Dnia 24 stycznia uczniowie klas VI a oraz VI b wraz z wychowawczyniami i Panią Patrycją odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Paryżu koło Opola.
Dzieci przywiozły ze sobą bardzo dużo darów dla psów i kotów, które zostały zebrane podczas akcji charytatywnej w naszej szkole. Oprócz karmy i drapaków dzieci przekazały koce, kołdry, poduszki, które na pewno polepszą komfort życia czworonogów przy tak ostrej zimie. Uczniowie zostali oprowadzeni po schronisku przez pracownicę, poznali historie ich mieszkańców,jakie są psie zwyczaje. Na koniec poznali zmarzniętego "rudzielca", którego mogli pogłaskać.

Ta wizyta to znakomity przykład na to, że warto uczyć dzieci miłości i szacunku do innych, nie tylko do ludzi, ale także do zwierząt; uwrażliwiać na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. Pamiętajmy, że zwierzęta to nie zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec słabszej istoty.

W imieniu psiaków i kociaków ze schroniska bardzo wszystkim dziękujemy za okazane serce !!!
Do zobaczenia za rok :)