZICOM za tak liczne przybycie, pomoc w organizacji i  przepyszne ciasta!!!

 


Strona 1 z 39


Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Powstańców Śląskich
ul. Krasickiego 25, 46-300 Olesno, tel/fax: 48 34 358 2892
e-mail:
sp3olesno@wodip.opole.pl - sekretariat, sp3olesno@gmail.com - administrator

stat4u